تدابیر تازه در بامیان؛ از قرنطین کامل ولسوالی سیغان تا پوشیدن اجباری ماسک در شهرها |
تدابیر تازه در بامیان؛ از قرنطین کامل ولسوالی سیغان تا پوشیدن اجباری ماسک در شهرها

تدابیر تازه در بامیان؛ از قرنطین کامل ولسوالی سیغان تا پوشیدن اجباری ماسک در شهرها

۸ / جوزا ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

مقام های محلی بامیان برای مبارزه با ویروس کرونا تدابیر جدید شامل قرنطین کامل ولسوالی سیغان این ولایت و اجباری شدن پوشیدن ماسک در شهر ها از شوی شهروندان اتخاذ کرده است.

دفتر والی بامیان شام روز گذشته (۷جوزا) گفته است که در جلسه اتخاذ تدابیر وقایوی و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا این ولایت فیصله شده که ریاست صحت عامه مبتلایان ویروس کرونا را از خانه های شان به شفاخانه کوید ۱۹ انتقال دهند و پلان آگاهی دهی نیز  از طریق شورای نظارت طی مراحل شود.

دفتر والی بامیان افزوده که ولسوالی سیغان قرنطینه شود و هیچ کس به جز باشندگان آن ولسوالی حق رفت و آمد به ولسوالی سیغان را ندارد و نیز برای افراد مبتلا به ویروس کرونا در این بستر در نظر گرفته شود.

به گفته دفتر والی بامیان در این جلسه فیصله شده ریاست صحت عامه میزان نمونه گیری خود را هرچه عاجل بالا برده و ردیابی ها نیز جدی گرفته شود و فرماندهی پولیس این ولایت نیز از هر زمان دیگر قرنطینه شهر بامیان را جدی گرفته از گشت وگذار های بی مورد جلوگیری نمایند.

دفتر والی بامیان خاطر نشان کرده که استفاده از ماسک رای کسانی که وارد شهر و بازار می شود الزامی شده و ساحات توریستی و تفریحی بامیان نیز مسدود و هوتل ها و مراکز که به گردشگران عرضه خدمات دارند بسته شده است.

دفتر والی بامیان از سیاحان داخلی و خارجی خواسته است تا اطلاع بعدی از سفر سیاحتی، تفریحی و غیر ضروری به ولایت  بامیان خودداری کنند.

از بیش چهل هزار خانواده نیازمند کمک تا صدمه ۲۵۵ میلیون افغانی به صنعت گردشگری

پس از شیوع ویروس کرونا و ایجاد محدودیت گشت گذار و مسدود شدن ساحات توریستی بامیان مقام های محلی آن ولایت به تاریخ ۱۸ ثور ماه گذشته اعلان کرده بود که تداوم وضعیت کرونایی بیش از ۲۵۵ میلیون افغانی به صنعت گردشگری(توریزم) این ولایت خسارت وارد کرده و نیز بیش از ۱٫۷ میلیارد افغانی چرخه اقتصادی بامیان به دلیل شیوع این ویروس متوقف شده است.

طاهر زهیر والی پشین بامیان که به تازگی کارش در این ولایت به پایان رسیده به تاریخ ۱۴ ثور وضعیت فقر در ولایت بامیان را هم‌زمان با شیوع ویروس کرونا نگران کننده خوانده و گفته بود که ۴۵ هزار خانواده بی‌بضاعت و نادار در بامیان نیازمند دریافت کمک اند.

این درحالی است که شمار مبتلایان به ویروس کرونا در بامیان به ۶۰ تن رسیده که از این میان ۱۵ تن بهبود یافته و یک تن نیز جانباخته است که براساس گفته های مسوولان صحی بامیان بیش‌ترین رقم مبتلایان در ولسوالی سیغان این ولایت ثبت شده است.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید