روزنگاری کرونا ویروس در افغانستان (43)؛ از 492 مبتلای جدید تا تاکید وزیر صحت بر پرهیز از دید و بازدید عید |
روزنگاری کرونا ویروس در افغانستان (۴۳)؛ از ۴۹۲ مبتلای جدید تا تاکید وزیر صحت بر پرهیز از دید و بازدید عید

روزنگاری کرونا ویروس در افغانستان (۴۳)؛ از ۴۹۲ مبتلای جدید تا تاکید وزیر صحت بر پرهیز از دید و بازدید عید

خبرنگار خبرنامه

فرشته فرهنگ
خبرنگار خبرنامه

۳۱ / ثور ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

 فیروزالدین فیروز وزیر صحت از مردم خواسته که برای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا در روزهای عید، از دید و بازید با اقارب‌شان خودداری کنند.

 آقای فیروز که خود به تازگی از ابتلا به ویروس کرونا بهبود یافته است امروز چهارشنبه (۳۱ثور) حین دیدار از شفاخانه افغان-جاپان، با ابراز نگرانی از بی اعتنایی مردم در برابر ویروس کرونا هشدار داد: “اگر مردم اصول قرنطین را رعایت نکنند در هفته‌های آینده در کشور یک فاجعه انسانی رخ خواهد داد.”

پرهیز از دید و بازدید عید

او با اشاره به نزدیکی روزهای عید از مردم خواست برای جلوگیری از ویروس کرونا از دید و بازید با اقارب شان خودداری کنند و فاصله گیری اجتماعی، حفظ الصلحه و استفاده از ماسک را جدا رعات نمایند.

او در حالی از این موضوع یاد می‌کند که وزارت صحت از ۴۹۲ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته در کشور خبر می‌دهد.

اکنون شمار مبتلایان به این ویروس به ۸ هزار و ۱۴۵ تن رسیده است.

این وزارت افزوده که موارد جدید شامل ۲۶۲ مورد در کابل، ۵۹ مورد در هرات، ۳۳ مورد در بلخ، ۳۰ مورد در بغلان، ۲۸ مورد در تخار، ۱۴ مورد در جوزجان، ده ده مورد در پکتیا و ننگرهار نه، نه مورد در پروان و پنجشیر ۷ مورد در کنر، شش مورد در لوگر و ۵ مورد در کاپیسا می‌شود.

براساس معلومات وزارت صحت همچنان در ۲۴ ساعت گذشته ۸۰ تن شامل ۲۵ تن در بغلان، ۱۷ تن در کاپیسا، ۱۱ تن در پنجشیر، ۱۰ تن در تخار هشت تن در هرات، هفت در پکتیا و نیز یک تن در بلخ بهبود یافته اند.

۳۰۰ هزار تن اموال تجارتی از طریق خط آهن

با این حال اداره خط آهن اعلان کرده‌است که در یک ماه اخیر بیش از ۳۰۰ هزار تن اموال تجارتی و غذایی از طریق خط آهن به کشور وارد شده است.

اداره خط آهن تاکید کرده که هرچند بحران ناشی از ویروس کرونا، بخش‌هایی از فعالیت ترانسپورت زمینی و هوایی را متاثر کرده، اما انتقالات از طریق خطوط آهن تاکنون به‌گونه عادی به شمول روزهای تعطیل، ادامه داشته است.

وزارت خارجه نیز گفته است، دومین محموله از ۷۵ هزار تن گندم اهدایی دولت هند که ۱۰ هزار تن می‌شود در قالب ۴۳۵ کانتینر امروز  چهارشنبه (۳۱ثور) از بندر چابهار ایران بارگیری و به سوی افغانستان حرکت کرده‌است.

این در حالی است که اولین محموله گندم کمک های هند که ۵ هزارمتریک تن گندم است به تاریخ ۱ ثور وارد افغانستان شده بود.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
افغانستان روزنگاری کرونا ویروس در افغانستان کرونا کرونا ویروس

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید