برکناری سه جنرال ارشد وزارت داخله افغانستان |
برکناری سه جنرال ارشد وزارت داخله افغانستان

بازتاب خبرهای 13 دلو

Image Title
۱۳ / دلو ۱۳۹۷

برکناری سه جنرال ارشد وزارت داخله افغانستان

منابع گزارش داده‌اند که رییس‌جمهور افغانستان سه جنرال ارشد وزارت داخله این کشور را از سمت‌های‌شان برکنار کرده است.

طلوع‌نیوز به نقل از این منابع گزارش داده که جنرال اختر ابراهیمی معین ارشد امورامنیتی، جنرال جانان بارکزی معین اول امنیتی و جنرال نجیب امان، ریس مبارزه با تروریزم وزارت امورداخله طی حکمی از سوی ریس جمهور برکنار شده‌اند.

moi

این در حالی است که پیش از این محمد اشرف غنی وزیران و سرپرستان برخی از وزارت‌های دولت را نیز برکنار و افراد دیگری را به جای آن‌ها معرفی کرده است.

برخی از چهره‌های سیاسی و نامزدان احتمالی انتخابات ریاست جمهوری افغانستان پیش از این نسبت به این تغییر و تبدیلی‌ها در آستانه برگزاری انتخابات انتقاد کرده، این تغییر و تبدیلی‌ها را کمپاین‌های پیش از وقت انتخاباتی از سوی محمد اشرف غنی خوانده‌اند.

۱۳ / دلو ۱۳۹۷

احتمال ریزش برف و باران شدید در چندین ولایت افغانستان

مسوولان ریاست هواشناسی افغانستان از احتمال ریزش برف و باران شدید همراه با سیلاب در چندین ولایت افغانستان خبر داده‌اند.

afg kabul

این ریاست در یک اعلامیه گفته است که به تاریخ( ۱۳ و ۱۴ دلو) احتمال ریزش برف و باران شدید همراه با سیلاب در ولایات هرات، بادغیس، فاریاب، غور، دایکندی، ارزگان، فراه و بعضی قسمت های هلمند برآورد شده است.

این ریاست در ادامه مقدار بارندگی بین ۲۰ الی ۴۵ ملی متر و مقدار برفباری بین ۲۰ الی ۳۰ سانتی متر متر پیش‌بینی کرده است.

۱۳ / دلو ۱۳۹۷

آغاز پروازهای آزمایشی کام ایر در ولایت بامیان

مقامات محلی بامیان از اغاز پروازهای ازمایشی شرکت هوایی کام ایر در ولایت بامیان خبر داده‌اند.

در اعلامیه دفتر مطبوعاتی ولایت بامیان امده است که پروازهای آزمایشی این شرکت هوایی که قرار است در شهرهای بامیان، فیض آباد، غور و میمنه راه اندازی شود، امروز از بامیان آغاز شد.

kam air

معاون عملیاتی این شرکت گفته است که پس از ختم پروازهای آزمایشی، تا یک هفته‌ی دیگر پروازهای کام ایر، رسماً آغاز می‌گردد.

این در حالی است که فعالیت های این شرکت تجاری در سال گذشته پس از حادثه‌ی تروریستی هوتل انتر کانتیننتال در کابل، متوقف شده بود.

۱۳ / دلو ۱۳۹۷

معینان جدید وزارت داخله معرفی شدند

دفتر مشاوریت امنیت ملی افغانستان اعلام کرده است که بر اساس پیشنهاد وزارت امور داخله و منظوری رییس جمهوری، معین‌های جدید این وزارت توسط مشاور امنیت ملی به همکاران‌شان معرفی شده اند.

بر اساس اعلامیه این دفتر عبدالصبور قانع به عنوان معاون اول وزارت امور داخله، خوشحال سادات به عنوان معین ارشد امنیتی و ماهر یعقوبی به عنوان رئیس مبارزه با تروریزم در این وزارت معرفی شده اند.

nsa

حمدالله محب، مشاور امنیت ملی افغانستان حین معرفی این معینان وزات داخله تاکید کرده است که تغییر و تبدیل در حکومت یک اصل است و از مسوولین پیشین این وزارت به پاس خدمات شان اظهار قدردانی کرده است.

در این برنامه اسدالله خالد، سرپرست وزارت دفاع ملی افغانستان نیز ضمن ابراز خوشبینی از تغیرات تازه در بخش امنیتی به خصوص وزارت امور داخله بر هماهنگی بیشتر میان نهادهای امنیتی تاکید کرده است.

۱۳ / دلو ۱۳۹۷

کشف و ضبط 27 میل تفنگچه از سوی پولیس در ولایت ننگرهار

مقامات امنیتی از کشف ۲۷ میل تفنگچه مختلف النوع و ۱۱ کیلو گرام مواد مخدر در ولایت ننگرهار خبر می‌دهند.

nangarhar.jpg 4

وزارت داخله در یک اعلامیه گفته است که پولیس مبارزه با مواد مخدر ولایت ننگرهار امروز شنبه(۱۳دلو) طی دو عملیات جداگانه، تعداد ۲۷ میل تفنگچه مختلف النوع همراه با ۵۰۰ عدد مرمی و ۱۱ کیلو گرام مواد مخدر نوع چرس را که در دو عراده واسطه نقلیه نوع سراچه و ریکشا جابجا شده بود، از مربوطات ولسوالی‌های بهسود و رودات کشف وضبط کرده است.

این وزارت در ادامه افزوده است که درپیوند به این قضیه ۴ تن نیز از سوی پولیس بازداشت شده است

۱۳ / دلو ۱۳۹۷

بازداشت 4 تن به اتهام قاچاق مواد مخدر در کابل

مقامات امنیتی از بازداشت ۴ قاچاقچی مواد مخدر در کابل خبر داده اند.

moi kabul 2

وزارت داخله در یک اعلامیه گفته است، پولیس مبارزه با مواد مخدر، طی عملیات کشفی در مربوطات حوزه دوازدهم امنیتی کابل، ۹ بسته هروئین که به شکل ماهرانه در دو عدد گیربکس موتر جابجا گردیده بود، کشف و ضبط کرده و در پیوند به این قضیه، یک تن نیز بازداشت شده است.

در اعلامیه این وزارت امده است که در دروازه چوک ارغندی و دروازه شمال کابل نیز مقدار دو کیلوگرام تریاک، بیش از ۲ کیلوگرام چرس و یک کیلوگرام هروئین، کشف و ضبط گردیده است که در پیوند به این رویداد هم ۳ تن بازداشت شدند.