خواست امریکا از حکومت و طالبان؛ پس از آتش ‎بس روزهای عید، سطح خشونت ها را افزایش ندهید |
خواست امریکا از حکومت و طالبان؛ پس از آتش ‎بس روزهای عید، سطح خشونت ها را افزایش ندهید

خواست امریکا از حکومت و طالبان؛ پس از آتش ‎بس روزهای عید، سطح خشونت ها را افزایش ندهید

۵ / جوزا ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

مایک پمپئو وزیر خارجه امریکا ضمن ابراز امیدواری نسبت به این که آتش‌بس در روزهای عید که منجر به ایجاد فضای اعتماد شود، از حکومت افغانستان و طالبان خواسته است که پس از آتش‎بس روزهای عید، سطح خشونت را افزایش ندهند.

مایک پمپئو روز گذشته (۴جوزا) از اعلان آتش بس از سوی طالبان و پذیریش آن از سوی حکومت افغانستان استقبال کرده گفته که برای رسیدن به این لحظه، کار زیادی صورت گرفته است.

وزیر خارجه امریکا همچنان از رییس جمهور غنی و عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحۀ ملی خواسته است تا موانع باقیمانده را که منجر به تاخیر مذاکرات بین‌الافغانی شده است، از میان بردارند.

پمپئو در این اعلامیه از طالبان نیز خواسته است به تعهدشان پایبند بمانند و از پیوستن زندانیان آزاد شده‌ی‌شان به میدان‌های جنگ جلوگیری کنند.

 پمپئو تاکید کرده: “ایالات متحده به تطبیق توافقنامۀ صلح امریکا-طالبان و اعلامیۀ مشترک میان حکومت‌های ایالات متحده و افغانستان متعهد است”.

اعلان آتش بس از سوی طالبان

گروه طالبان شب یکشنبه (۳جوزا) آتش‌بس سه روزه با حکومت را اعلام کرد که این اعلان طالبان با استقبال حکومت افغانستان روبه‌رو شد و رییس جمهور غنی پس از این اعلان طالبان هدایت داد تا نیروهای امنیتی حملات تعرضی شان متوقف و به حالت دفاعی برگردند.

آقای غنی علاوه بر اعلام تداوم این آتش‌بس از سوی نیروهای امنیتی روز گذشته نیز هدایت رهایی دو هزار زندانی گروه طالبان را صادر کرد که این اقدام او با استقبال شورشیان نیز همراه شده است.

هند در آرزوی تمدید اتش بس

روزنامه هندوستان تایمز نیز امروز دوشنبه گزارش داده است که هند همراه دیگر کشورها همچون ایالات متحده، المان و ایران از آتش بس سه روزه در افغانستان استقبال کرده و همچون دیگران آرزوی تمدید آتش بس را در جهت کاهش خشونت ها دارد.

این روزنامه به نقل از اعلامیه وزارت خارجه هند گفته است که هند در تلاش برای برقراری صلح، امنیت، حاکمیت و رفاه در کنار مردم افغانستان است.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید