عبدالله عبدالله، رییس تیم انتخاباتی ثبات و همگرایی می‌گوید که انتخابات ریاست جمهوری به دور دوم نمی‌رود و او حکومت آینده را تشکیل می‌دهد.

عبدالله امروز دوشنبه(8 میزان) در یک نشست خبری در کابل گفت، مردم در انتخابات علیه خودکامگی، برای رسیدن به صلح و حکومت‌داری خوب رای دادند.

او افزود: “ما با رأی بلند امدیم و در این دور، روز گذشته مشغول جمع‌آوری آرا بودیم و به این نتیجه رسیدیم که رأی ما بلند است و با این‌که در روزهای آینده جلو تقلبات گرفته شود، رأی ما به مراتب بلند‌تر می‌شود.”

عبدالله خطاب به کمیسیون‌های انتخابات و شکایات انتخاباتی تاکید کرد، رأی بدون بایومتریک به هیچ صورت قابل اعتبار نیست و تیم او از این روند نظارت می‌کند تا جلو تقلب گرفته شود.

abdullah

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان ساخت که باید جلو مداخله احصاییه مرکزی گرفته شود و تنها کمپنی درملوک باید طرف مورد اعتبار کمیسیون‌ها باشد و نیز کمیسیون‌ها متوجه داخل شدن جدول نتایج ساختگی و بدون بایومتریک در سیستم باشند.

به گفته او، آرای رای‌دهندگان ثبت‌نام نکرده نیز مدار اعتبار نیست.

عبدالله خاطرنشان کرد که انتخابات 2019 با همه کاستی‌هایش، یک قدم در راه مردم‌سالاری در کشور بود؛ کاستی‌هایی نظیر انتقال فهرست‌ها به جاهای مختلف در روز انتخابات که نباید صورت می‌گرفت.

وی اضافه کرد: “بعضی از مقامات در ولایت‌ها در کار انتخابات مداخله کردند و همراه‌شان برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.”

رییس تیم ثبات و همگرایی تصریح کرد: “اعلان نتایج وظیفه کمیسیون‌های انتخاباتی است، اما این را می‌گویم که رای ثابت و پاک مردم افغانستان سرنوشت را تعیین می‌کند و مشارکت مردم در سطحی که باید می‌بود، نبود، شرایط افغانستان به قسمی بود که از سه روز قبل از انتخابات جنگ‌ها به راه انداخته شد؛ در عملی کردن تهدیدات طالبان و گروه‌های دیگر هیچ شکی وجود نداشت و با وجود این تهدیدات مردم افغانستان ثابت کردند که تنها انتخابات را برای انتخاب زعیم سیاسی‌شان می‌دانند”.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *