۵ راهکار که خانه ای پر از آرامش بسازیم |
۵ راهکار که خانه ای پر از آرامش بسازیم

۵ راهکار که خانه ای پر از آرامش بسازیم

۶ / جوزا ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

خانه جایی است که زمان زیادی را در آن سپری می‌کنیم. بنابراین طبیعی‌ست که بخواهیم آن را به مکانی پر از آرامش تبدیل کنیم. با گنجاندن چند عنصر آرامش‌دهنده در خانه، می‌توانید مکانی پر از آرامش و لذت برای همه خانواده ایجاد کنید.

۱. ساماندهی و تزئین

این‌ها فعالیت‌هایی هستند که مردم هنگام رسیدگی به خانه در نظر می‌گیرند. خلاص شدن از درهم و برهمی می تواند از هرز رفتن انرژی در خانه جلوگیری کند. نظم کمک می‌کند که بدانید هر چیزی کجاست. تزئین، استفاده از رنگ‌ها و تم‌هایی است که به شما کمک می‌کنند با نگاه کردن به محیط پیرامون‌تان حس خوبی داشته باشید.

۲. فضایی برای فعالیتهای رفع استرس خلق کنید

غالب آدم‌ها اجازه می‌دهند که هر فعالیتی در زندگی ما بر فعالیت‌های تسکین‌دهنده استرس اولویت داشته باشند. اگر یک فضای فیزیکی مشخص را برای کارهای آرامش‌بخش در خانه ایجاد کنیم، یک یادآورِ فیزیکی و همچنین تسهیلات لازم را برای کمک به حفظ عادات آرامش‌بخش در زندگی خواهیم داشت.

۳. خانه‌ای پر از آرامش، فنگ‌شویی

خیلی‌ها روی اثرات مثبت فنگ‌شویی قسم می‌خورند. زمان ایجاد تغییراتی در فضای خانه، استفاده از کمی فنگ‌شویی می‌تواند مزایای بلندمدتی را همراه داشته باشد، عناصر تسکین‌دهنده استرس مطابق با فنگ‌شویی می‌توانند بخشی از دکوراسیون خانه‌تان باشند.

۴. آروماتراپی

از آنجایی که این روزها آروماتراپی بسیار رایج شده‌است، یافتن محصولاتی که رایحه‌ای آرامش‌بخش را برای فضا فراهم می‌کنند، بسیار آسان است. تحقیقات نشان می‌دهند که آروماتراپی مزایای واقعی برای کاهش استرس دارد. بنابراین می‌تواند برای داشتن خانه‌ای صلح‌آمیز و پر از آرامش عالی باشد.

۵. موسیقی

موسیقی یکی دیگر از تسکین‌دهنده‌های استرس است که مانند آروماتراپی می‌تواند به شما آرامش بدهد یا (بسته به خواست خودتان) به شما انرژی بدهد. فواید موسیقی فراتر از چیزی است که تصور می‌کنید. پخش موسیقی به صورت پس‌زمینه می‌تواند به افزایش آرامش در خانه کمک کند. در واقع استفاده از موسیقی یک روش عالی ا‌ست که هم استرس خودتان و هم استرس اعضای خانه را بدون تلاش از بین ببرید.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
خانه‌ای بهتر بسازیم

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید