حکومت خواهان تمدید آتش بس از سوی طالبان شد |
حکومت خواهان تمدید آتش بس از سوی طالبان شد

حکومت خواهان تمدید آتش بس از سوی طالبان شد

۶ / جوزا ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

جاوید فیصل سخنگوی شورای امنیت ملی می گوید طالبان باید آتش بس را تمدید کنند تا زمینه برای رهایی زندانیان فراهم شود.

فیصل امروز سه شنبه (۶جوزا) در نشست خبری گفت طالبان تعهدات شان را عملی نکرده‌اند و رهایی زندانیان طالب از سوی حکومت تلاشی است برای آغاز مذاکرات بین الافغانی و برقراری آتش‌بس در کشور.

‏او تاکید کرد ک مذاکره، آتش‌بس و رهایی زندانیان با هم مرتبط هستند و همه باید همزمان به‌پیش برده شوند.

‏سخنگوی شورای امنیت با بیان اینکه تمدید آتش‌بس مهم است و حکومت افغانستان حاضر است این آتش‌بس را تمدید کند خاطرنشان کرد طالبان باید تعهدات شان را که در توافق‌نامه صلح با امریکا سپرده‌اند عملی و زندانیان حکومت را رها کنند.

فیصل خاطرنشان کرد که قربانی اصلی جنگ مردم هستند و دوام این آتش‌بس می‌تواند سبب تسریع روند رهایی زندانیان و آغاز گفت‌‌وگوهای بین‌الافغانی شود.

رهایی زندانیان طالب

جاوید فیصل با اشاره به رهایی ۹۰۰ زندانی طالب امروز از زندان های حکومت تاکید کرد آینده این روند به گروه طالبان بسته‌گی دارد.

سخنگوی شورای امنیت اضافه کرد که طالبان هنوز از تقسیم اوقات رهایی زندانیان عقب‌اند و نیاز است تقسیم اوقات رهایی زندانیان نقض نشود چون تلاش‌های حکومت به تنهایی موثر نیست و طالبان نیز باید اقدامات لازم را انجام دهند.

همزمان با اعلان آتش بس سه روزه از سوی طالبان و فرمان رییس جمهور غنی بر آزادی دو هزار زندانی طالب روز گذشته ۱۰۰ زندانی طالب از بند رها شده و از میان نزدیک به ۹۰۰ زندانی که امروز از سو ی حکومت رها می شود تا کنون ۳ تن در هرات و چند تن دیگر در فاریاب از بند رها شده اند.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید