تکمیلی/ کشته شدن دو مهاجم انتحاری در مرکز توزیع تذکره الکترونیک در جلال آباد |
تکمیلی/ کشته شدن دو مهاجم انتحاری در مرکز توزیع تذکره الکترونیک در جلال آباد

بازتاب خبرهای 27 سنبله 1398

Image Title
۲۷ / سنبله ۱۳۹۸

تکمیلی/ کشته شدن دو مهاجم انتحاری در مرکز توزیع تذکره الکترونیک در جلال آباد

مقام های امنیتی اعلام کرده اند که دو مهاجم انتحاری حمله کننده بر مرکز توزیع تذکره الکترونیک در جلال آباد کشته شده اند.

نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت داخله گفته است که دو مهاجم حمله کننده بر مرکز توزیع تذکره الکترونیک در ناحیه سوم شهر جلال آباد کشته شده و مهاجمین باقی مانده به زودی از سوی نیروهای امنیتی کشته خواهند شد.

رحیمی افزوده است، کارمندان مرکز توزیع تذکره الکترونیک توسط نیروهای پولیس به ساحه امن انتقال داده شده اند.

Developing-e1551855825678

حوالی ساعت ۱ بعد از ظهر امروز ابتدا یک حمله انتحاری بر مرکز توزیع تذکره الکترونیک در ناحیه سوم شهر جلال آباد، مرکز ولایت ننگرهار صورت گرفت و پس از آن، شماری از مهاجمین که تا هنوز تعداد آن ها مشخص نشده، بر این مرکز حمله کردند.

به گفته یکی از منابع محلی ننگرهار به خبرنامه، در انفجار نخست این رویداد ۱۰ تن زخمی شده اند.

۲۷ / سنبله ۱۳۹۸

جان بس: اداره تدارکات ملی خرید نفت برای تولید برق در کابل را منظور نمی‌کند

جان بس، سفیر امریکا در کابل می گوید، گزارش‌هایی را شنیده ‌است که اداره تدارکات ملی، خرید نفت را به دستگاه تولید برق حرارتی در کابل منظور نمی‌کند.

john bass 2

پس از چندین روز بی برقی در کابل و ۱۰ ولایت دیگر، سفیر امریکا در کابل امروز چهارشنبه(۲۷سنبله) در توییتر اش نگاشته است: “گزارش‌هایی را دریافت کرده ام که اداره تدارکات ملی، اجازه خرید نفت را برای یگانه مرکز تولید برق کابل نمی‌دهد. این در حالی است که امریکا و حمایت قاطع نیروهای افغان را در زمینه ترمیم لین‌های برق کمک می‌کنند. آیا این می تواند درست باشد.”

در همین حال اداره تدارکات ملی در واکنش به اظهارات سفیر امریکا در کابل گفته است که شرکت برشنا یکی از ارگان های با صلاحیت است و آن ها می توانند روزانه بیش از ۱۱۰ هزار لیتر نفت را بدون دخالت این اداره خریداری کنند و همچنان برای فصل زمستان هم آماده باشند.

اداره تدارکات ملی افزوده است تلاش می کند تا برشنا بتواند مشکلات پروژه های خریداری خود را حل بسازد.

صدیق صدیقی، سخنگوی رییس جمهور نیز در توییتر اش نگاشته است: “طالبان به دستور بیگانه‌ها افغانستان را ویران می‌کنند. در حالی‌که رهبران طالبان با خانواده‌های شان زیر چراغ‌های پر زرق و برق هوتل‌های مجلل در قطر و پاکستان به سر می‌برند، اما در خاک خودشان پایه‌های برق را منهدم و هر روز به کشتن مردم و تخریب افغانستان ادامه می‌دهند.”

صدیقی افزوده است که گروه طالبان بزرگ‌ترین مانع پیشرفت افغانستان به شمار‌ می‌رود.

این در حالی است که روز یک‌شنبه ۲۴ سنبله در پی مهندم شدن پایه‌های برق وارداتی تاجیکستان و ازبکستان در ولایت بغلان، برق ولایت کابل و ده ولایت دیگر قطع شد.

شرکت برشنا بعد از ظهر امروز اعلام کرد که ساعت یک بعد از ظهر کار روی ترمیم پایه های تخریب شده برق در بغلان را آغاز کرده ‌است.

۲۷ / سنبله ۱۳۹۸

بازداشت یک گروه پنج نفری آدم ربایان در تخار

مقام های امنیتی اعلام کرده اند که یک گروه پنج نفری آدم ربایان به شمول یک زن در تخار باز داشت شده اند.

وزارت داخله امروز چهارشنبه(۲۷سنبله) در یک خبرنامه گفته است، پولیس ولایت تخار به شمول یک خانم یک گروه ۵ نفری آدم ربایان را از مربوطات شهر تالقان، مرکز این ولایت بازداشت کرده اند.

takhar

این وزارت افزوده است که افراد بازداشت شده حدود یک ماه قبل یک خانم را از شهر تالقان ربوده و در ولسوالی چهاردره ولایت قندز به یک مرد به فروش رسانده بودند.

به گفته وزارت داخله، افراد بازداشت شده در بازجویی های ابتدایی اعتراف نموده اند که به قصد انجام فعالیت های آدم ربایی وارد شهر تالقان شده بودند.

۲۷ / سنبله ۱۳۹۸

بازداشت معاون شاخه‌ خراسان گروه داعش در هرات

مقام‌های محلی می‌گویند که معاون شاخه‌ خراسان گروه داعش در ولایت هرات بازداشت شده است.

جیلانی فرهاد، سخن‌گوی والی هرات امروز چهارشنبه(۲۷ سنبله) به خبرنامه گفت، معاون شاخه خراسان گروه داعش که از ولایت ننگرهار به هرات آمده بود، توسط نیروهای امنیت ملی از روستای شیاوشان ولسوالی گذره این ولایت بازداشت شده است.

ISK

او افزود، این فرد در جریان یک هفته گذشته بازداشت شده است.

۲۷ / سنبله ۱۳۹۸

زخمی شدن فرمانده پولیس ولسوالی واشیر هلمند در یک کمین طالبان

مقام های محلی اعلام کرده اند که ۴ نیروی پولیس به شمول فرمانده پولیس واشیر در کمین طالبان در ولایت هلمند کشته و زخمی شده اند.

shamim nawrozi

عمر زواک، سخنگوی والی هلمند به خبرنامه گفت: “شمیم نورزی، فرمانده پولیس ولسوالی واشیر حوالی ظهر امروز چهارشنبه(۲۷سنبله) هنگام گشت زنی در مربوطات ولسوالی واشیر با کمین طالبان برخورد کرده اند”.

زواک افزود، در این درگیری ۳ تن از نیروهای پولیس به شمول شمیم نوروزی، فرمانده پولیس واشیر زخمی و یک تن از سربازان پولیس کشته شده است.