زن ۱۰۱ ساله که در پاندمی ۱۹۱۸ به دنیا آمده است، کرونا را شکست داد |
زن ۱۰۱ ساله که در پاندمی ۱۹۱۸ به دنیا آمده است، کرونا را شکست داد

زن ۱۰۱ ساله که در پاندمی ۱۹۱۸ به دنیا آمده است، کرونا را شکست داد

مترجم

سارا فیضی
مترجم

۱۱ / ثور ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

 زنی اهل نیویورک که در سال ۱۹۱۸ و دوران پاندمی آنفولانزای اسپانیایی به دنیا آمده‌است، از بیماری کووید-۱۹جان سالم به در برد.

به گفته ایمی البا، مدیر خانه سالمندان، آنجلینا فریدمن، ساکن مرکز درمانی و پرستاری شمال غربی وستچستر، کمتر از یک هفته پس از انتقال به بیمارستان برای یک عمل جراحی جزئی، به کرونا مبتلا شد.

مطابق با گزارش WPIX-TV، فریدمن پس از مراجعه به بیمارستان در ۲۱ مارچ، به مدت چند هفته و در حالی که در اتاقش تنها به سر می‌برد، به صورت متناوب تب داشت. او در نهایت در ۲۰ اپریل تست کرونا داد و پاسخ آن منفی بود.

البا گفت: “او یک مبارز بود و خیلی سریع به زندگی عادی برگشت. این زن به خود واقعی‌اش برگشته و همانطور که صحبت می‌کنیم، بافتنی می‌بافد.”

به گفته البا، فریدمن که دو سال است در خانه سالمندان زندگی می‌کند، از زمان بهبودی می‌تواند برای لذت بردن از هوای تازه بیرون برود.

جوآن مرولا، دختر فریدمن به WPIX-TV گفت این اولین پاندمی نیست که مادرش تجربه کرده‌است. فریدمن در یک کشتی مسافری که مهاجران را از ایتالیا به شهر نیویورک می‌برد، آن هم در دوران پاندمی آنفولانزای اسپانیایی در سال ۱۹۱۸ به دنیا آمده‌است.

به گفته مرولا، مادر فریدمن در هنگام تولد در کشتی درگذشت و ۱۰ خواهر و برادرش نیز مرده‌اند. فریدمن و همسرش هارولد هر دو مبتلا به سرطان بودند اما فقط فریدمن زنده ماند.

“مادر من یک بازمانده است. او از سقط جنین، خونریزی داخلی و سرطان جان سالم به در برده‌است!”

جهت مطالعه مقاله ها و اخبار سبک زندگی اینجا را ببینید

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
کرونا ویروس کووید ۱۹

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید