روزنگاری کرونا ویروس در افغانستان (40)؛ از 6 هزار مبتلا تا گشایش گذرگاه‌ها |
روزنگاری کرونا ویروس در افغانستان (۴۰)؛ از ۶ هزار مبتلا تا گشایش گذرگاه‌ها

روزنگاری کرونا ویروس در افغانستان (۴۰)؛ از ۶ هزار مبتلا تا گشایش گذرگاه‌ها

خبرنگار خبرنامه

فرشته فرهنگ
خبرنگار خبرنامه

۲۷ / ثور ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

 وزارت صحت عامه اعلام کرد که در ۲۴ ساعت گذشته، ۳۴۹ واقعه جدید ابتلا به کرونا در سراسر افغانستان ثبت شده است.

وحید مجروح، معین عرضه خدمات وزارت صحت‌عامه امروز (شنبه، ۲۷ثور) در یک نشست خبری گفت، در یک شبانه روز گذشته، ۳۴۹ واقعه جدید ابتلا به ویروس کرونا در کشور به ثبت رسیده که با ثبت این موارد جدید، شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا در افغانستان، به ۶ هزار و ۴۰۲ تن رسیده است.

در عین حال ریاست صحت عامه ننگرهار امروز (شنبه، ۲۷ ثور) گفته است که در یک شبانه روز گذشته، ۶۷ نمونه در لابراتوار این ولایت آزمایش شده که ۳۷ نمونه از ولایت ننگرهار، ۶ نمونه از ولایت لغمان و ۳ نمونه از ولایت کنر، مثبت تشخیص شده‌اند.

۷۸۸ فرد بهبودیافته

به این ترتیب تا اکنون ۵۳۳ واقعه مثبت ابتلا به ویروس کرونا در آزمایشگاه ولایت ننگرهار ثبت شده که شامل ولایت‌های کنر، لغمان و نورستان هم می‌شود.

به گفته معین عرضه خدمات وزارت صحت عامه کشور، در ۲۴ ساعت گذشته ۱۵ فرد مبتلا به کرونا در کشور جان باخته و ۳۳ تن دیگر بهبود یافته‌اند. به این ترتیب، شمار جان باختگان به ۱۶۸ تن و بهبودیافتگان به ۷۷۸ تن رسیده است.

همچنین سفارت افغانستان در پاکستان می گوید که گذرگاه تورخم برای عبور شهروندان گیرمانده افغانستان در پاکستان برای یک روز باز شده است.

سفارت افعانستان در پاکستان گفته است که گذرگاه تورخم امروز شنبه (۲۷ثور) به مدت یک روز به روی مسافران گیرمانده افغانستان در پاکستان گشایش یافته است.

عطاالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار گفته است که این گذرگاه حوالی ساعت ۸ صبح امروز گشایش یافته و بر اساس پیش‌بینی‌ها، قرار است ۵ هزار مسافر از این گذرگاه وارد افغانستان شوند.

روزنگاری کرونا ویروس؛ صادرات افغانستان

اجمل احمدی، سرپرست وزارت صنعت و تجارت امروز شنبه (۲۷ثور) در توییترش نگاشته است، گذرگاه تورخم و اسپین بولدک از این پس به صورت ۲۴ ساعته در شش روز هفته باز خواهد بود.

گذرگاه اسپین بولدک در قندهار و تورخم در ننگرهار پس از شیوع ویروس کرونا مسدود و پس از توافق افغانستان و پاکستان، پنج روز در هفته به روی ترانزیت کالای تجارتی گشایش یافت.

اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری افغانستان همچنین می‌گوید  ۱۵۰ تن میوه خشک افغانستان از طریق بندر چابهار ایران به هند صادر شده است.

این در حالی است که سرپرست وزارت تجارت و صنایع نیز امروز در توییتی گفته است که صادرات افغانستان در روزهای پس از عید فطر، دوباره از سر گرفته می‌شود.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
افغانستان روزنگاری کرونا ویروس در افغانستان کرونا کرونا ویروس

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید