افزایش نا امنی ها در کابل؛ پنج کارمند دادستانی کل ترور شدند | خبرنامه
افزایش نا امنی ها در کابل؛ پنج کارمند دادستانی کل ترور شدند

افزایش نا امنی ها در کابل؛ پنج کارمند دادستانی کل ترور شدند

۲ / تیر ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه

 در ادامه افزایش جرایم و ترورهای هدفمند در کابل، دادستانی کل تایید کرده است که پنج کارمند این نهاد در کابل کشته شده اند.

دادستانی کل با نشر اعلامیه گفته است که حوالی ساعت ٨صبح امروز یک شنبه (۲سرطان)‌ موتر حامل کارمندان این اداره در مربوطات ولسوالی ده‌سبز ولایت کابل مورد حمله قرار گرفته که در نتیجه آن پنج کارمند دادستانی کل کشته شده اند.

دادستانی کل افزوده که این حمله زمانی صورت گرفته که کارمندان دادستانی کل به سوی وظایف شان در حرکت بودند.

در اعلامیه این اداره آمده است که با وجود شرایط حساس قرنطین برای پیش‌گیری از بیماری کرونا رهبری و کارمندان دادستانی کل برای تأمین صلح سرتاسری در کشور، کمیته‌‌ها و تیم‌های کاری را برای تطبیق تفاهم‌نامۀ صلح ایجاد کرده و در تلاش‌ صلح با ثبات و دایمی است.

به گفته این اداره کارمندان که امروز هدف قرار گرفته اند به هدف تطبیق قانون و عدالت و به‌منظور تحقق حسن نیت دولت افغانستان برای برقراری صلح مصروف انجام وظایف بودند.

داستانی کل تاکید کرده است که به مسوولان در این اداره و نهادهای کشفی برای دستگیری عاملان این قضیه هدایت صادر شده و موضوع تحت بررسی قرار دارد.

افزایش ترور های هدفمند و جرایم در کابل

این در حالی است که از مدت یک ماه بدینسو ولایت کابل شاهد افزایش ترور های هدفمند، جرایم جنایی و انفجار ماین های جاسازی شده است.

چندی قبل به دنبال افزایش خشونت ها قوت های مشترک کابل متشکل از منسوبین وزارت دفاع، ریاست امنیت ملی و وزارت داخله به منظور تامین امینت بهتر کابل تشکیل شد اما سطح جرایم و ترور در این ولایت همچنان در سطح بالای قرار دارد.

بازداشت ۸۹ تن در پیوند به قضایی جرمی گوناگون در یک هفته

همزمان با این طارق آرین سخنگوی وزارت داخله در توییتی نگاشته است که مبارزه پولیس با شبکه‌های جرمی سازمان‌یافته در کابل وارد مرحله جدیدی شده‌است.

آرین افزوده که ده‌ها گروپ به شمول سرباند و اعضای باندهای جنایتکار در برخورد مسلحانه با پولیس در کابل کشته شده اند و نیز در یک هفته گذشته ۸۹ تن در پیوند به قضایای مختلف به شمول ۲۳ تن شامل لیست مجرمین فراری بازداشت شده اند.

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید