بازداشت سه تن به اتهام قاچاق مواد مخدر در کابل |
بازداشت سه تن به اتهام قاچاق مواد مخدر در کابل

بازتاب خبرهای 3 دلو

Image Title
۳ / دلو ۱۳۹۷

بازداشت سه تن به اتهام قاچاق مواد مخدر در کابل

مقامات امنیتی از بازداشت ۳ تن به اتهام قاچاق مواد مخدر در کابل خبر داده‌اند.

smugglers arrested

وزارت داخله در یک اعلامیه گفته است که پولیس ملی ۳ تن را به اتهام قاچاق ۵ کیلوگرام مواد مخدر نوع شیشه در دورازه چوک ارغندی شهر کابل بازداشت کرده است.

در این اعلامیه آمده است که منسوبین پولیس مبارزه با مواد مخدر این مقدار مواد مخدر از دو موتر در زمان بازرسی کشف و ضبط کرده‌اند.

۳ / دلو ۱۳۹۷

فوری/ حمله‌ انتحاری به یک مسجد در کابل ناکام ماند

لحظاتی پیش یک حمله انتحاری به یک مسجد در غرب کابل ناکام ماند.

Breaking-3-1-3

‏بصیر مجاهد، سخنگوی پولیس کابل می‌گوید یک فرد انتحارکننده که می‌خواست داخل مسجد ایوب صابر، واقع در سرک چهل متره کمپنی در مربوطات حوزه پنجم امنیتی شود، پیش از داخل شدن به مسجد، شناسایی و مواد همراه‌اش را منفجر ساخت.

به گفته مجاهد، این رویداد تلفاتی در پی نداشته است.

۳ / دلو ۱۳۹۷

ملا بریالی، یک عضو مهم گروه طالبان در ولایت فراه کشته شد

وزارت داخله از کشته شدن ملا بریالی، یکی از اعضای مهم طالبان همراه با دو فرمانده محلی این گروه در ولایت فراه خبر داده است.

این وزارت در یک خبرنامه گفته است، در نتیجه عملیات نیروهای قطعات خاص پولیس ملی و نیروهای کماندو در روستای اسلام‌آباد و رنج ولسوالی خاک سفید ولایت فراه، ملا بریالی، یکی از اعضای مهم هراس‌افگنان طالب با دو فرمانده محلی این گروه کشته شدند.

farah

بر اساس این خبرنامه، در جریان این عملیات، یک کارخانه پروسس مواد مخدر طالبان نیز تخریب و همچنان یک میل سلاح زیکو یک با مقداری تجهیزات نظامی به دست نیروهای دولتی افتاده است.

گزارش شده که در این عملیات آسیبی به نیروهای امنیتی و غیرنظامیان نرسیده است.

۳ / دلو ۱۳۹۷

کشته شدن 6 طالب به شمول یک فرمانده این گروه در ولایت قندز

مقامات امنیتی از کشته شدن ۶ طالب در ولایت قندز خبر داده‌اند.

قول اردوی ۲۰۹ شاهین در یک اعلامیه گفته است، در نتیجه عملیات خاص کوماندوها با کمک قطعه ۰۹ امنیت ملی و حمایت نیروهای هوایی در ساحات ایشان توپ ولسوالی خان آباد ولایت قندز، ۶  طالب به شمول یک سرگروه آن‌ها به نام بدرالدین کشته و  یک تن دیگرشان زخمی شده‌ است.

mod 3

بر اساس این اعلامیه، در این عملیات یک دیپو ماین و مهمات مختلف‌النوع با دو قرارگاه و چندین موضع این هراس‌افگنان همراه با یک موترسایکل، توسط کوماندوها در ساحه انفجار داده شده است.

به دنبال این عملیات، قریه‌های زرکمر، پاده خانه، غایب بای، جوی کنه پاین و حوت خیل ولسوالی خان آباد از وجود هراس‌افگنان پاک‌سازی شده است.

قول اردوی ۲۰۹ شاهین گفته که در جریان این عملیات، به نیروهای امنیتی و مردم ملکی آسیبی وارد نشده است.

۳ / دلو ۱۳۹۷

5 منسوب پولیس به دلیل تمرد از امریه وزارت داخله برکنار شدند

سخنگوی وزارت داخله از برکنار شدن ۵ منسوب پولیس به دلیل تمرد از امریه این وزارت خبر داده است.

police

نجیب دانش، سخنگوی وزارت داخله افغانستان گفته است، افراد برکنار شده از منسوبین فرماندهی‌های پولیس ولایات‌های کاپیسا، پروان، مرکز تعلیمی پولیس پروان و مرکز تعلیمی پولیس ولایت میدان وردک اند که به دلیل تمرد و بی‌اعتنایی به امریه اخیر این وزارت، از وظایف برکنار شدند.

دانش در صفحه توییتری خویش نگاشته است که این منسوبین، بدون در جریان گذاشتن ریاست اوپراسیون، وارد شهر کابل شده بودند.

این وزارت در ادامه تاکید کرده که در صورت تمرد و بی‌اعتنایی از این امریه و سایر فرمان‌های وزارت امورداخله، با متخلفین برخورد جدی و قانونی صورت می‌گیرد.