نیکوکاری در زمانه کرونایی(5)؛ همیاری زوج دیگر نماد تغییر نسلی در افغانستان |
نیکوکاری در زمانه کرونایی(۵)؛ همیاری زوج دیگر نماد تغییر نسلی در افغانستان

نیکوکاری در زمانه کرونایی(۵)؛ همیاری زوج دیگر نماد تغییر نسلی در افغانستان

خبرنگار خبرنامه

فرشته فرهنگ
خبرنگار خبرنامه

۱ / ثور ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

بهار و تابستان و گاهی حتی خزان و روزهای از زمستان فصل برگزاری جشن عروسی‌ها و مراسم نامزدی زوج‌ها است. وقتی از خیابان‌ها می‌گذری گل‌فروشی در تکاپوی گل زدن موترهای عروس و داماد است و صالون‌های عروسی پر از شلوغی خانواده‌ها.

اما حالا با شیوع کرونا این برنامه‌ها متوقف شده و زوج‌ها عده‌یی منتظر پایان این بحران هستند و تعدادی دیگر ولی از این فرصت استفاده کرده‌ و سعی می‌کنند یادی ماندگار از خود به جا بگذارند.

بشیر بیگزاد و راضیه الفت یکی از زوج‌های دیگری است که در سلسله گزارش‌های نیکوکاری در زمانه کرونا به آن‌ها پرداخته‌ایم.

بسته‌های بهداشتی در دایکندی و بامیان

این زوج جوان که می‌خواست امسال جشن نامزدی خود را برگزار کنند ولی با شرایط کنونی رو به رو شده‌اند، تصمیم گرفته‌اند مصرف این جشن را برای نیازمندان اختصاص دهند.

بشیر بیگزاد از پنجاب بامیان است و راضیه الفت از میرامور دایکندی. آن‌ها ۱۴۰ بسته بهداشتی را آماده کرده‌اند تا به خانواده‌های نیازمند که قادر نیستند وسایل و مواد بهداشتی را برای خود تهیه کنند، توزیع نمایند.

این زوج ۱۲۰ هزار افغانی را به این کار اختصاص داده‌اند و تمام آن مواد بهداشتی خریداری کرده‌اند.

۱۴۰ بسته بهداشتی یا پکج بهداشتی این زوج شامل ماسک، مواد ضدعفونی، مایع دستشویی و صابون می‌شود که در بسته بندی‌های منظم به دو بخش ۱۰۰ بسته برای خانواده‌های نیازمند دایکندی و ۴۰ بسته برای خانواده‌های نیازمند پنجاب بامیان در نظر گرفته شده است.

کمک به نیازمندان

بشیر بیگزاد در گفتگو با خبرنامه گفت: “در این شرایط که همه مردم به ویژه مردم فقیر با مشکلات و دشواری‌های زیادی رو به رو هستند. این کمک‌ها می‌توانند برای آنان رفع نگرانی و یا کاهش از مشکلاتشان را به همراه داشته باشد. ما این بسته‌ها را به ریاست صحت عامه دو ولایت سپرده‌ایم تا از طریق تیم‌های سیار ریاست صحت عامه در ولسوالی‌ها و روستاهای دور افتاده بین مردم توزیع گردد.”

آقای بیگزاد و خانم الفت‌ هر دو تا پایان مکتب خود در زادگاه‌شان زندگی کرده‌اند اما پس از آن به کابل آمده ادامه تحصیل داده‌اند.

خانم الفت در دانشگاه پولی تخنیک درس خوانده و اکنون سرپرستی ریاست شهرسازی و اراضی دایکندی را به عهده دارد.

بشیر بیگزاد نیز در گذشته در کنار مکتب با پدرش در دکان او کار می‌کرده ولی پس از شروع لیسانس و آمدن به کابل و دریافت لیسانسش اکنون شرکت ساختمانی دارد و در پروژه‌های دولتی مشغول به کار است.

زمانی که این زوج تصمیم گرفتند هزینه جشن نامزدی‌شان را طور دیگری به مصرف برسانند خانواده‌ها نیز از آنان استقبال کرده‌اند.

آقای بیگزاد گفت که “از خانواده‌های مان سپاس گزارم که به تصمیم ما احترام گذاشته‌اند و در این قسمت با ما همکاری کرده‌اند.”

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
شیوع کروناا نیکوکاری نیکوکاری در زمانه کرونایی

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید