۷ کار شگفت آوری که ارگان های بدن انجام می دهند |
۷ کار شگفت آوری که ارگان های بدن انجام می دهند

۷ کار شگفت آوری که ارگان های بدن انجام می دهند

مترجم

سارا فیضی
مترجم

۱۸ / ثور ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

برخی از قسمت‌های بدن ما توانایی‌های خاصی دارند که شاید تا به حال به گوش‌تان نخورده‌است.

۱. کبد می‌تواند خود را بازسازی کند

توانایی بدن ما به ترمیم خودش واقعا خارق‌العاده‌ است اما احیاء بافت از دست‌رفته از عهده بدن برنمی‌آید. هرچند، از این نظر کبد با باقی قسمت‌های بدن متفاوت است و می‌تواند به طور کامل خود را بازسازی کند.

۲. پوست می‌تواند بو را حس کند

محققان یک مطالعه، متوجه شدند که حالت تقسیم سلولی پوست با قرار گرفتن در معرض بوی چوب صندل تحریک می‌شود. به عبارت ساده‌تر، برخی رایحه‌ها می‌توانند به پوست سیگنال بدهند که ترمیم خود را شروع کند. در حال حاضر تحقیقات زیادی روی تاثیر بو بر بدن در حال انجام است.

۳. چشم‌ها توانایی درک طعم را دارند

تحقیقات نشان داده‌اند که چشم‌های انسان در تشخیص طعم خیلی خوب عمل می‌کنند. در یک مطالعه، به شرکت‌کنندگان دو لیوان نشان دادند که یکی حاوی نوشیدنی بود و دیگری مایعی داشت که فقط با استفاده از رنگ بدون بو، قرمز شده بود. شرکت‌کنندگان به درستی متوجه شدند که کدام یک حاوی نوشیدنی است.

۴. مغز می‌تواند زمان را دستکاری کند

مطابق با علم، مغز ما می‌تواند نقش عظیمی در شیوه درکی که از زمان داریم، ‌داشته باشد. به این دلیل ساده که ساعت درونی‌مان متفاوت با زمان واقعی است و توسط بخش‌های مختلف مغز کنترل می‌شود.

 متوجه شده‌اید که با بالا رفتن سن‌تان زمان هم زودتر می‌گذرد؟ این فقط در سر شما نیست! مطالعات نشان می‌دهند که ساعت درونی ما با بالا رفتن سن‌مان کند می‌شود و به این ترتیب، به نظر می‌رسد که همه چیزهای بیرونی سریع‌تر رخ می‌دهند.

۵. اسپرم می‌تواند تخمک را بو کند

بسیاری از مطالعات نشان داده‌اند که اسپرم مردها گیرنده‌های بویایی شبیه به آنچه در بینی است دارند و طوری طراحی شده‌اند که تخمک خاصی را بر اساس بویی که دارد، بارور کنند.

۶. سیستم ایمنی ما هر روز سلول‌های سرطانی را می‌کشد

چیزی که بسیاری از آدم‌ها نمی‌دانند این است که بدن ما دائم با سلول‌های سرطانی مبارزه می‌کند و پیروز می‌شود. سیستم ایمنی ما مدام وجود سلول‌های سرطانی را بررسی و آنها را نابود می‌کند.

۷. واژن توانایی تمیز کردن خود را دارد

ترشحات واژن حاوی باکتری‌های خوبی است که می‌توانند با تمیز نگه داشتن دیواره‌های درونی، از بروز بیماری‌های مقاربتی جلوگیری کنند.

جهت مطالعه مقاله ها و اخبار سبک زندگی اینجا را ببینید.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
اارگان های بدن سیستم ایمنی بدن صحت

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید