نیکوکاری در زمانه کرونایی (12)؛ فرخ لقا نظری، ایجاد بنیاد خیریه و توزیع کمک‌های غذایی و بهداشتی |
نیکوکاری در زمانه کرونایی (۱۲)؛ فرخ لقا نظری، ایجاد بنیاد خیریه و توزیع کمک‌های غذایی و بهداشتی

نیکوکاری در زمانه کرونایی (۱۲)؛ فرخ لقا نظری، ایجاد بنیاد خیریه و توزیع کمک‌های غذایی و بهداشتی

خبرنگار خبرنامه

فرشته فرهنگ
خبرنگار خبرنامه

۱۷ / ثور ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

 پس از بنیاد عاطفی این‌ بار “بنیاد جوانان ملی” که به تاز‌گی شروع به فعالیت کرده بین ۲۰۰ خانواده بامیانی کمک‌های غذایی توزیع نموده است.

فرخ لقا نظری، رئیس و موسس بنیاد خیریه جوانان ملی با انگیزه کمک به نیازمندان در این شرایط بحرانی، تصمیم گرفته تا با ایجاد این بنیاد به خانواده‌های نیازمند کمک کند.

۲۰۰ خانواده نیازمند در بامیان

بنیاد خیریه جوانان ملی ۲ ماه قبل با تصمیم خانم نظری ایجاد شده و ۱۰ عضو دارد که تا کنون با پول شخصی خود به نیازمندان کمک کرده‌اند.

نهرچند این بنیاد در کابل ایجاد شده اما می‌خواهد به اندازه توانایی‌شان به هر فامیل نیازمندی در سراسر کشور و ولایات مختلف کمک‌رسانی کند.

این بنیاد برای اولین بار به یک خانواده نیازمند در کابل ۴ هزار افغانی کمک نقدی کرده‌است. اما دور بعدی کمک‌های آنان ۲۰۰ خانواده نیازمند بامیان را شامل شده‌است.

این کمک‌ها ۲۵۰ هزار افغانی هزینه داشته و شامل مواد غذایی برنج و روغن می‌باشد.

خبرنامه

بنیاد خیریه جوانان ملی ۲ ماه قبل با تصمیم خانم نظری ایجاد شده و ۱۰ عضو دارد که تا کنون با پول شخصی خود به نیازمندان کمک کرده‌اند

کمک‌های “بنیاد جوانان ملی” از اوایل قرنطین شروع شده و در کنار مواد غذایی ماسک و مواد ضد عفونی را نیز شامل بوده‌است.

فرخ لقا نظری به خبرنامه گفت: “ما با توجه به شرایط کنونی، تصمیم گرفتیم به نیازمندان کمک کنیم. ابتدا، ایجاد این بنیاد به ذهنم رسید و پس از آن با هماهنگی دیگر اعضای گروه شروع به کار کردیم. در این مدت در کنار کمک به این خانواده‌ها ۵ هزار ماسک نیز توزیع کرده‌ایم که با توجه به اعضای فامیل برای هر فرد ۲ ماسک داده‌ایم.”

کمک با پول شخصی

هرچند این بنیاد تصمیم دارد در آینده نزدیک دیگر خیرین را نیز با خود همراه کند تا بتوانند به نیازمند بیشتری کمک کنند ولی تا کنون ۳۰۰ هزار افغانی را از بودجه شخصی اعضای بنیاد به نیازمندان کمک کرده‌اند.

آن‌ها خانواده‌های نیازمند را سروی می‌کنند و پس از مشخص شدن تعداد اعضای فامیل نیازمند به آنان کمک می‌رسانند.

اولویت این بنیاد برای کمک به خانواده‌های بامیانی، شهروندان مغاره نشین بامیان، خانواده‌های کرایه‌نشین و کسانی بوده‌اند که فلج بوده و نمی‌توانستند از عهده مخارج زندگی خود برایند.

“بنیاد جوانان ملی” همچنان برای ۵۰۰ فامیل ماسک و مواد ضدعفونی توزیع کرده‌است.

خانم نظری که خود فعالیت‌های اجتماعی دارد و مشغول تحصیل در سطح لیسانس است در نظر دارد تا با ختم شیوع ویروس کرونا برای ظرفیت‌سازی خانواده‌های نیازمند کار کند تا آنان بتوانند با کار خود درآمدی داشته باشند.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
افغانستان کرونا کرونا ویروس نیکوکاری نیکوکاری در زمانه کرونایی

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید