کلینیک مرکزی ولسوالی گیرو ولایت غزنی پس از 9 سال دوباره فعال شد |
کلینیک مرکزی ولسوالی گیرو ولایت غزنی پس از ۹ سال دوباره فعال شد

بازتاب خبرهای 12 ثور 1398

Image Title
۱۲ / ثور ۱۳۹۸

کلینیک مرکزی ولسوالی گیرو ولایت غزنی پس از ۹ سال دوباره فعال شد

مقام های محلی از فعال شدن کلینیک مرکزی ولسوالی گیرو ولایت غزنی پس از ۹ سال خبر داده اند.

ghani 2

دفتر رسانه های ولایت غزنی امروز پنجشنبه (۱۲ثور) گزارش داده است که کلینیک مرکزی ولسوالی گیرو که از ۹ سال به اینسو به خاطر تهدیدهای امنیتی از سوی طالبان مسدود بود در به همکاری متنفذین قومی فعال شده است.

دفتر رسانه های غزنی افزوده که این کلینک یگانه مرکز صحی در ولسوالی گیرو است و در نزدیکی مرکز ولسوالی موقعیت دارد.

۱۲ / ثور ۱۳۹۸

یک کودک از چنگ آدم ربایان در کابل آزاد شد

مقام های امنیتی از آزادی یک کودک از چنگ آدم ربایان در کابل خبر داده اند.

moi

نصرت رحیمی سخنگوی وزارت داخله امروز پنجشنبه (۱۲ثور) گفته که شب گذشته موظفین مبارزه با جرایم وزارت امور داخله در نتیجه یک عملیات در حوزه هشتم شهر کابل این کودک را که در ماه حوت سال گذشته از حوزه پنجم اختطاف شده بود، نجات دادند.

رحیمی افزوده که در ارتباط به این رویداد سه تن از آدم ربایان نیز بازداشت شده اند.

۱۲ / ثور ۱۳۹۸

2 نیروی خیزیش مردمی و 13 شورشی طالبان در جوزجان کشته شدند

ارتش در شمال کشور اعلان کرده که در حمله تهاجمی شورشیان طالبان بر ولسوالی آقچه جوزجان ۲ نیروی خیزیش مردمی و ۱۳ شورشی طالبان کشته شدند.

taliban

دفتر رسانه های قول اردوی ۲۰۹ شاهین امروز پنجشنبه (۱۲ثور) گفته که شورشیان طالبان شب گذشته بر روستای جبار شهید و مرکز ولسوالی آقچه ولایت جوزجان حمله نموده بودند که در نتیجه ۱۳ تن از شورشیان طالبان کشته و ۲۰ تن دیگر آنان زخمی شدند.

دفتر رسانه های قول اردوی شاهین افزوده است که در این در گیری دو تن از نیروهای خیزش مردمی کشته و دو تن آنان زخمی شده اند.

۱۲ / ثور ۱۳۹۸

۲۷۲ غیرنظامی در یک ماه گذشته در افغانستان کشته و زخمی شده اند

گروه دادخواهی حفاظت از افراد ملکی اعلان کرده که در یک ماه گذشته در ۱۴ ولایت افغانستان ۱۲۵ غیر نظامی کشته و ۱۴۷ تن دیگر زخمی شده اند. در میان کشته و زخمی ها ۲۸ کودک و ۱۳زن نیز شامل اند.

afg

گروه دادخواهی حفاظت از افراد ملکی امروز پنجشنبه (۱۲ثور) در گزارش تازه خود گفته که تلفات غیرنظامیان در جریان ماه آپریل نسبت به ماه پیشین میلادی در ۱۴ولایت کاهش داشته است.

در ماه مارچ سال جاری میلادی تلفات غیرنظامیان به ۴۸۴ کشته و زخمی می رسید که در این میان ۱۸۴ تن کشته و ۳۰۰ تن دیگر زخمی شده بودند.

بر اساس این گزارش بیشترین تلفات غیرنظامیان در ولایت ننگرهار به وقوع پیوسته است. از ولایت ننگرهار در ماه گذشته، ۵۲ تن کشته و ۴۳ تن دیگر زخمی گزارش شده است. ولایت غزنی نظر به میزان تلفات غیرنظامیان در رده دوم قرار داشته که در آن ۱۸ کشته و ۱۵ تن دیگر زخمی شده اند.

۱۲ / ثور ۱۳۹۸

رییس جمهور غنی خواهان پایان فرهنگ استخدام های پنهانی شد

محمداشرف غنی رئیس‌جمهور می گوید به فرهنگ استخدام‌های پنهانی باید خاتمه داده شود و تمام تبدلی‌ها و استخدام‌ها براساس اصول و قواعد انجام گیرد.

ghani

آقای غنی که امروز پنجشنبه (۱۲ثور) در نشست والیان با وزرای سکتور انکشافی و زیربنایی صحبت می کرد گفت که نوع ارتباط وزارت‌ها و ادارات مرکزی با ولایات مشکل اساسی است که این امر باعث گردیده تا ادارات مرکز و محلی در خلاء معلوماتی قرار داشته باشند.

او با تاکید بر افزایش نقش و صلاحیت‌های ادارات محلی افزود مشکلات در تشکیلات اداری مرکز و ولایات وجود دارد و نقش نظارتی و صلاحیت‌های بودجوی ادارات محلی باید روشن گردیده، و تشکیلات ولایتی به یک غور مجدد و تغییرات اساسی نیاز دارد.

رئیس‌جمهور تاکید کرد که استخدام‌های پنهانی در تمام وزارت‌خانه‌ها و ولایات وجود دارد که باعث تورم تشکیلات و پائین‌آوردن کیفیت در ارائه خدمات گردیده است.