وزارت مخابرات برنامه مدیریت محتوایی وب سایت دولتی افغانستان را اجرایی می کند |
وزارت مخابرات برنامه مدیریت محتوایی وب سایت دولتی افغانستان را اجرایی می کند

بازتاب خبرهای 20 حمل 1398

Image Title
۲۰ / حمل ۱۳۹۸

وزارت مخابرات برنامه مدیریت محتوایی وب سایت دولتی افغانستان را اجرایی می کند

وزارت مخابرات امروز در برنامه معرفی سیستم مدیریت محتوا (Content Management System) تاکید کرده است که در نظر است که تا ختم سال روان وب سایت های همه دوایر دولتی از طریق این سیستم ایجاد و مدیریت گردد.

داکتر هادی هدایتی معین مالی و اداری وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی در این نشست خبری گفت که “یکی از اهداف ما مبدل کردن کشور به یک جامعه معلوماتی از طریق ارتباط دادن ملت و دولت با فراهم نمودن وسایل دیجتلی ارتباطی می باشد، به همین منظور Content Management System را ایجاد نمودیم.”

هدایتی در ادامه بیان داشت که با استفاده از تکنالوژی های روز انکشاف یافته و ادارات دولتی را قادر می سازد که به گونۀ آسان و سریع سایت های خویش را مدیریت نموده و دستاورد ها، فعالیت ها و پلان های خویش را از طریق وب سایت با مردم شریک سازد.

مسولین این وزارت افزوده اند که تا حال این سیستم در بیست و پنج اداره تطبیق گردیده و در نظر است که تا ختم سال روان وب سایت های همه دوایر دولتی از طریق این سیستم ایجاد و مدیریت گردد.

۲۰ / حمل ۱۳۹۸

گروه 7 نفری طالبان در ولایت غور به دولت پیوست

مقامات محلی ولایت غور از پیوستن یک گروه ۷ نفری شورشیان طالبان به دولت در این ولایت خبر داده است.

دفتر مطبوعاتی ولایت غور گفته که این گروه بر اثر سعی و تلاش ریاست امنیت ملی این ولایت به سرکردگی مولوی عبدالجبار به دولت پیوسته است.

مولوی عبدالجبار فرمانده تسلیم شده گفته که ” قبلا در صفوف طالبان و داعش در نوار مرزی غور و بادغیس بر علیه دولت فعالیت داشتیم. با درک این که طالبان و داعشیان هر دو پروژه خارجی، فرمان بردار و مزدور بیگانه گان اند از صفوف آنها دست کشیده به دولت یکجا شدیم. از برنامه ها و پلان های صلح خواهانه و مردمی دولت حمایت می نماییم.”

این افراد چهار میل کلاشینکوف، یک میل ماشیندار سه تکه، یک میل کره بین و یک میل ده تکه را به دولت تسلیم داده اند.

۲۰ / حمل ۱۳۹۸

انفجار در شهر جلال آباد 7 زخمی برجای گذاشت

مقام های محلی از زخمی شدن هفت تن در یک انفجار در ولایت ننگرهار خبر داده اند.

دفتر مطبوعاتی ولایت ننگرهار با نشر یک خبرنامه گفته است که وقوع یک انفجار در مربوطات ناحیه چهارم شهر جلال‌‌آباد، مرکز ولایت ننگرهار هفت نفر به شمول سه زن و چهار مرد زخمی شده‌اند.

دفترمطبوعاتی ولایت ننگرهار افزوده که همه‌ای قربانیان این رویداد افراد ملکی‌اند و وضعیت صحی آن‌ها قناعت بخش گزارش شده است.

به گفته دفترمطبوعاتی این ولایت این انفجار ناشی از ماین مقناطیسی بوده که در یک موتر ماین پاکی جابجا شده بود.

این چندمین رویداد پیهم است که در آن افراد ملکی آسیب می بیند. پیش از این نیز یوناما از تلفات افراد ملکی از اثر انفجار مواد انفجاری تعبیه شده در شهر جلال آباد ولایت ننگرهار اظهار نگرانی کرده و خواهان توقف فوری کشتار غیرنظامیان شده بود.

۲۰ / حمل ۱۳۹۸

حمله طالبان بر پاسگاه های نیروهای امنیتی و دفاعی در قندهار دفع شد

مقام های امنیتی از دفع حملات طالبان بر پاسگاه های نیروهای امنیتی و دفاعی در ولایت قندهار خبر داده اند.

taliban

نصرت رحیمی سرپرست سخنگوی وزارت داخله می گوید شورشیان طالبان شب گذشته بر پوسته‌های سرحدی در منطقه داوتنه واقع ولسوالی سپین بولدک ولایت قندهار، حمله کردند که با مقاومت نیروهای امنیتی و دفاعی مواجه شدند.

نصرت رحیمی افزوده که در این درگیری به طالبان تلفات سنگینی وارد شده و پاسگاه ها در کنترل نیروهای امنیتی قرار دارد.

رحیمی جزئیات بیشتر در مورد تلفات این درگیری ارائه نکرده است.

۲۰ / حمل ۱۳۹۸

مجازات 15 تن به اتهام قاچاق مواد مخدر در کابل

مرکز عدلی و قضایی مبارزه علیه مسکرات می گوید در جریان یک هفتۀ گذشته ۱۵ تن در پیوند به ۱۴ قضیه جرایم قاچاق مسکرات و مواد مخدر از سوی محاکم ابتدائی واستیناف از ۵ الی ۳۰ سال حبس محکوم به مجازات شدند.

CNJC

مرکز عدلی و قضایی مبارزه با مواد مخدر و مسکرات امروز سه شنبه (۲۰حمل) با نشر یک خبرنامه گفته که این افراد توسط ارگان های کشفی و امنیتی، در ارتباط به قاچاق ۸۱ کیلوگرام هیرویین، ۱۵کیلوگرام مورفین، بیش از ۴۷ کیلوگرام تریاک، ۲۵ کیلوگرام چرس، ۶۰۰ کیلوگرام مواد کیمیاوی جامد، ۲۲ لیتر مواد کیمیاوی مایع و بیش از ۳ کیلوگرام “شیشه” از نقاط مختلف افغانستان بازداشت شده بودند.

در همین حال، دوهفته قبل نیز به تعداد ۲۹ تن در پیوند به ۲۰ قضیه جرایم قاچاق مسکرات و مواد مخدر از جانب محاکم ابتدائیه و استیناف مرکز عدلی و قضایی مبارزه علیه مسکرات و مواد مخدر طی جلسات علنی محکوم به مجازات شده بودند.