وزارت دفاع: 6 تن در پیوند به کشته شدن یک افسر گارنیزیون کابل بازداشت شده‌اند |
وزارت دفاع: ۶ تن در پیوند به کشته شدن یک افسر گارنیزیون کابل بازداشت شده‌اند

بازتاب خبرهای 18 سنبله 1398

Image Title
۱۸ / سنبله ۱۳۹۸

وزارت دفاع: ۶ تن در پیوند به کشته شدن یک افسر گارنیزیون کابل بازداشت شده‌اند

سخنگوی وزارت دفاع می‌گوید که در پیوند به کشته شدن یک بریدمل گارنیزیون کابل از سوی هواداران احمدشاه مسعود، ۶ تن بازداشت شده‌اند.

روح الله احمدزی امروز دوشنبه(۱۸سنبله) با بیان این خبر گفته است که در پیوند به کشته شدن محمد نور، بریدمل تولی دوم گارنیزیون کابل از سوی عزاداران ۱۸ سنبله، ۶ مسلح غیرمسوول بازداشت شده‌اند.

police 1

از سوی دیگر احمدزی افزوده است، ۳۰ عراده موتر در شهر کابل نیز که به شکل غیرقانونی با رنگ پوشانیده شده بودند، توقیف شدند.

این افسر گارنیزیون کابل صبح امروز از سوی عزاداران ۱۸ سنبله در چهارراهی ترافیک شهر کابل، با شلیک مستقیم کشته شده است.

این در حالی است که روز گذشته وزارت داخله به عزاداران ۱۸ سنبله هشدار داده بود که از تشکیل کاروان‌ها، حمل سلاح و تیراندازی در شهر کابل خودداری کنند.

۱۸ / سنبله ۱۳۹۸

شرکت برشنا: 80 درصد کابل بدون برق شده است

شرکت برشنا اعلام کرده که به دلیل قطع لین برق، ۸۰ درصد شهر کابل بدون برق شده است.

شرکت برشنا امروز دوشنبه(۱۸سنبله) با نشر یک خبرنامه گفته است که در اثر اصابت گلوله به لین ۱۱۰ کیلوولت، ۸۰ درصد کابل بی برق شده است.

pylon

برنشا افزوده است که لین ۱۱۰ کیلوولت میان سب استیشن شمال و شمال غرب در نتیجه برخورد گلوله قطع شده و تیم‌های تخنیکی کابل برشنا تلاش دارند تا هرچه عاجل لین آسیب دیده را دوباره وصل نمایند.

کابل از جمله محدود پایتخت‌های جهان است که از برق ثابت برخوردار نیست و هر از گاهی برق این شهر به دلیل طوفان‌ها و درگیری‌ها قطع شده و شهر در  تاریکی کامل فروه می‌رود.

۱۸ / سنبله ۱۳۹۸

ولسوالی یمگان بدخشان پس از چهار سال به کنترول نیروهای امنیتی درآمد

مقام‌های محلی در ولایت بدخشان می‌گویند که نیروهای امنیتی امروز کنترول ولسوالی یمگان را پس از چهار به دست گرفته‌اند.

نیک محمد نظری، سخنگوی والی بدخشان به خبرنامه گفت: “نیروهای دولتی پس از چهار سال امروز دوشنبه(۱۸سرطان) ساختمان ولسوالی یمگان را به دست گرفته‌اند”.

او افزود، تاکنون از جزییات تلفات نیروهای دولتی و گروه طالبان در این ولسوالی خبری در دست نیست.

badakhshan

این در حالی است که نیروهای امنیتی به تاریخ ۷ سنبله عملیات گسترده‌ای را به منظور پس‌گیری ولسوالی‌های تحت کنترول طالبان در ولایت بدخشان آغاز کرده‌اند. این نیروها به تاریخ ۱۶ سنبله ولسوالی وردج را پس از ۵ سال از کنترول طالبان خارج کردند.

نظری افزود، در جریان این عملیات گسترده که بیش از ۱۰روز در بدخشان ادامه دارد، تاکنون بیش از ۲۰۰ شورشی طالب به شمول والی، فرماندهان و اعضای خارجی طالبان کشته و زخمی شده‌اند.

سخنگوی والی بدخشان اضافه کرد، در جریان این عملیات ۴ تن از نیروهای امنیتی نیز زخمی شده و هیچ آسیبی به غیرنظامیان نرسیده است.

۱۸ / سنبله ۱۳۹۸

وزارت دفاع: یک سرباز گارنیزیون کابل توسط هواداران مسعود کشته شده است

وزارت دفاع می‌گوید که هواداران احمدشاه مسعود یک سرباز گارنیزیون کابل را کشته‌اند.

فواد امان، معاون سخنگوی وزارت دفاع امروز دوشنبه(۱۸سنبله) در توییترش نگاشته است: “یک سرباز گارنیزیون کابل از سوی عزاداران ۱۸ سنبله در چهارراهی ترافیک شهر کابل، با شلیک مستقیم گلوله به شهادت رسید.”

panjsher

او افزوده است، این سرباز در حالی که از سوی هواداران احمدشاه مسعود کشته شده که در حال اجرای وظیفه بوده است.

این در حالی است که وزارت داخله روز قبل هشدار داده بود که به تاریخ ۱۸ سنبله، هیچ کسی حق فیر و حمل سلاح را ندارد.

۱۸ / سنبله ۱۳۹۸

پلیس آلمان آموزش پولیس افغانستان در کابل را متوقف کرد

پلیس فدرال آلمان تایید کرده که به دلیل حملات مرگبار هفته گذشته توسط طالبان بر یک کمپ نیروهای خارجی در شهر کابل، آموزش افسران افغانستان در کابل را متوقف کرده است.

 مجله اشپیگل در خبری در این مورد گزارش داده که کارمندان آلمانی تا حدی از افغانستان خارج شده‌اند، در حالی که نیروهایی که در افغانستان باقی مانده‌اند، به شهر مزارشریف در شمال منتقل گردیده‌اند.

police

بر اساس این گزارش، فقط بخش کوچکی از کارمندان آلمانی در کابل باقی مانده و آن‌ها به یک اردوگاه نظامی در میدان هوایی این ولایت منتقل شدند.

این در حالی است که افسران پلیس آلمان مشغول آموزش افسران پلیس افغانستان در کابل بودند.

روز دوشنبه گذشته در حمله موتر بمب به کمپ گرین ویلج در شهر کابل؛ یک مجموعه مستحکم بزرگ که آژانس‌های امداد و سازمان‌های بین‌المللی را در خود جای داده است، حداقل ۱۶ نفر کشته و بیش از ۱۰۰ نفر دیگر زخمی شدند.