وزارت صحت: شیوع ویروس کرونا متعادل شده است/ قاچاق دستگاه ونتلاتور به پاکستان حقیقت ندارد |
وزارت صحت: شیوع ویروس کرونا متعادل شده است/ قاچاق دستگاه ونتلاتور به پاکستان حقیقت ندارد

وزارت صحت: شیوع ویروس کرونا متعادل شده است/ قاچاق دستگاه ونتلاتور به پاکستان حقیقت ندارد

۲ / سرطان ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه

 وزارت صحت عامه اعلام کرده است که بر اساس سه شاخص در ده روز اخیر ارقام و آمار نشان می دهد که شیوع ویروس کرونا در حاالت تعادل قرار دارد و این تعادل ده روزه امکان رسیدن به اوج ویروس کرونا را نشان می‌دهد.

وزارت صحت عامه امروز یک شنبه (۲سرطان) گفته است که بر اساس سه شاخص؛ تعداد حد اوسط واقعات مثبت معاینات لابراتواری مریضان مشکوک‌ ویروس کرونا، تعداد حد اوسط مریضان جدید بستر شده به شفاخانه ها و تعداد حد اوسط مریضان با اعراض و علایم مشکوک به ویروس کرونا که به مراکز صحی مراجعه می‌کند در ده روز اخیر یک حالت تعادل شیوع ویروس کرونا را نشان می‌دهد.

این وزارت افزوده که این تعادل ده روزه امکان رسیدن به اوج ویروس کرونا را نشان می‌دهد و گمان بر این است که در جریان یک یا دو ماه آینده سیر نزولی مرض ویروس کرونا آغاز شود.

این وزارت تاکید کرده که رعایت جدی توصیه های وزارت صحت عامه ضروری می‌باشد که سرایت ویروس کنترول شود.

قاچاق ۳۲ پایه دستگاه وتلاتور (تهوع هوا) به پاکستان حقیقت ندارد

امروز آژانس خبری پژواک گزارشی را به نشر رساند و در آن گفته شده بود ۳۲ پایه دستگاه وتلاتور از سوی بعضی از افراد به پاکستان قاچاق شده است. اما وزارت صحت عامه، این موضوع را رد و تاکید کرده که این گزارش موثق نیست.

وزارت صحت خاطرنشان کرده که مبارزه با فساد اداری و شناسایی افراد مفسد در سکتور صحت یکی از اولویت های رهبری این وزارت است.

این وزارت از شهروندان خواسته است تا در شناسایی «افراد مفسد و استفاده جو در سکتور صحت» این وزارت را همکاری کنند.

این در حالی است که بر اساس آمار ارایه شده از سوی وزارت صحت عامه تا کنون شمار مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان به ۲۹ هزار ۱۴۳ تن رسیده که از این میان هشت‌هزار و ۸۴۱ تن بهبود یافته و ۵۹۸ تن دیگر جانباخته است.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید