آموزش های زندگی؛ سردردهای جنسی در زنان و مردان چگونه است؟ |
آموزش های زندگی؛ سردردهای جنسی در زنان و مردان چگونه است؟

آموزش های زندگی؛ سردردهای جنسی در زنان و مردان چگونه است؟

مترجم

سارا فیضی
مترجم

۳۰ / حمل ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

سردردهای جنسی در اثر فعالیت جنسی به خصوص ارگاسم رخ می‌دهند. ممکن است فرد با افزایش هیجان جنسی نوعی درد مبهم را در سر و گردن خود حس کند. یا نوعی سردرد ناگهانی را درست قبل یا در طول ارگاسم تجربه کند (سردرد ارگاسمی).

چه چیزی سبب بروز سردردهای جنسی می‌شود؟

 هرچند هر دو نوع سردرد می‌توانند در هر زمانی از رابطه جنسی رخ بدهند، اما دلایل بروز آنها متفاوت است. سردرد خفیف جنسی به دلیل منقبض شدن عضلات سر و گردن در اثر هیجان جنسی ایجاد می‌شود. سردرد ارگاسمی، در اثر افزایش ناگهانی فشار خون و متعاقبا اتساع عروق خونی رخ می‌دهد و در اثر تحرک بدتر هم می‌شود.

چه کسانی دچار سردرد جنسی می‌شوند؟

مطابق با یک مطالعه که در سال ۲۰۱۰ انجام شد، احتمال بروز سردردهای جنسی در مردان بالاتر است. افراد مبتلا به میگرن نیز بیش از بقیه مستعد تجربه سردرد جنسی هستند.

درمان

سردردهای جنسی معمولا در اثر یک اختلال جدی ایجاد نمی‌شوند، بنابراین خوردن یک مسکن بدون نسخه برای تسکین علائم آن کافی است. داروهای تجویزی مثلِ بتا بلاکرها و تریپتان نیز در رفع سردردهای جنسی موثر هستند.

چه زمانی به پزشک مراجعه کنیم؟

 در برخی موارد، سردرد در طول رابطه جنسی ممکن است نشانه‌ی یک مشکل جدی باشد. برخی از مشکلات جدی که ممکن است سبب سردرد در طول رابطه شوند، عبارتند از:

– عفونت‌ها

بیماری سرخرگ کرونری

– خونریزی مغزی

– سکته مغزی

– تومور

آنوریسم

سردردهای جنسی که دلایل ریشه‌ای دارند، معمولا با حالت تهوع، استفراغ، خشکی گردن و از دست دادن هوشیاری همراه هستند.

آیا سردردهای جنسی قابل پیشگیری هستند؟

در صورتی که سردردهای جنسی را تجربه می‌کنید اما علت آن وجود یک بیماری ریشه‌ای نیست، داکترتان ممکن است یک داروی روزانه را برای جلوگیری از سردردهای آینده تجویز کند.

برای جلوگیری از سردرد ارگاسم به غیر از مصرف دارو، کار زیادی از عهده‌تان برنمی‌آید، اما می‌توانید در طول رابطه نقش منفعل‌تری داشته باشید و با این کار به پیشگیری یا کاهش شدت سردرد جنسی کمک کنید.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
رابطه جنسی سر درد

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید