هشدار سازمان جهانی بهداشت؛ کودکان، قربانی تعویق واکسیناسیون حاصل از چالش کرونا |
هشدار سازمان جهانی بهداشت؛ کودکان، قربانی تعویق واکسیناسیون حاصل از چالش کرونا

هشدار سازمان جهانی بهداشت؛ کودکان، قربانی تعویق واکسیناسیون حاصل از چالش کرونا

مترجم

سارا فیضی
مترجم

۹ / ثور ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

سازمان بهداشت جهانی روز دوشنبه هشدار داد در شرایطی که همه‌گیری کرونا بعضی از کشورها را مجبور می‌کند که واکسیناسیون برای سایر بیماری‌های مرگبار مانند فلج اطفال را متوقف کنند، احتمالا شاهد مرگ کودکانی در سراسر جهان خواهیم بود.

تردوس آدهانوم مدیر کل WHO در یک کنفرانس مطبوعاتی در ژنو گفت: حداقل ۲۱ کشور در نتیجه محدودیت‌های مسافرتی به منظور جلوگیری از شیوع بیماری همه‌گیر Covid-19، کمبود واکسن را گزارش کرده‌اند. “واقعیت غم‌انگیز این است که در نتیجه این روند، کودکان خواهند مرد.”

تدروس با بیان اینکه با تعویق واکسیناسیون در برخی کشورها و مختل شدن خدمات مراقبتی برای سایر بیماری‌ها مانند مالاریا، ممکن است تعداد موارد ابتلای مالاریا در کشورهای آفریقای سیاه دو برابر شود.

تدروس با درخواست از کشورهای عضو برای کمک به قطعی شدن تأمین اعتبار برنامه‌های واکسیناسیون، گفت: اتحاد جهانی برای واکسین و ایمن‌سازی تا سال ۲۰۲۵ به ۷٫۴ میلیارد دالر نیاز داریم.

وی ادامه داد: “هنگامی که پوشش واکسیناسیون کاهش بیابد، شیوع بیشتری نیز رخ خواهد داد. ما با خاتمه شیوع کرونا ویروس که اواخر ماه دسامبر در ووهان چین آغاز شد، خیلی فاصله داریم. “

WHO هفته گذشته به رهبران جهانی هشدار داد که برای آینده‌ای قابل پیش‌بینی، درحین کاهش موارد ابتلا به کووید-۱۹ در برخی کشورها و افزایش موارد در برخی دیگر در بعضی از کشورها، لازم است که کرونا ویروس را تحت کنترول دربیاورند.

تردوس روز چهارشنبه گفته بود:”مرتکب هیچ اشتباهی نشوید، ما راهی طولانی پیش رو خواهیم داشت. این ویروس برای مدت طولانی با ما خواهد بود. “

بنا به گفته وی، هرچند اقدامات فاصله گیری اجتماعی در بسیاری از کشورها برای کند شدن شیوع ویروس کرونا موفقیت‌آمیز بوده‌است، اما این ویروس هنوز هم “بسیار خطرناک است”. داده‌های کنونی نشان می‌دهند که “بیشتر جمعیت جهان مستعد ابتلا هستند” ، به این معنی که شیوع بیماری می‌تواند به راحتی “عود کند”.

جهت مطالعه مقاله ها و اخبار سبک زندگی اینجا را ببینید

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
سازمان بهداشت جهانی کرونا کودکان واکسیناسیون

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید