داروی معروف سوزش معده برای درمان کووید-۱۹ مورد مطالعه قرار گرفته است |
داروی معروف سوزش معده برای درمان کووید-۱۹ مورد مطالعه قرار گرفته است

داروی معروف سوزش معده برای درمان کووید-۱۹ مورد مطالعه قرار گرفته است

مترجم

سارا فیضی
مترجم

۸ / ثور ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه

طی چند هفته گذشته محققان با جدیت مشغول مطالعه درمان جدیدی برای کووید-۱۹ بوده‌اند. البته ممکن است این درمان آن چیزی که انتظار دارید نباشد.

داروی مورد نظر فاموتیدین نام دارد و ماده مؤثر در پپسید است، نوعی داروی بدون نسخه که معمولاً برای کاهش سوزش سر دل استفاده می‌شود.

از ۱۳ مارچ، محققان نورث‌ول هلث، شبکه‌ای از شفاخانه‌ّها در نیویورک، بیمارانی را که در اثر کووید-۱۹ بستری شده‌اند، در فهرست مطالعه خود روی فاموتیدین، ​​که به صورت وریدی و با دوز ۹ برابر بیشتر از حد معمول ارائه می‌شود، ثبت کرده‌اند. این دارو به همراه هیدروکسی‌کلروکین ضد مالاریا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

محققان می‌گویند “ظرف چند هفته” اطلاعاتی در مورد ایمنی این دارو در دسترس خواهد بود، اما از زمان ارائه اطلاعات مرتبط با تاثیر دارو چیزی نگفته‌اند.

دکتر کوین تریسی، مدیرعامل و رئیس مؤسسه تحقیقات پزشکی فاینشتاین می‌گوید: برای جلوگیری از توجه رسانه‌ها و همچنین کاهش احتمالی موجودی این دارو که منجر به محدود شدن دسترسی نورث‌ول به آن می‌شود، این مطالعه به صورت پنهانی انجام شده‌است.

بیش از ۱۸۰ بیمار تاکنون در مطالعه نورث‌ول ثبت شده‌اند. به آنها یا ترکیبی از دو داروی هیدروکسی‌کلروکین و فاموتیدین یا هیدروکسی کلروکین به تنهایی داده شده‌است.

تریسی می‌گوید: ایده امتحان کردن فاموتیدین از طرف یک دوست و همکار، داکتر مایکل کالاهان، که اخیراً به چین سفر کرده بود و در یک مطالعه که هنوز منتشرنشده با پزشکان چینی کار می‌کرد، گرفته شده‌است. مطالعه مذکور نشان داده که این دارو می‌تواند برای بیماران مبتلا به کووید-۱۹ مفید است.

بنا به گفته تریسی، شایستگی کار روی فاموتیدین از سوی تحقیقات دیگری پشتیبانی می‌شود که از آرایش ژنتیکی ویروس برای مشخص کردن داروهای نویدبخش استفاده می‌کند.

امید بر این است که فاموتیدین به عنوان تله‌ای برای ویروس عمل کند، به طوری که وقتی ویروس در معرض فاموتیدین است، دیگر قادر به تولید مثل خود و گسترش در بدن نیست.

اخبار و سبک زندگی را در اینجا مطالعه کنید.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
داروی ویروس کرونا کرونا ویروس ویروس کرونا

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید