آغاز مجدد صادرات به اروپا؛ انتقال ۲۹ تن اموال تجارتی از طریق دهلیز هوایی |
آغاز مجدد صادرات به اروپا؛ انتقال ۲۹ تن اموال تجارتی از طریق دهلیز هوایی

آغاز مجدد صادرات به اروپا؛ انتقال ۲۹ تن اموال تجارتی از طریق دهلیز هوایی

۵ / سرطان ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

 پس از حدود سه ماه توقف، اتاق تجارت و سرمایه گذاری افغانستان اعلام کرده است که  ۲۹ تن اموال صادراتی را از طریق دهلیز هوایی به کشور های اروپایی صادر کرده است.

اتاق تجارت و سرمایه گذاری امروز پنجشنبه (۵سرطان) گفته است که افغانستان بار دیگر صادرات کالاهای کشور را به اروپا از سر گرفته و در نخستین پرواز از طریق دهلیز هوایی توسط شرکت ‏‏«ترکش ایرلاین» ۲۹ تن میوه‌های خشک و تازه، قالین و نباتات طبی را به کشورهای اروپایی صادر کرده است.

این اتاق  افزوده که تلاش می‌کند تا با بهبود بحران ویروس کرونا در جهان و کاهش قرنطین از سوی کشورهای گوناگون جهان، روند صادرات به کشورهای منطقه و جهان را از سر ‏بگیرند و صادرات کالا را از طریق راه های هوایی و زمینی افزایش دهند.‏

این در حالی است که چندی قبل نیز گذرگاه های زمینی تورخم با پاکستان پس از نزدیک به سه ماه به روی صادرات افغانستان گشایش یافت.

آغاز مجدد پروازهای بین المللی

پس از ماه ها توقف پروازها در افغانستان، اداره هوانوردی ملکی به روز سه شنبه گذشته (۳سرطان) اعلام کرد که پرواز های بین المللی از افغانستان از سر گرفته شده و تمام مسافرینی که به مقاصدی در ترکیه و امارات و کشورهای اروپایی و امریکا قصد سفر دارند، ویزا و یا جواز اقامت این کشورها را داشته باشند می‌توانند با پروازهای بین‌المللی مسافرت کنند.

اداره هوانوردی ملکی تاکید کرده است که شرکت‌های هوایی داخلی کشور به شمول آریانا و کام ایر عملا پرواز های خارجی خود را آغاز کرده و اداره هوانوردی ملکی با اتخاذ تدابیر لازم در میدان‌های هوایی بین‌المللی کشور آمادگی خود را برای آغاز پروازهای خارجی و داخلی قبلا اعلام کرده بود.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید