هشدار تازه وزارت صحت؛ روز های سخت فرارسیده است |
هشدار تازه وزارت صحت؛ روز های سخت فرارسیده است

هشدار تازه وزارت صحت؛ روز های سخت فرارسیده است

۶ / جوزا ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

وحید مجروح معین عرضه خدمات صحی وزارت صحت عامه در هشدار تازه ناشی از ویروس کرونا می گوید لحظات سخت دامنگیر ما شده و ما شاهد ابتلا و مرگ عزیزان خود خواهیم بود.

وحید مجروح امروز سه شنبه (۶جوزا)  در برگه فسبوکش نوشته است:  روز های سخت در کشور فرارسیده است، همان روز هایی که چند هفته یا ماه قبل در کشور های دیگر واقع شد و ما تماشا میکردیم و متاسفانه درس نگرفتیم. امروز همان لحظات سخت دامنگیر ما شده است و متاسفانه ما شاهد ابتلا و مرگ عزیزان خود خواهیم بود.”

مجروح از شهروندان خواسته است توصیه های وزارت صحت عامه را جدی بگیرند.

معین وزارت صحت تاکید کرده: “سهل انگاری بس است به گراف ها نگاه کنید، وضعیت تحت کنترول بود  انتشار ویروس به تاخیر افتاده بود تا زمانیکه مردم به جاده ها ریختند به خرید عیدی پرداختند و قرنطین را شکستند و حالا به آمار ابتلا و مرگ و میر نگاه کنید و ببینید که چه سرنوشتی را دچار شدیم.”

وحیدمجروح هشدار داده: “بخاطر ما نه بخاطر خود به توصیه های صحی توجه کنید، در غیر این صورت جاده ها پر از جنازه خواهد شد.”

او از رسانه ها، کارشناسان و داکتران درخواست کمک کرده اضافه کرد، امروز روزی برای انتقاد نیست و اگر از ویروس کرونا جان سالم به در بردیم وقت کافی برای بحث های انتقادی وجود دارد.

او از مردم نیز خواسته بجای دشنام ها اندکی به توصیه های وزارت صحت توجه کنند و این وزارت را کمک کنند تا دامنۀ فاجعه کرونا را محدود کند.

مجروح با انتقاد از عدم توجه مردم خطاب به داکتران نگاشته است که تعهد همه پرسونل صحی این است که در شفاخانه جان دهند و عقب نیشینی نکنند و هیچ هموطن را در بستر مریضی تنها نگذارند.

افزایش ظرفیت تست ویروس کرونا

وحید مجروح تاکید کرده که ظرفیت تست را از ۲۰۰ به دو هزار تست بلند برده شده اما تعداد سمپل‌هایی که به لابراتوار ها میرسد حدود ۱۰ یا ۲۰ هزار در روز است و به همین دلیل تعداد زیادی از نمونه ها معطل میماند.

او از شهروندان خواسته برای نتایج تست تماس نگیرید چون مسوولان در وزارت صحت ۲۴ ساعت تلاش میکنند و تاخیر در اعلان نتایج دیگر غیرقابل اجتناب است.

مجروح با اشاره به افزایش نمونه مشکوک ویروس کرونا همچنان تاکید کرده: “در هیچ کشوری تمام ملت تست PCR نشده‌اند و پرسونل صحی ما برویت اعراض و علایم کلینیکی بعد از این تشخیص و مراقبت خواهند نمود. اولویت تست با پرسونل صحی میباشد.”

این در حالی است که بر اساس آمار جدید ارایه شده توسط وزارت صحت شمار مبتلایان در افغانستان به یازده هزار ۸۳۱ تن رسیده که از این میان ۲۲۰ تن جانباخته و یک هزار ۱۲۸ تن نیز بهبود یافته است.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید