افزایش کرونا در کابل و ساخت سه شفاخانه جدید |
افزایش کرونا در کابل و ساخت سه شفاخانه جدید

افزایش کرونا در کابل و ساخت سه شفاخانه جدید

۵ / جوزا ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

همزمان با افزایش انتشار ویروس کرونا در کابل وزارت صحت عامه می‌گوید سه شفاخانه جدید برای بیماران ویروس کرونا در این ولایت ساخته می‌شود.

وزارت صحت عامه روز گذشته یک شنبه (۴ جوزا) گفته است که فیروزالدین فیروز وزیر این وزارت در نشستی با معینان و مسوولان ادارات صحی از ازیاد واقعات ویروس کرونا و عدم بستر خالی در شفاخانه افغان-جاپان خبر داده و تاکید کرده‌است که با توجه به افزایش روزافزون شمار مبتلایان به ویروس کرونا، شاهد افزایش واقعات وخیم نیز خواهیم بود.

فیروز برای رسید‌گی هرچه بهتر به بیماران ویروس کرونا به مسوولان صحی هدایت داده تا علاوه بر شفاخانه‌های موجود، خیلی زود سه شفاخانه دیگر برای بیماران این ویروس در شهر کابل ایجاد کنند.

سیر صعودی انتشار ویروس کرونا در کابل

شهر کابل، پایتخت در این روزها شاهد افزایش مبتلایان به ویروس کرونا است. بر اساس معلومات وزارت صحت تا کنون شمار مبتلایان در این شهر به سه هزار و ۷۲۸ تن رسیده است.

ولایت کابل علاوه بر داشتن شمار زیادی مبتلا به کرونا در افغانستان همچنین بیشترین رقم مرگ و میر ناشی از این ویروس را تاکنون ثبت کرده‌است. بر اساس گفته‌های مسوولان صحی ۲۹ تن تا کنون جان باخته و ۳۰۳ تن دیگر نیز بهبود یافته‌اند.

این شفاخانه‌های جدید در شهر کابل در حالی ساخته می‌شوند که هم اکنون شفاخانه افغان-جاپان، شفاخانه محمدعلی جناح و قسمتی از شفاخانه استقلال برای درمان بیماران و قصر دارالمان برای تجرید بیماران ویروس کرونا اختصاص داده شده‌است.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
ویروس کرونا

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید