معترضین دروازه دفتر ولایتی کمیسیون مستقل انتخابات در غزنی را بستند |
معترضین دروازه دفتر ولایتی کمیسیون مستقل انتخابات در غزنی را بستند

بازتاب خبرهای 18 جوزا 1398

Image Title
۱۸ / جوزا ۱۳۹۸

معترضین دروازه دفتر ولایتی کمیسیون مستقل انتخابات در غزنی را بستند

مقام های محلی غزنی می گویند، شماری از معترضین امروز شنبه(۱۸ جوزا) دروازه دفتر ولایتی کمیسیون مستقل انتخابات در غزنی را بستند.

photo_2019-06-08_16-33-14

نصیراحمد فقیری، رییس شورای ولایتی غزنی به خبرنامه گفت: “امروز شنبه(۱۸جوزا) یک تعداد در ارتباط به عدم شفافیت در امتحان شمولیت بست‌های اعلان شده از سوی دفتر کمیسیون مستقل انتخابات غزنی دروازه کمیسیون مستقل انتخابات را بستند”.

فقیری افزود، خواست معترضین این است که در امتحان ورودی بست‌های اعلام شده، شفافیت لازم وجود نداشته، در تعیین افراد سلیقه‌ای برخورد شده و  نتایج این امتحان باید دوباره بررسی شود.

وی خاطرنشان کرد، یک تعداد دیگر از معترضین اعتراض داشتند که هم‌زمان با برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، انتخابات پارلمانی نیز در این ولایت برگزار شود.

انتخابات ولایت غزنی از زمانی جنجال آفرین شد که حکومت و کمیسیون مستقل انتخابات تصمیم گرفتند انتخابات پارلمانی در این ولایت به صورت چندین حوزه برگزار شود که با واکنش تند شماری از شهروندان غزنی مواجه شد.

۱۸ / جوزا ۱۳۹۸

افغانستان در جام جهانی کرکت به مصاف نیوزلند می رود

تیم ملی کرکت افغانستان امروز شنبه(۱۸ جوزا) در سومین بازی خود در چارچوب جام جهانی کرکت، به مصاف تیم نیوزیلند می‌رود.

photo_2019-06-08_16-48-50

براساس گزارش ها، قرار است بازی تیم‌های ملی کرکت افغانستان و نیوزلند ساعت ۵ امروز بعد از ظهر به وقت افغانستان در استادیوم شهر تاونتون در جنوب غرب انگلستان برگزار شود.

افغانستان تاکنون در جام جهانی کرکت دو بازی در برابر استرالیا و سریلانکا انجام داده که در هردو بازی نتوانسته به پیروزی برسد و در پایین جدول مسابقات جام جهانی قرار دارد.

این در حالی است که تیم ملی کرکت نیوزلند با پیروزی در دو بازی در برابر سریلانکا و بنگلادش در صدر جدول قرار دارد.

امروز هم‌چنین در چارچوب بازی‌های جام جهانی، بنگلادش به مصاف انگلستان می‌رود.

۱۸ / جوزا ۱۳۹۸

کشته و زخمی شدن 21 نیروی خیزش مردمی در ولایت غور

مقام های محلی از کشته و زخمی شدن ۲۱ نیروی خیزش مردمی در ولایت غور خبر داده اند.

photo_2019-06-08_16-19-44

عبدالحی خطیبی، سخنگوی والی غور امروز شنبه(۱۸جوزا) به خبرنامه گفت، حوالی ساعت ۱۲ شب گذشته طالبان بر پاسگاه های نیروهای خیزش مردمی حمله گروهی نمودند که این درگیری تا ساعت ۴ صبح ادامه داشته است.

خطیبی افزود، در نتیجه این در گیری ۱۴ تن از نیروهای خیزش مردمی کشته و ۷ تن دیگر آنان زخمی شده اند.

سخنگوی والی غور تاکید کرد، در این در گیری به طالبان تلفاتی وارد شده است که تاکنون آمار دقیق آن مشخص نیست.

۱۸ / جوزا ۱۳۹۸

تجدید تشکیلات وزارت معادن برای تطبیق نقشه راه معادن و قانون جدید معادن

وزارت معادن اعلام کرده است که جهت تطبیق نقشه راه معادن و قانون جدید معادن و هایدروکابن ها ضروری است تا تشکیل این وزارت تجدید گردد.

photo_2019-06-08_16-17-44

وزارت معادن و پترولیم امروز شنبه(۱۸جوزا) با نشر یک خبرنامه گفته است، برای تطبیق نقشه راه معادن و قانون جدید معادن و هایدروکابن ها ضروری است تا تشکیل وزارت تجدید گردد و منابع بشری این وزارت در مطابقت و هماهنگی با پلان های وزارت جهت تطبیق نقشه راه و قوانین، تنظیم گردد.

در خبرنامه وزارت معادن آمده است که تشکیل جدید وزارت معادن در همکاری با کمیسیون اصلاحات اداری ترتیب و توسط ریاست جمهوری تصویب و فعلا در حالت تطبیق می باشد.

پیش از این وزارت معادن و پترولیم گفته بود که ۴۳ پروژه جدید سرمایه گذاری در سکتور معادن سروی و آماده سرمایه‌گذاری می‌باشد.

۱۸ / جوزا ۱۳۹۸

کشته و زخمی شدن 58 شورشی طالب در ولایت بغلان

مقام های امنیتی از کشته و زخمی شدن ۵۸ شورشی طالب در ولایت بغلان خبر داده اند.

photo_2019-06-08_16-04-52

قول اردوی عملیات خلاص امروز شنبه(۱۸) در یک خبرنامه گفته است که در نتیجه عملیات پاکسازی نیروهای کماندو در مربوطات ولسوالى بغلان مرکزى ولایت بغلان، ۳۰ شورشی طالب کشته و ۲۸ تن دیگر آنان زخمى شده اند.

همچنان در خبرنامه قول اردوی عملیات های خاص آمده است که در این عملیات ۷ قرارگاه شورشیان طالب در نتیجه عملیات هوایی منهدم شده است.

ولایت بغلان از ولایت هایی به شمار می رود که طالبان در آن به گونه چشم گیری فعالیت دارد و چندی قبل نیز

در یک حمله تهاجمی این گروه بر مرکز فرماندهی پولیس این ولایت، ۱۳ نیروی امنیتی کشته و ۳۵ تن دیگر زخمی شدند.