شیوع مجدد کرونا ویروس در چین؛ آیا موج دوم در راه است؟ |
شیوع مجدد کرونا ویروس در چین؛ آیا موج دوم در راه است؟

شیوع مجدد کرونا ویروس در چین؛ آیا موج دوم در راه است؟

مترجم

سارا فیضی
مترجم

۲۷ / جوزا ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

چین روز دوشنبه پس از تایید موارد ابتلای جدید به کووید-۱۹ در پکن، شیوع دوباره کرونا ویروس را اعلام کرد.

مقامات سراسر پایتخت برای آزمایش هزاران نفر از مردم مرتبط با یک بازار عمده فروشی که گمان می‌رود منشأ این شیوع باشد، اقدام کردند.

تعداد موارد ثبت شده در روزهای اخیر در چین بالاترین میزان در دو ماه اخیر است. به نظر می‌رسد شیوع جدید کرونا ویروس در چین در بازار Xinfadi، بزرگترین بازار عمده فروشی مواد غذایی در پکن آغاز شده‌است.

پکن این بازار را تعطیل کرده و از هر کسی که به آنجا رفته‌است درخواست کرده که دو هفته دوری از جامعه را بگذراند. محله‌های مجاور نیز در محاصره قرار گرفته‌اند و بیش از ۷۶۰۰۰ نفر آزمایش شده‌اند.

در سطح شهر، پکن بازگشایی برنامه‌ریزی شده در روز دوشنبه در برخی مکاتب ابتدایی را به حالت تعلیق درآورد و برخی اقدامات فاصله گیری اجتماعی را مجددا راه‌اندازی کرد.

محققان ۴۰ نمونه از این ویروس را در این بازار بسته، از جمله در تخته خردکن سالمون وارداتی یافتند.

مقامات بهداشتی و درمانی پکن گفته‌اند که توالی ژن نشان می‌دهد که این گونه ویروس که باعث شیوع جدید شده به آن گونه‌ای که در اروپاست مرتبط است، اگرچه هنوز مشخص نیست که آیا با جابجایی مردم یا حمل و نقل مواد غذایی گسترش می‌یابد یا نه.

بازگشت مجدد و ناگهانی ویروس در پکن، که قبلاً در بین ایمن‌ترین شهرهای این کشور بود، شک و تردید نسبت به از راه رسیدن موج دوم عفونت‌ها و احتمال بازگرداندن تعطیلی و اقدامات فاصله گیری اجتماعی را افزایش داده‌است.

به گزارش خبرگزاری دولتی شین هوا، در جلسه شورای ایالتی، کابینه چین اواخر روز یکشنبه، معاون نخست وزیر گفت که خطر شیوع جدیدکرونا ویروس “بسیار زیاد” است زیرا این بازار جمعیت زیادی دارد که مدام در حال حرکت و جابجایی هستند.

جهت مطالعه مقاله ها و اخبار سبک زندگی اینجا را ببینید.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید