ادامه روند آزاد سازی زندانیان؛ تیم فنی طالبان سرگرم گفتگوها در کابل است |
ادامه روند آزاد سازی زندانیان؛ تیم فنی طالبان سرگرم گفتگوها در کابل است

ادامه روند آزاد سازی زندانیان؛ تیم فنی طالبان سرگرم گفتگوها در کابل است

۸ / جوزا ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

در ادامه روند آزادسازی زندانیان طالبان شورای امنیت ملی می گوید تیم فنی طالبان برای رهایی زندانیان این گروه در کابل به سر می برند.

جاوید فیصل سخنگوی شورای امنیت ملی امروز پنجشنبه (۸جوزا) در توییتی گفته است که یک تیم فنی گروه طالبان برای همکاری با تیم فنی حکومت در کابل قرار دارند.

 فیصل افزوده که این روند، رهایی زندانیان دو طرف را شامل می‌شود

ادامه روند آزادی زندانیان طالبان

پس از یک هفته گفتگو برای رهایی زندانیان طالبان و حکومت، گروه طالبان به تاریخ ۱۹حمل اعلان کرد که تیم فنی کمسیون زندانیان را جهت تصدیق و تثبیت زندانیان این گروه به کابل فرستاده بود. اما پس از تعویق آزادسازی زندانیان طالبان آنان گفتند که این تیم را از کابل فراخواند ه و دلیل آن را عدم قبول حکومت مبنی بر رهایی چند عضو کلیدی این گروه از زندان عنوان کردند.

اما این روند پس از آن از سر گرفته شده است که گروه طالبان سه روز عید را آتش بس اعلام کردند و به تعقیب آن حکومت افغانستان فرمان رهایی دو هزار زندانی طالبان را صادر نمود.

آزادی ۹۰۰ زندانی طالبان در یک روز

پس از این آتش بس حکومت افغانستان به روز سه شنبه (۶جوزا) ۹۰۰ زندانی طالبان را از ۲۸ زندان‌ در ولایات کشور به شمول زندان های پروان و پلچرخی از بند رها کرد.

براساس گفته های مقامات در شورای امنیت ملی افغانستان این زندانیان رها شده شامل ۵۲۵ تن از پروان، ۳۲۸ تن از زندان پلچرخی و ۴۷ تن دیگر از زندان‌های ولایات بودند و بر اساس فرمان ریس جمهور به هدف حسن نیت، پیشرفت و تلاش‌های صلح از بند رها شدند.

با این حال اما برخی گزارش ها حاکی از آن است که به دنبال آزادسازی این زندانیان طالبان و حکومت افغانستان آتش بس روزهای عید را به صورت ناگفته یک هفته دیگر تمدید کرده اند. امری که می تواند امیدهای را برای آغاز دوباره روند مصالحه به میان آورد.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
آزادسازی زندانیان

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید