ترامپ: تمامی نیروهای امریکایی از افغانستان خارج می شوند |
ترامپ: تمامی نیروهای امریکایی از افغانستان خارج می شوند

ترامپ: تمامی نیروهای امریکایی از افغانستان خارج می شوند

۷ / جوزا ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

دونالدترامپ رییس جمهور امریکا در تازه ترین اظهاراتش در مورد افغانستان می گوید  تمام قوای امریکایی را از افغانستان بیرون می‌کند.

ترامپ روز گذشته، سه شنبه ۲۶ می (ششم جوزا) در صحبت با خبرنگاران تاریخی را برای خروج کامل قوای امریکایی از افغانستان مشخص نکرد اما گفت که نظامیان امریکایی به سرعت مناسب افغانستان را ترک خواهند کرد و اگر نیاز به برگشت آنان شد نظامیان به صفت “رزمندگان و مبارزان” اعزام خواهند شد، نه نیروی پولیس.

ترامپ هرچند زمان خروج نیروهای امریکایی را مشخص نکرده اما تاکید کرده: “ما با طالبان و رییس جمهور در تعامل هستیم. رییس جمهور راه خود را هموار کرده است، دو نفر دعوای ریاست جمهوری داشتند. اما ما در تعامل هستیم زیرا چنانچه می‌دانید آنان عوامل و جناح‌های رقیب داشتند.”

رییس جمهور امریکا خاطرنشان کرده که نظامیان امریکایی برای پاسبانی به افغانستان نرفته‌اند اما مانند پولیس عمل می کنند.

تاکید ترامپ بر خروج نیروهای امریکایی از افغانستان

ترامپ در حالی از خروج نیروهای امریکایی در افغانستان سخن می گوید که این اواخر گفتگوهای صلح افغانستان وارد مرحله تازه شده و خروج قوای امریکایی از افغانستان یکی از نکات اساسی توافقنامۀ صلح میان طالبان و امریکا است که بر اساس آن امریکا باید در جریان ۱۳۵ روز پس از امضای توافقنامه شمار نظامیان خود را در افغانستان به ۸ هزار و ۶۰۰ تن کاهش دهد.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
خروج نیروهای آمریکایی

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید