اف دی ای اولین تست بزاقی کرونا ویروس در خانه را تایید کرد |
اف دی ای اولین تست بزاقی کرونا ویروس در خانه را تایید کرد

اف دی ای اولین تست بزاقی کرونا ویروس در خانه را تایید کرد

مترجم

سارا فیضی
مترجم

۲۱ / ثور ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

سی‌ان‌ان– سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) روز جمعه مجوز استفاده اضطراری برای اولین تست کووید-۱۹ خانگی با استفاده از بزاق را صادر کرد. با این تست، مردم می‌توانند بزاق خود را در خانه جمع کنند و نمونه را برای معلوم شدن نتیجه به آزمایشگاه بفرستند.

آزمایش‌های کووید-۱۹ تاکنون معمولاً شامل نمونه بینی یا گلو بوده‌است.

در ماه اپریل، دانشگاه راتگرز اعلام کرد که FDA آزمایش بزاق را که برای استفاده “اضطراری” جهت تشخیص کووید-۱۹ توسعه داده شده‌، تایید کرده‌است.

اندرو بروکس، مدیر ارشد عملیاتی و توسعه فناوری در آزمایشگاه RUCDR Infinite Biologics، به سی‌ان‌ان گفت: “پیشرفتی که در مورد این نوع آزمایش رخ داده، گسترش دسترسی آن برای مردم است.”

بروکس ادامه داد این تست شامل دستورالعمل‌هایی در مورد چگونگی ریختن بزاق در یک قیف برای جمع‌آوری نمونه و بسته‌بندی نمونه است. یک ماده نگهدارنده به رنگ آبی ظاهر می‌شود و به محض این که کل نمونه آبی شد، آن را درون یک کیسه بایوهزارد که همراه کیت است، قرار داده و برای آزمایش به آزمایشگاه می‌فرستند.

داکتر استفن ام.هان، کمیسر اف‌دی‌ای در بیانیه مطبوعاتی روز جمعه گفت: “مجاز بودن تست‌های تشخیصی با گزینه جمع‌آوری نمونه در منزل، باعث افزایش دسترسی بیمار به آزمایش کووید-۱۹ خواهد شد. به این ترتیب هم نمونه راحت جمع‌آوری می‌شود و هم نیازی برای رفتن به مراکز بهداشتی نیست. “

هان ادامه داد: “ما به طور شبانه‌روزی تلاش خواهیم کرد تا از توسعه آزمایش‌های دقیق و قابل اعتماد پشتیبانی کنیم. FDA بیش از ۸۰ آزمایش کووید-۱۹ را مجاز اعلام کرده‌است و افزودن گزینه‌های بیشتر برای جمع‌آوری نمونه در خانه، پیشرفت مهمی در آزمایش‌های تشخیصی در این شرایط اضطراری بهداشت عمومی است.”

FDA در بیانیه خود خاطرنشان کرد که آزمایش راتگرز در حال حاضر تنها آزمایش تشخیصی مجاز کووید-۱۹ است که از نمونه‌های بزاق برای آزمایش کرونا ویروس جدید استفاده می‌کند.

جهت مطالعه مقاله ها و اخبار سبک زندگی اینجا را ببینید.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
آزمایش تست بزاق تست خانگی بزاق تست کرونا ویروس سلامتی شیوع کرونا کرونا ویروس

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید