افزایش بی سابقه کرونا؛ شمار مبتلایان به حدود ده هزار تن رسید |
افزایش بی سابقه کرونا؛ شمار مبتلایان به حدود ده هزار تن رسید

افزایش بی سابقه کرونا؛ شمار مبتلایان به حدود ده هزار تن رسید

۳ / جوزا ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

مسوولان در وزارت صحت‌عامه می‌گویند در ۲۴ ساعت گذشته ۷۸۲ رویداد جدید ویروس کرونا ثبت شده‌است که بیشترین رقم از آغاز شیوع این ویروس تا کنون است.

وحید مجروح، معین وزارت صحت‌ عامه امروز شنبه (۳جوزا) در نشست خبری گفت که در ۲۴ ساعت گذشته۷۸۲ مورد جدید کرونا ثبت شده، ۱۱ فرد مبتلا به ویروس کرونا جان باخته و ۴۴ تن نیز بهبود یافته‌اند.

ثبت موارد جدید در ۲۴ ساعت گذشته نشان می دهد که شیوع ویروس کرونا در افغانستان افزایش یافته‌است.

مجروح افزود با ثبت این آمار جدید در یک شبانه روز گذشته، شمار جان باخته‌گان کرونا در افغانستان به ۲۱۶ تن و بهبود یافتگان به یک هزار و ۴۰ تن رسیده‌است.

بیشترین موارد ابتلا به کرونا بر اساس ولایت‌ها

بنا به گفته مجروح، کابل با ثبت ۳۷۷ مورد تازه، شاهد بیشترین رقم مبتلایان به ویروس کرونا است که تا کنون مجموع مبتلایان در این ولایت به سه هزار و  ۴۶۰ تن رسیده و ولایت هرات با ثبت ۱۵۰ مورد پس از کابل در رده دوم قرار دارد.

معین وزارت صحت خاطر نشان کرد در ۲۴ ساعت گذشته در بلخ ۴۹ مورد، در غزنی ۴۷ مورد، در ننگرهار ۳۲ مورد، در پکتیا ۲۸ مورد، در سمنگان ۲۱ مورد، و همین‌طور دوازده مورد در ولایت‌های پکتیکا، بغلان و لوگر  ثبت شده‌است.

ولایت‌های کاپیسا، کنر و لغمان نیز به ترتیب ۱۱ مورد، ۱۰ مورد، ۶ مورد، ولایت‌های بادغیس، غور و فراه چهار، ۴ مورد ولایت تخار با داشتن سه مورد، ولایاتی هستند که در ۲۴ ساعت گذشته موارد تازه ویروس کرونا در آنها ثبت شده است.

هشدار مکرر نسبت به وقوع فاجعه

وحید مجروح در این نشست خبری گفت که فاجعه شیوع این ویروس در  کشور در حال گسترش است و در صورتی که مردم قرنطین را رعایت نکنند، دامنۀ این فاجعه گسترده‌تر خواهد شد.

او تاکید کرد: “به گونۀ جدی به شهروندان هشدار می‌دهیم که اگر قرنطین را مراعات نکنند، در خانه‌های‌شان نمانند و توصیه‌های صحی را رعایت نکنند، هم خود و هم تمامی اعضای خانواده‌شان به این ویروس ابتلا خواهند شد.”

معین وزارت صحت یک بار دیگر از شهروندان خواست که در روزهای عید فطر در خانه بمانند و از دید و بازدید پرهیز کنند.

جهت مطالعه مقاله ها و اخبار سبک زندگی اینجا را ببینید.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
کرونا ویروس

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید