با وجود تمدید سه ماهه رخصتی مکاتب؛ اموزش از راه دور ادامه دارد |
با وجود تمدید سه ماهه رخصتی مکاتب؛ اموزش از راه دور ادامه دارد

با وجود تمدید سه ماهه رخصتی مکاتب؛ اموزش از راه دور ادامه دارد

۱۸ / جوزا ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

پس از فیصله کیمته اضطراری جلوگیری از شیوع ویروس کرونا مبنی بر تمدید تعطیلی مکاتب تا سه ماه آینده وزارت معارف اعلان کرده است که برنامه های اموزش از راه دور همچنان ادامه دارد.

وزارت معارف امروز یک شنبه (۱۸حوزا) با نشر اعلامیه گفته است که بر اساس فیصله کیمته اضطراری جلوگیری از شیوع ویروس کرونا برای پیش‌گیری از شیوع این ویروس رخصتی‌های مکاتب، مدارس، کورس‌های خصوصی مراکز تربیه معلم دولتی و مکاتب خصوصی از امروز الی تاریخ ۱۸ سنبله برای مدت زمان سه ماه تمدید شده است.

این وزارت افزوده که تصمیم در رابطه به آغاز آموزش حضوری در مکاتب بستگی به کاهش و پایان تهدید ویروس کرونا در جامعه دارد و اما اموزش از راه دور همچنان ادامه دارد.

وزارت معارف تاکید کرده که سامتحاناتِ چهارونیم ماهه دانش آموزان مکاتب ولایاتِ سردسیر در پایان سال تعلیمی همزمان با امتحانات سالانه اخذ و نمره امتحانات از ۱۰۰ محاسبه می شود و نیز امتحان سالانه‌ی مناطق گرمسیر الی اطلاع بعدی معطل است.

آغاز گزینه های بدیل خدمات تعلیمی

وزارت معارف در اعلامیه خود تاکید کرده که قرار است گزینه‌های بدیل خدمات تعلیمی که شامل تجمعات محدود با رعایت تدابیر بهداشتی و ضدعفونی‌سازی و دروس آنلاین است به صورت رسمی از سوی این وزارت آغاز شود.

رهبری وزارت معارف از دانش آموزان خواسته است جهت استفاده‌ی مفید از دوره تعطیلات، برنامه‌های مُمد درسی (دروس تلویزیونی و رادیویی) را تعقیب کنند.

بر اساس اعلامیه وزارت معارف مکاتب خصوصی در سراسرکشور می‌توانند دروس آنلاین و غیر حضوری را با درنظرداشت کیفیت آموزشی و رضایت خانواده‌ها آغاز کنند و بر اساس فیصله جلسه رهبری وزارت معارف با مسولان اتحادیه‌ی مکاتب خصوصی، برای آنعده از دانش آموزانی که به مشکل مالی مواجه اند تخفیف، قرضه و تآجیل از سوی مکاتب خصوصی در نظر گرفته خواهد شد.

تمدید سه ماهه تعطیلی نهاد های تعلیمی و اموزشی

همزمان با افزایش شیوع ویروس کرونا روز گذشته کمیته اضطراری مبارزه با ویروس کرونا به ریاست سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری فیصله کرده است که نهادهای اموزشی و تعلیمی تا سه ما آینده برای جلوگیری از شیوع بیشتر این ویروس غیرفعال باشند.

این در حالی است که ویروس کرونا در افغانستان به شدت در حال افزایش است و تا کنون شمار مبتلایان به این ویروس از مرز ۲۰ هزار تن گذشته است.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید