از وقوع دو انفجار تروریستی در کابل جلوگیری شد |
از وقوع دو انفجار تروریستی در کابل جلوگیری شد

بازتاب خبرهای 27 حمل 1398

Image Title
۲۷ / حمل ۱۳۹۸

از وقوع دو انفجار تروریستی در کابل جلوگیری شد

مقام های امنیتی از جلوگیری وقوع دو انفجار تروریستی در کابل خبر داده اند.

kabul police

پولیس کابل امروز سه‌شنبه (۲۷حمل) با نشر خبرنامه ای گفته که صبح امروز دو حلقه ماین خود ساز دیگ‌بخار که جاسازی شده در کنار جاده و زیر یک پلچک در منطقه سعیدان برج سرخ ولسوالی چهارآسیاب ولایت کابل یکی قبل از انفجار کشف و خنثی شده است.

به گفته پولیس کابل با خنثی سازی این ماین ها از دو رویداد خونین تروریستی جلوگیری شده است.

۲۷ / حمل ۱۳۹۸

167 تن در پیوند به جرایم مختلف در 27 روز گذشته در کابل بازداشت شده اند

مقام های امنیتی از بازداشت ۱۶۷ تن در پیوند به جرایم مختلف در ۲۷ روز گذشته در کابل خبر داده اند.

police

پولیس کابل امروز سه شنبه ۲۷حمل با نشر خبرنامه ای گفته که از اول حمل سال جاری تا کنون ۱۶۷ تن مظنون به ارتکاب جرایم مختلف بازداشت شده اند.

در خبرنامه پولیس کابل آمده که این افراد به اتهام قتل، اختطاف، مجروحیت، سرقت مسلحانه، سرقت وسایط، قطاع الطریقی، انتقال سلاح غیرقانونی، جرایم سازمان یافته، فروش مواد مخدر، سرقت منازل، چپاولگری موبایل، فساد اداری، جعل و تذویر، فساد اخلاقی، راهزنی و کیسه بری از نقاط مختلف شهر و ولسوالی های ولایت کابل بازداشت شده اند.

۲۷ / حمل ۱۳۹۸

دو تن در ارتباط به قتل یک خبرنگار به اعدام محکوم شدند

دادستانی کل اعلام نموده که دو تن در پیوند به قتل یک خبرنگار به اعدام محکوم شده اند.

عبدالمنان ارغند

عبدالمنان ارغند

دادستانی کل امروز سه شنبه (۲۷حمل) با نشر یک خبرنامه گفته که عبدالمنان ارغند خبرنگار یک رسانه خصوصی سال گذشته در ولایت قندهار در یک حملۀ تروریستی به قتل رسید که سر انجام دو تن به تاریخ ۱۷حمل از طرف محکمه، به اشد مجازات محکوم شدند.

در خبرنامه دادستانی کل آمده که این اداره بیش از ۵۰ قضیۀ خشونت علیه خبرنگاران نیز رسیدگی کرده است.

۲۷ / حمل ۱۳۹۸

یک تن به اتهام سرقت اموال از فروشگاه هاي آنلاين در کابل بازداشت شد

مقام های امنیتی از بازداشت یک تن به اتهام فریب و سرقت اموال از فروشگاه های آنلاین در کابل خبر داده اند.

57123448_2359279317467430_7525466396961013760_n

پولیس کابل امروز سه‌شنبه (۲۷حمل) با نشر خبرنامه ای گفته که یک تن باشنده قریه هوتخیل ناحیه نهم شهر کابل که با تماس با فروشگاه های آنلاین درخواست خرید کالای گران قیمت می کرد.  پولیس کابل گفته که زمانی که فروشنده به محل تقاضا می رسید، با استفاده از چاقو و تهدید مشتری قرار گرفته و مورد ضرب و شتم قرار می گرفت.

به گفته پولیس کابل فرد بازداشت شده دو مورد این نوع فریب را عملی نموده، روز گذشته زمانی که از یک فروشگاه آنلاین دیگر سه سیت موبایل قیمتی را تقاضا نموده بود، توسط منسوبین پولیس حوزه نهم بازداشت شده است.

۲۷ / حمل ۱۳۹۸

شورای عالی احزاب جهادی و ملی نیز جرگه مشورتی صلح را تحریم کرد

رهبران شورای عالی احزاب جهادی و ملی، جرگه مشورتی صلح را حرکت یک جانبه و برخلاف قانون اساسی دانسته و آن را مصلحت های جانبدارانه و کمپاینی خوانده اند.

The Supreme Council for the Jihadist

شورای عالی احزاب جهادی و ملی که متشکل از چندین حزب می باشد با نشر یک اعلامیه عنوان کرده که تدویر این جرگه ضیاع وقت و مصارف هنگفت می باشد.

این شورا گفته که حکومت تا کنون با هیچ یک از رهبران احزاب سیاسی، نامزدان ریاست جمهوری، شخصیت های مستقل ملی و بزرگان کشور در باره راه اندازی این جرگه مصلحت و تفاهم نکرده است.