والی هرات: باید همزیستی با کرونا را فرهنگ سازی کنیم |
والی هرات: باید همزیستی با کرونا را فرهنگ سازی کنیم

والی هرات: باید همزیستی با کرونا را فرهنگ سازی کنیم

۷ / جوزا ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

 عبدالوحید قتالی، والی هرات، از احتمال افزایش مرگ میر و واقعات مثبت ویروس کرونا در آن ولایت هشدار داده و از شهروندان خواسته است فاصله اجتماعی را مراعات و از رفت و آمد های غیر ضروری در شهر خود داری نمایند.

او که امروز (چهارشنبه، ۷جوزا) در یک نشست خبری سخن می‌گفت، با غیر ضروری خواندن استفاده از قوه قهریه به خاطر مسدود ساختن جاده ها، از پیش بینی وضعیت جدی کرونایی یاد آوری نموده و از شهروندان به صورت جدی خواست که توصیه های صحی را رعایت کنند. والی هرات در ادامه سخنانش «از ایجاد ۲۱ تیم جدید واقعه یابی، توظیف ۳ تیم غرض غسل و دفن اموات و حمایت جدی از تمام فعالیت های صحی خبر داده و افزود: همزیستی با ویروس کرونا را باید فرهنگ سازی کنیم.»

قتالی، همزمان با معرفی تیم رهبری ریاست مبارزه با ویروس کرونا، خواهان توجه و همکاری مردم  در امر جلوگیری از یک فاجعه انسانی شد. به گفته او، ریاست جدید مبارزه با ویروس کرونا به هدف ایجاد هماهنگی و بسیج امکانات، و تشدید مبارزه با ویروس کرونا ایجاد شده است.

ثبت ۱۰۸ واقعه در ۲۴ ساعت گذشته

محمد رفیق شیرزی، سخنگوی ریاست صحت عامه ولایت هرات می‌گوید که در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۰۸ واقعه جدید ویروس کرونا در آن ولایت به ثبت رسیده است. با ثبت این واقعات جدید، مجموع افراد مبتلا به ویروس کرونا در هرات به یک‌هزار و ۹۶۶ تن افزایش یافته است. همچنین از آن میان ۴۲ تن جان باخته و ۲۱۵ تن دیگر بهبود یافته اند.

سخنگوی ریاست صحت عامه هرات وضعیت ۱۵ تن از مبتلایان ویروس کرونا را در آن ولایت وخیم خوانده است.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید