تنش های کابل-تهران؛ سرپرست وزارت خارجه برای بحث روی موضوعات مهاجرین عازم ایران می شود |
تنش های کابل-تهران؛ سرپرست وزارت خارجه برای بحث روی موضوعات مهاجرین عازم ایران می شود

تنش های کابل-تهران؛ سرپرست وزارت خارجه برای بحث روی موضوعات مهاجرین عازم ایران می شود

۲۷ / جوزا ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه

ارگ ریاست جمهوری می‌گوید که قرار است به زودی حنیف اتمر، سرپرست وزارت امور خارجه کشور، در راس یک هیات برای بحث روی موضوعات کلیدی مهاجرین، به ایران سفر کند.

ارگ، بانشر گزارش نشست ویدیویی روز گذشته(۲۶جوزا) کابینه گفته است که رئیس جمهور غنی در این نشست با ابراز امتنان از اقدامات سرپرست وزارت امور خارجه، معین پناهندگان وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان؛ از سفر سرپرست وزارت امور خارجه در راس هیاتی در هفته آینده به کشور ایران غرض بحث روی موضوعات کلیدی مهاجرین به جلسه خبر داده است.

این سفر سرپرست وزارت خارجه در حالی قرار است اجرا شود شود که در ماه‌های اول سال جاری اتباع افغانستان در دو رویداد جداگانه، ابتداد در نوار مرزی کشور با ایران شکنجه و به رود خانه انداخته شدند و در رویداد دیگر موتر حامل شماری از اتباع افغانستان در ولایت یزد ایران به اثر شلیک نیروهای انتظامی آن کشور به آتش کشیده شد.

این رویدادها واکنش شماری از شهروندان کشور در داخل افغانستان را برانگیخته است. این شهروندان در ولایت‌های هرات، کابل، ننگرهار و هلمند در مقابل سفارت و نمایندگی های ایران دست به اعتراض زدند و خواهان رسیدگی و برخورد قانونی با عاملین این رویدادها شدند.

از سویی هم وزارت خارجه ایران در واکنش به این اعتراضات شهروندان افغانستان، عبدالغفور لیوال، سفیر افغانستان در تهران را برای توضیحات احضار کرد. در این دیدار سفیر افغانستان به مقامات ایرانی خاطرنشان کرده بود که هر شهروند افغانستان بر اساس حقوق شهروندی، حق دارند اقدام به برگزاری تجمعات مسالمت‌آمیز کنند.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید