بازداشت روسای 4 اداره حکومتی حین نوشیدن مشروبات الکولی در فراه |
بازداشت روسای ۴ اداره حکومتی حین نوشیدن مشروبات الکولی در فراه

بازتاب خبرهای 28 اسد 1398

Image Title
۲۸ / اسد ۱۳۹۸

بازداشت روسای ۴ اداره حکومتی حین نوشیدن مشروبات الکولی در فراه

مقام های امنیتی اعلام کرده اند روسای چهار اداره ملکی حکومتی حین نوشیدن مشروبات الکولی در اوقات رسمی در ولایت فراه بازداشت شده اند.

Farah

محب الله محب، سخنگوی فرماندهی پولیس فراه امروز دوشنبه(۲۸ اسد) به خبرنامه گفت: “چند روز گذشته تحت هدایت مستقیم والی ولایت فراه چهار تن از روسای ادارات ملکی حین نوشیدن مشروباط الکولی در اوقات رسمی بازداشت شده اند”.

محب افزود، در مورد این که افراد بازداشت شده رییس های کدام ادارات دولتی بوده، افزود، موضوع تحت بررسی شخص والی ولایت قرار دارد و بعد از بررسی، رسانه ها را در جریان قرار خواهند داد.

۲۸ / اسد ۱۳۹۸

جلوگیری از یک حمله راکتی و بازداشت دو عضو شبکه حقانی در کابل

ریاست عمومی امنیت ملی اعلام کرده است که از یک حمله راکتی بالای مراسم جشن استقلال در کابل جلوگیری و دو عضو شبکه حقانی بازداشت شده اند.

ریاست امنیت ملی امروز دوشنبه(۲۸ اسد) با نشر یک خبرنامه گفته است، نیروهای قطعات خاص این ریاست در یک عملیات هدفمند، دو تن از اعضای شبکه تروریستی حقانی را در کابل بازداشت نموده اند.

NDS

در این خبرنامه آمده است که این افراد زمانی بازداشت شدند که قصد حملات راکتی بر ارگ ریاست جمهوری و وزارت دفاع ملی را برای مختل ساختن مراسم صدمین سالگرد استقلال کشور داشتند.

به گفته ریاست امنیت ملی، این افراد حوالی ساعت ۹ قبل از ظهر امروز دوشنبه(۲۸اسد)از ساحه قلعه زمان خان مربوط ناحیه شانزدهم شهر کابل بازداشت شدند.

از نزد این افراد، یک پایه هاوان، مقداری مواد انفجاری، یک میل کلاشینکوف، ۱۲ حلقه ماین و مقداری مواد انفجاری برای ساخت و ساز واسکت انتحاری به دست نیروهای امنیت ملی افتاده است.

۲۸ / اسد ۱۳۹۸

سازمان ملل: افغانستان در یك لحظه مهم تاریخی قرار دارد

هیات معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان “یوناما” می گوید که کشور در یک لحظه مهم تاریخی خود قرار دارد؛ چون در آستانه آمادگی های نهایی برای انتخابات که صدای مردم خواهد بود، می باشد و همچنان یک احتمال واقعی برای پیشرفت ها در امور صلح پس از سال ها جنگ وجود دارد.

tadamchi-yamamotu-3

تدامیچی یاماموتو. نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در افغانستان، امروز دوشنبه(۲۸ اسد) در یک اعلامیه به مناسبت روز استقلال افغانستان گفته است: “سازمان ملل متحد خود را در افتخارات همه افغان ها که علی رغم چندین دهه جنگ، هنوز هم برای ملتی پایدار، صلح آمیز و مرفه ایستادگی می نمایند، شریک می داند و از حقوق بشر همه شهروندان، زنان و مردان این کشور به طور یکسان پشتیبانی می کند.”

یاماموتو تاکید کرده است که افغانستان می تواند بار دیگر جایگاه خود را به عنوان یک چهارراه تجارتی و فرهنگی در منطقه و جهان به دست بیاورد.

امروز دوشنبه(۲۸ اسد) مصادف است با صدمین سالگرد استقلال افغانستان که در اکثر ولایت ها تجلیل شد. با وجود تجلیل پراکنده از این جشن در کابل، رییس جمهور غنی اعلام کرد که تجلیل از صدمین سال استقلال افغانستان را به دلیل حمله انتحاری بر یک مراسم عروسی به تعویق انداخته است.

۲۸ / اسد ۱۳۹۸

اتحادیه اروپا صدمین سالروز استقلال افغانستان را تبریک گفت

اتحایه اروپا امروز دوشنبه(۲۸ اسد) در بیانیه ای صدمین سالروز استقلال افغانستان را به مردم کشور تبریک گفته است.

در این بیانیه آمده است که اتحادیه اروپا در این مقطع حساس از افغانستان حمایت می کند و از آرزوهایش برای صلح، ثبات و عدالت استقبال می کند.

Afghanistan

اتحادیه اروپا بر دوستی و همکاری بین دو منطقه که با اصول وحدت و حاکمیت مرزبندی شده است، تاکید می کند تا بر اساس قانون اساسی افغانستان برابری را تحت حاکمیت قانون تضمین کند.

در این بیانیه گفته شده است که اتحادیه اروپا از دموکراسی، انتخابات شفاف و توسعه در افغانستان حمایت می کند و تأکید می کند تا هر دو طرف در مبارزه برای حقوق بشر و مدنی و به ویژه حقوق زنان و دختران متحد بمانند.

 اتحادیه اروپا با تأکید بر لزوم کاهش فوری و پایدار خشونت در افغانستان، گفته است که این اتحادیه اروپا به طور جدی مذاکرات را با هدف دستیابی به صلح که مردم افغانستان شایسته و خواستار آن هستند، همراهی خواهد کرد.

در عین حال، سفیر آمریکا در کابل نیز در توییتر خود صدمین سالروز استقلال افغانستان را تبریک گفته است.

او نگاشته است: “ما در تجلیل از دست آوردهای افغانستان به شما ملحق می شویم و مجددا بر تعهد خود برای همکاری مشترک در جهت صلح، ادامه دوستی و حفظ دست آوردهای ۱۸ ساله گذشته تاکید می کنیم.”

۲۸ / اسد ۱۳۹۸

بازداشت 4 تن دیگر به اتهام فعالیت های هراس افگنی و کشته شدن یک سرگروه طالبان در کابل

مقام های امنیتی اعلام کرده اند که ۴ تن به اتهام فعالیت های هراس افگنی در کابل بازداشت و یک سرگروه طالبان کشته است.

وزارت داخله امروز دوشنبه(۲۸ اسد) در یک خبرنامه گفته است که شب گذشته نیروهای قطعات خاص پولیس در چندین عملیات در نقاط مختلف شهر کابل، ۵ تن را به اتهام فعالیت هراس افگنی بازداشت کرده اند.

MOD

وزارت داخله افزوده است، از جمله افراد بازداشت شده سه تن آن از یک شهرک رهایشی در شهر کابل، و یک تن دیگر با یک میل سلاح و تجهیزات نظامی از مربوطات ولسوالی ده سبز بازداشت شده اند.

وزارت داخله تاکید کرده است که در یک عملیات نیروهای امنیتی به حمایت قوای هوایی، در ولسوالی موسهی ولایت کابل نیز یک سرگروه کلیدی طالبان با یک محافظش کشته شده است.

این در حالی است که وزارت داخله پیشتر گفته بود از سه روز گذشته به این سو، عملیات های پاکسازی در شهر کابل و شماری از شهرهای دیگر کشور آغاز شده است.