افزایش حاصلات تربوز فراه به بیش از 689 هزار تُن می‌رسد |
افزایش حاصلات تربوز فراه به بیش از ۶۸۹ هزار تُن می‌رسد

افزایش حاصلات تربوز فراه به بیش از ۶۸۹ هزار تُن می‌رسد

۱۲ / جوزا ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

وزارت زراعت اعلام کرده است که براساس پیش بینی‌ها، امسال میزان حاصلات تربوز در ولایت فراه به حدود ۶۸۹ هزار و ۴۰۰ هزار  متریک تُن می‌رسد.

وزارت زراعت امروز دوشنبه (۱۲جوزا) به نقل از مسوولان ریاست زراعت فراه گفته است که در سال روان حدود ۱۹ هزار و ۱۵۰ هکتار زمین در ولایت فراه تربوز کشت شده که ولسوالی‌های پشت‌رود، خاک‌سفید، بالابلوک، بکوا، شیب‌کوه، پشت‌کوه و روستا های حومه مرکز این ولایت از مناطقی‌اند که بیش‌ترین تربوز در آنها کشت شده است.

عبدالمنان متین رییس زراعت ولایت فراه گفته است: “نظر به ارزیابی افزایش ساحات تحت کشت این محصول، حدود شش درصد افزایش را نظر به سال قبل در بر خواهد داشت.”

تجربه سال گذشته حاصلات تربوز در فراه

سال گذشته نیز ولایت فراه  شاهد افزایش ۱۷ درصدی حاصلات تربوز بود که این افزایش باعث شده بود هر کیلوگرام تربوز در این ولایت به یک افغانی خرید و فروش شود که این کاهش قیمت شکایت دهقانان را نیز در پی داشت.

اما امسال عبدالمنان متین رییس زراعت فراه تاکید کرده که  برای فروش به موقع و جلوگیری از ضایع شدن محصولات تربوز سال جاری، تدابیر خاصی روی دست گرفته شده است.

 ایجاد اتحادیه تربوزکاران، تعیین کمیته‌ی ارزیابی و بلند بردن تعرفه مالیاتی بر محصول تربوز وارداتی در فصل برداشت حاصل، از جمله تدابیری است که به منظور جلوگیری از ضایعات حاصل تربوز در سال جاری روی دست گرفته شده است.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید