ویروس کرونا؛ از برکناری کارمندان لابراتوار مرکزی تا معافیت پول آب و برق بیش از 350 خانواده |
ویروس کرونا؛ از برکناری کارمندان لابراتوار مرکزی تا معافیت پول آب و برق بیش از ۳۵۰ خانواده

ویروس کرونا؛ از برکناری کارمندان لابراتوار مرکزی تا معافیت پول آب و برق بیش از ۳۵۰ خانواده

۸ / جوزا ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

مسوولان محلی ولایت کابل می گوید کمیته اضطرار مبارزه با ویروس کرونا پول برق و آب بیش از ۳۵۰ هزار خانواده را در شهر کابل پرداخت می‌کند.

محمدیعقوب حیدری، والی کابل و رییس کمیته اضطرار مبارزه با ویروس کرونا امروز پنجشنبه (۸جوزا) در نشست خبری گفت که پول برق و آب خانواده‌هایی که مصرف‌شان تا یک هزار افغانی می‌رسد، از سوی کمیته اضطرار مبارزه با ویروس کرونا به شرکت برشنا و اداره آب‌رسانی شهر کابل پرداخت می‌شود.

حیدری افزود ۳۵۰ هزار خانواده و حدود ۵۰ درصد از مشترکان برق از پرداخت پول آب و برق با این تصمیم کمیته اضطرار مبارزه با ویروس کرونا، در کابل معاف خواهند شد.

به گفته والی کابل این تصمیم در کمیته اضطرار پس از آن گرفته شد که شمار زیادی از باشندگان نیازمند کابل به کمیته اضطرار و مقام ولایت کابل مراجعه کرده و خواستار معافیت پرداخت پول برق و آب شده بودند.

حیدری تاکید کرد که با اتخاذ این تصمیم بیش از ۱٫۵ میلیون باشنده کابل از معافیت پرداخت پول برق و آب مستفید می شوند.

برکناری شماری از کارمندان لابراتوار مرکزی

در همین حال فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه امروز پنجشنبه در دیدار با مسوولان ادارات صحی گفته است که چند تن از کارمندان لابراتوار مرکزی به دلیل غفلت وظیفوی و سهل انگاری در کار، از وظایف شان برکنار شده است.

این در حالی است که ولایت کابل بیشترین شمار مبتلایان به ویروس کرونا نسبت به هر ولایت دیگر دارد و نیز محدویت گشت و گذار و قرنطین زندگی شماری زیادی از شهروندان کابل را متاثر کرده است.

در همین حال افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا در کابل و عدم رعایت موارد بهداشتی و قرنطینه باعث شده تا نگرانی های گسترده ای از اوج گیری کرونا در روزهای آینده در پایتخت افغانستان به میان آید.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
کرونا در افغانستان

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید