ادامه روند رهایی زندانیان؛ نماینده خاص سرمنشی ملل متحد برای افغانستان با ملا برادر دیدار کرد |
ادامه روند رهایی زندانیان؛ نماینده خاص سرمنشی ملل متحد برای افغانستان با ملا برادر دیدار کرد

ادامه روند رهایی زندانیان؛ نماینده خاص سرمنشی ملل متحد برای افغانستان با ملا برادر دیدار کرد

۲ / سرطان ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه

هیئت معاونیت ملل متحد «یوناما» اعلام کرده است که دیبرا لاینز نماینده خاص سرمنشی ملل متحد برای افغانستان با ملا برادر معاون سیاسی طالبان در دوحه قطر دیدار کرده است.

یوناما ناوقت روز گذشته (۱سرطان) گفته است که‌ نماینده ملل متحد برای افغانستان در این دیدار بر نیاز به صلح عادلانه همه شمول برای همه افغان ها از جمله زنان، جوانان و اقلیت ها، تاکید کرده است.

هرچند یوناما جزییات بیشتر از این دیدار نداده اما سهیل شاهین سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر در توییتی نگاشته است که در این دیدار دو طرف در مورد رهایی زندانیان باقیمانده، آغاز مذاکرات بین الافغانی همکاری برای کنترول ویروس کرونا و جلوگیری از تلفات غیرنظامیان گفتگو شده است.

ادامه رهایی زندانیان

سهیل شاهین سخنگوی گروه طالبان روز گذشته گفته است که به ادامه رهایی زندانیان ۱۴ نیروی دولتی روز گذشته از سوی این گروه در ولایات لوگر، ننگرهار و نورستان آزاد شده اند.

افزایش خشونت ها

پس از آتش بس سه روزه عید و به تعقیب آن آتش بس اعلام ناشده در آستانه گفتگوهای بین الافغانی صلح دیده می شود گروه طالبان در بسیاری از ولایت ها حملات شان بالای نیروهای امنیتی را از سر گرفته اند.

چنانچه به طور روزانه شماری زیادی از ولایت ها گواه حملات طالبان بالای پاسگاه های نیروهای امنیتی و انفجار ماین های کنار جاده ای است.

با وجود آن تاکنون نیروهای دفاعی و امنیتی افغانستان در حالت دفاعی قرار دارند.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید