ثبت ۶۶۴ مورد تازه؛ مرگ و میر ناشی از کرونا در افغانستان رو به افزایش است |
ثبت ۶۶۴ مورد تازه؛ مرگ و میر ناشی از کرونا در افغانستان رو به افزایش است

ثبت ۶۶۴ مورد تازه؛ مرگ و میر ناشی از کرونا در افغانستان رو به افزایش است

۲۵ / جوزا ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

وزارت صحت، اعلام کرده است که در جریان ۲۴ ساعت گذشته یک هزار ۲۱۱ نمونۀ مشکوک ابتلا به کرونا در لابراتوارهای این وزارت مورد آزمایش قرار گرفته که از این میان ۶۶۴ مورد آن مثبت تشخیص شده است.

وزارت صحت امروز یک شنبه (۲۵جوزا) گفته است که ۶۶۵ مورد تازه شامل ۳۱۶ مورد در کابل، در پروان و قندهار هر یک ۳۳ مورد، در تخار و بغلان هر یک ۳۲ مورد، ۳۱ مورد در پنجشیر، ۳۰ مورد در کاپیسا، ۲۴ مورد در نورستان، ۲۲ مورد در پکتیا و ۲۱ مورد در لغمان می شود.

این وزارت افزوده که که ۱۹ مورد در پکتیکا، ۱۴ مورد در قندر، ۱۲ مورد دایکندی، ۱۱ مورد در لوگر، ۸ مورد در کنر، در هلمند و ننگرهار هر یک ۷ مورد، در زابل و نیمروز هر یک ۳ مورد، در بامیان و بادغیس هر یک ۲ مورد نیز شامل مواردی اند که در ۲۴ ساعت گذشته ثبت شده است.

وزارت صحت خاطرنشان کرده که با ثبت این موارد تازه شمار مجموعی مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان ۲۴ هزار ۷۶۶ تن رسیده است.

به گفته وزات صحت به دلیل نبود کیت‌های استخراج (آر-ان-ای)، آزمایشگاه ولایت هرات، نمونه‌های مشکوک ویروس کرونا در این ولایت تاکنون تثبیت نشده است.

این وزارت تاکیدکرده که همچنان در ۲۴ ساعت گذشته، ۵۲۴ فرد مبتلا به ویروس کرونا بهبود یافته و شمار بهبودیافتگان به ۴ هزار ۷۲۵ تن رسیده است.

افزایش مرگ ومیر ناشی از کرونا در یک هفته گذشته

از سوی هم سعیدالدین جامی مسوول روابط عامه وزارت صحت امروز گفته است که در ۲۴ ساعت گذشته با ثبت ۲۰ فوتی ناشی از کرونا شامل ۹ تن در بلخ، ۶ تن در کابل، سه تن در پروان و دو تن در پکتیا شمار مرگ و میر ناشی از کروناویروس در این کشور به ۴۷۱ نفر رسیده است.

جامی از افزایش مرگ و میر ناشی از کروناویروس در هفته‌های اخیر در افغانستان هشدار داده از شهروندان افغانستان خواسته اند که باید توصیه‌های وزارت صحت را جدی بگیرند.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید