با این ۳ فرمول ساده شامپوی خشک خانگی بسازید |
با این ۳ فرمول ساده شامپوی خشک خانگی بسازید

با این ۳ فرمول ساده شامپوی خشک خانگی بسازید

۲۲ / جوزا ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه

 خواه موهای‌تان در آفتاب تابستان بدقلق می‌شوند و خواه در طول زمستان‌های سرد خشک و وز می‌شوند، شامپو کردن همیشه بهترین راه برای خلاص شدن از شر مشکلات مربوط به مو است. اما این‌که دائم موها را بشوییم هم دردسرهای خودش را دارد. اما مطمئنا می‌توانیم به سایر گزینه‌های مراقبت از مو متوسل شویم که نه تنها مؤثر بلکه بی دردسر هم هستند. به عنوان مثال، شامپو خشک. ما مطمئن هستیم که بسیاری از شما چیزهایی در موردش دیده یا شنیده‌اید، اما هرگز از آن استفاده نکرده‌اید، یا نگران اثرات احتمالی این محصول هستید. با این حال، با ۳ فرمولی که در این نوشتار می‌بینید می‌توانید شامپو خشک خانگی خودتان را تهیه کنید و خیال‌تان راحت باشد که عوارضی ندارد!

مطلب مرتبط: ۱۰ روش عالی درمان ریزش مو

۱. جوی دوسر و جوش شیرین

برای تهیه شامپوی خشک خانگی، ابتدا باید یک فنجان جو دوسر پودرشده و جوش شیرین را مخلوط کنید. پس از آن می‌توانید ترکیب را درون یک ظرف ترجیحا دارای سوراخ بریزید. با کمک جوش شیرین می‌توانید چربی اضافی موجود در موها را حذف کرده و بوی بدشان را از بین ببرید. در حالی که جوش شیرین ممکن است ماده‌ای قوی باشد، جوی دوسر با خاصیت آنتی‌اکسیدانی‌اش، از پوست سر شما مراقبت می‌کند.

۲. نشاسته ذرت و آرد برنج

برای آماده کردن نوع دوم شامپو خشک خانگی، دو قاشق غذاخوری نشاسته ذرت و همین مقدار آرد برنج را خوب مخلوط کنید. بعد از آن ترکیب را درون یک ظرف بریزید و از یک برس کوچک برای استعمال پودر روی پوست سرتان استفاده کنید. در حالی که نشاسته ذرت چربی کف سر را از بین می‌برد، آرد برنج موها را در برابر اشعه UV مضر محافظت کرده و تارهای مو را تقویت می‌کند.

مطلب مرتبط: ۷ ترفند مرگ آور که زنان برای زیبایی استفاده می کردند

۳. شامپو خشک خانگی، نشاسته، پودر کاکائو و پودر دارچین

در مرحله اول باید هر سه ماده را در یک ظرف مخلوط کنید. سپس برای استفاده از ترکیب حاصل از قلمو استفاده کنید. این ترکیب شامپو خشک برای موهای خشک مناسب است. نشاسته ذرت موهای شما را تقویت می‌کند و تمام چربی‌اش را از بین می‌برد. پودر کاکائو و دارچین درخشش را برای موهای‌تان به ارمغان می‌آورد و بوی خوبی به موها می‌دهد.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
محصولات خانگی

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید