21 کشته در حمله انتحاری در ننگرهار | خبرنامه
تکمیلی/ شمار کشته شدگان حمله انتحاری ننگرهار به 21 افزایش یافت

بازتاب خبرهای 23 ثور 1399

Image Title
۲۳ / اردیبهشت ۱۳۹۹

تکمیلی/ شمار کشته شدگان حمله انتحاری ننگرهار به 21 افزایش یافت

مقام های محلی در ولایت ننگرهار می گویند  شمار کشته شدگان حمله انتحاری امروز(سه‌شنبه، 23 ثور) بر مراسم جنازه یک فرمانده پولیس محلی در این ولایت، به 21 تن رسیده است.

دفتر والی ننگرهار با نشر خبرنامه ای گفته است که تلفات حمله انتحاری بر مراسم جنازه یک فرمانده پولیس محلی در ولسوالی کوزکنر این ولایت، به 21 کشته و 55 زخمی رسیده است.

حمله انتحاری در ننگرهار

حمله انتحاری در ننگرهار

این در حالی است که حوالی ساعت 11 قبل از ظهر امروز مراسم جنازه یک فرمانده پولیس محلی در ولایت ننگرهار آماج حمله انتحاری قرار گرفت که به گفته دفتر والی ننگرهار، در میان کشته شدگان این رویداد یک وکیل شورای ولایتی و در میان زخمیان، یک عضو مجلس نمایندگان نیز بوده‌اند.

گروه طالبان مسوولیت این رویداد را به عهده نگرفته است.

۲۳ / اردیبهشت ۱۳۹۹

کرزی: حمله تروریستی دشت برچی کار دشمنان صلح است/ برای پایان خونریزی مذاکرات بین‌الافغانی آغاز شود

حامد کرزی، رئیس جمهور پیشین کشور در اعلامیه‌ای در پیوند به حمله مهاجمان بر شفاخانه ۱۰۰ بستر دشت برچی؛ گفته است که این کار دشمنان صلح است.

کرزی، امروز(سه‌شنبه، ۲۳ثور) در اعلامیه‌ای “حمله تروریستی بر شفاخانه ۱۰۰ بستر در دشت برچی کابل را، که در نتیجه آن به شمول زنان و کودکان شماری از شهروندان کشته و زخمی شدند، به شدیدترین الفاظ تقبیح نموده و این عمل زشت را کار دشمنان صلح و آرامش مردم افغانستان و در تضاد با تمام اصول و ارزش های انسانی و اسلامی خوانده است”.

خبرنامه

حامد کرزی، رئیس جمهور پیشین کشور در اعلامیه‌ای در پیوند به حمله مهاجمان بر شفاخانه ۱۰۰ بستر دشت برچی؛ گفته است که این کار دشمنان صلح است

او در اعلامیه‌اش این حمله را دسیسه آشکار و واضح بیگانگان علیه کشور و مردم افغانستان دانسته و گفته که مردم باید با اتحاد و اتفاق، سرنوشت را به دست خود رقم بزنند.

کرزی همچنان برای خاتمه دادن به جنگ و خونریزی و تأمین صلح و امنیت سرتاسری در کشور، بر آغاز مذاکرات بین الافغانی تأکید کرده است.

این درحالی است که سه مهاجم مسلح، حوالی ساعت ۱۰ قبل از ظهر امروز(سه‌شنبه، ۲۳ثور)، بر شفاخانه ۱۰۰ بستر دشت برچی در حوزه سیزدهم امنیتی شهر کابل، حمله کردند که در نتیجه این حمله، ۱۴ غیرنظامی به‌شمول زنان و دو کودک کشته شدند و ۱۵ غیرنظامی دیگر به‌شمول کودکان، زنان و کارکنان صحی زخمی شده اند.

۲۳ / اردیبهشت ۱۳۹۹

تکمیلی/ حمله مهاجمان بر شفاخانه‌ 100 بستر برچی؛ 29 کشته و زخمی برجای گذاشت

وزارت داخله اعلام کرد که در حمله مهاجمان بر شفاخانه ۱۰۰ بستر دشت برچی، ۱۴ غیرنظامی به‌شمول زنان و دو کودک کشته شده و ۱۵ غیرنظامی دیگر به‌شمول کودکان، زنان و کارکنان صحی زخمی شده‌اند.

وزارت داخله با نشر اعلامیه‌ای گفته است که سه تروریست مسلح، حوالی ساعت ۱۰ قبل از ظهر امروز(سه‌شنبه، ۲۳ثور)، بر شفاخانه ۱۰۰ بستر دشت در حوزه سیزدهم امنیتی شهر کابل، دست به حمله تروریستی زدند که در نتیجه این حمله، ۱۴ غیرنظامی به‌شمول زنان و دو کودک کشته شدند و ۱۵ غیرنظامی دیگر به‌شمول کودکان، زنان و کارکنان صحی زخمی شده اند.

وزارت داخله با نشر اعلامیه‌ای گفته است که سه تروریست مسلح، حوالی ساعت ۱۰ قبل از ظهر امروز(سه‌شنبه، ۲۳ثور)، بر شفاخانه ۱۰۰ بستر دشت در حوزه سیزدهم امنیتی شهر کابل، دست به حمله تروریستی زدند که در نتیجه این حمله، ۱۴ غیرنظامی به‌شمول زنان و دو کودک کشته شدند و ۱۵ غیرنظامی دیگر به‌شمول کودکان، زنان و کارکنان صحی زخمی شده اند

به گفته وی، در نتیجه عملیات پاکسازی نیروهای قطعات خاص پولیس، ۳ تروریست کشته شده و نیروهای امنیتی بیشتر از ۱۰۰ غیرنظامی به‌شمول کارکنان صحی و مریضان، نجات داده شدند.

وزارت امورداخله ضمن محکوم نمودن این “جنایت ضد بشری”، از سازمان‌های بین‌المللی حقوق بشری تقاضا کرده تا این جنایت را به‌طور جدی پی‌گیری نمایند.

۲۳ / اردیبهشت ۱۳۹۹

ویروس کرونا؛ بانک انکشاف آسیایی مبلغ ۴۰ میلیون دالر کمک بلاعوض به افغانستان تصویب کرد

وزارت مالیه اعلام کرده است که بانک انکشاف آسیایی مبلغ ۴۰ میلیون دالر آمریکایی کمک بلاعوض را به منظور مبارزه علیه ویروس کرونا به افغانستان تصویب کرده است.

وزارت مالیه با نشر  اطلاعیه‌ای گفته است که بانک انکشاف آسیایی این کمک را روز گذشته(دوشنبه،۲۲ثور) تصویب کرده و این کمک شامل اعمار ۱۵ باب شفاخانه و مراکز صحی مجهز با بخش های تجرید و مراقبت ویژه و اضافه نمودن بیش از یک هزار و۱۰۰ بستر جدید بوده و در بخش احیای مجدد پنج مرکز صحی موجود کمک خواهد کرد.

ministry of finance

به گفته وزارت مالیه، این کمک در تهیه و تدارک داروها و تجهیزات طبی عاجل مورد نیاز، ارتقای ظرفیت و انعطاف پذیری سیستم ملی صحی افغانستان بمنظور پاسخگویی به حالات اضطراری صحی بشمول شیوع ویروس کووید-۱۹،  صرف خواهدشد.

این در حالی است که تا اکنون در افغانستان چهار هزارو ۹۶۳ تن به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. از این میان ۱۲۷ تن جان باخته و ۶۱۰ تن دیگر بهبود یافته اند.

۲۳ / اردیبهشت ۱۳۹۹

طالبان سه کودک را در ولایت لوگر با موتر زیر گرفتند

مقام‌های محلی در ولایت لوگر می گویند که گروه طالبان سه کودک را در مربوطات این ولایت با موتر زیر گرفته اند.

دفتر والی لوگر امروز سه شنبه(24ثور) با نشر یک خبرنامه گفته است: “روز گذشته گروه طالبان در منطقه گنداب ولسوالی خوشی سه کودک را با موتر زیر گرفته است”.

logar maqam

در این خبرنامه آمده که این کودکان پس از این رویداد جان باخته‌اند.

به گفته دفتر والی لوگر، کودکان کشته شده؛ دو پسر و یک دختر هستند.