داکتر عبدالله برای شرکت در مجمع جهانی اقتصاد وارد داووس سویس گردید |
داکتر عبدالله برای شرکت در مجمع جهانی اقتصاد وارد داووس سویس گردید

بازتاب خبرهای 2 دلو

Image Title
۲ / دلو ۱۳۹۷

داکتر عبدالله برای شرکت در مجمع جهانی اقتصاد وارد داووس سویس گردید

ریاست اجرایی حکومت افغانستان از اشتراک داکتر عبدالله در نشست مجمع جهانی اقتصاد در شهر داووس سویس خبر داده است.

در یک خبرنامه دفتر مطبوعاتی ریاست اجرایی حکومت آمده است، دکتور عبدالله عبدالله امروز سه‌‌شنبه(۲ دلو)، به دعوت رسمی مجمع جهانی اقتصاد وارد داووس سویس گردیده است.

abdullah CEO

گزارش شده که داکتر عبدالله در افتتاح این اجلاس اشتراک کرده و در چندین نشست درباره افغانستان، منطقه و جهان سخنرانی می‌کند. او هم‌چنین با تعدادی از نخست‌وزیران، روسای سازمان‌های بین‌المللی، نمایندگان عالی‌رتبه ‌کشورها، سازمان‌ها و شخصیت‌های بین‌المللی دیدار می‌کند.

اجلاس مجمع جهانی اقتصاد امسال امروز(۲ دلو) برابر با ۲۲ جنوری ۲۰۱۹ آغاز می‌شود و تا پنج روز ادامه می‌یابد.

۲ / دلو ۱۳۹۷

واکنش ایالات متحده امریکا به حمله روز گذشته بر یک مرکز آموزش نظامی در میدان وردک

ایالات متحده امریکا با محکوم کرده حمله روز گذشته بر یک مرکز آموزش نظامی در ولایت میدان وردک، تاکید کرده که در مواجهه با چنین اقدامات بزدلانه، ایالات متحده در کنار مردم افغانستان می‌ایستد.

سفارت امریکا در افغانستان در یک بیانیه گفته است، ایالات متحده حمله به یک مرکز آموزشی ریاست امنیت ملی در میدان وردک را شدیدا محکوم می‌کند.

US embassy

در ادامه این بیانیه گفته شده است: “این حمله به مدافعان افغانستان بود. در مواجهه با چنین اقدامات بزدلانه، ایالات متحده در کنار مردم افغانستان می‌ایستد، مردمی که به دنبال یک آینده صلح‌آمیز و پایان خشونت هستند.”

در ادامه این اعلامیه گفته شده که ایالات متحده همچنان به حمایت از شرکای افغان خود به منظور تأمین امنیت و پایان دادن به جنگ در افغانستان ادامه خواهد داد.

۲ / دلو ۱۳۹۷

کشته شدن 36 نیروی خیزش مردمی در حمله طالبان به یک مرکز آموزش نظامی در میدان وردک

ریاست امنیت ملی از کشته شدن ۳۶ نیروی خیزش مردمی در حمله روز گذشته طالبان بر یک مرکز آموزشی این ریاست در ولایت میدان وردک خبر داده است.

در یک خبرنامه ریاست امنیت ملی آمده است، طالبان یک عراده موتر هاموی مملو از مواد انفجاری را در نزدیکی قرارگاه انفجار داده است که در این انفجار ۳۶ تن کشته و ۵۸ تن دیگر زخمی شده‌اند.

NDS

امنیت ملی گفته است که سه تن مهاجم انتحاری دیگر که می‌خواستند توسط یک عراده موتر کرولای تعبیه شده داخل قرارگاه شوند، توسط مؤظفین قرارگاه شناسایی گردیده و از پا درآورده شدند و واسطه آن‌ها نیز توسط تیم تخنیکی، خنثی گردیده است.

این ریاست در ادامه گفته است که خیزش‌ها و تحرکات مردمی نمایان‌گر به ستوه آمدن مردم از ظلم و ستم گروه‌های تروریستی و حامیان خارجی‌شان می‌باشد و این ریاست یک‌جا با مردم خود در مقابل آن‌ها می‌ایستد.

این در حالی است که خبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام در وزارت دفاع گفته که در حمله روز گذشته میدان شهر، ۱۲۶ تن جان باخته‌اند.

۲ / دلو ۱۳۹۷

عمران خان: دعا می‌کنم صلح به زودی به همسایه جنگ‌دیده ما برگردد

نخست‌وزیر پاکستان در واکنش به حمله روز گذشته طالبان بر یک مرکز آموزشی نیروهای امنیت ملی در میدان وردک، گفته است که “دعا می‌کنم صلح به زودی به همسایه جنگ دیده ما برگردد”.

عمران خان، نخست وزیر پاکستان

عمران خان، نخست وزیر پاکستان

عمران خان در صفحه توییتری خویش نگاشته است: “ضایعه بزرگ روز دوشنبه در حادثه تروریستی ولایت میدان وردک را برای مردم افغانستان تسلیت عرض می‌دارم و دعا می‌کنم که صلح به زودی به همسایه جنگ دیده ما برگردد”.

در حمله روز گذشته که گروه طالبان به یک مرکز آموزش نیروهای امنیتی در میدان شهر، به گفته ریاست امنیت ملی، ۳۶ نیروی خیزش مردمی کشته و ۵۸ تن دیگر زخمی شده‌اند.

۲ / دلو ۱۳۹۷

کشته شدن 31 هراس‌افگن در نقاط مختلف افغانستان

وزارت دفاع ملی افغانستان از کشته شدن ۳۱ هراس‌افگن در ۸ ولایت خبر داده است.

mod 3

این وزارت در یک خبرنامه گفته است، که در نتیجه عملیات‌های تهاجمی و پاکسازی نیروهای امنیتی افغان به حمایت نیروهای هوایی در ولایات های کاپیسا، پکتیا، قندهار، هرات، غور، فاریاب ، بلخ و هلمند، ۳۱ هراس‌افگن به شمول یک داعشی کشته و ۹ تن دیگر زخمی گردیده‌اند.

در این عملیات‌ها چندین موضع و مخفی‌گاه هراس‌افگنان از بین رفته است.

۲ / دلو ۱۳۹۷

پروازهای آزمایشی خلبانان افغانستان برای سرکوب هراس‌افگنان در شب

مقامات امنیتی از پروازهای آزمایشی نیروهای هوایی افغانستان برای سرکوب تروریستان در شب خبر داده‌اند.

سخنگوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین در این مورد گفته است، شب گذشته نیروهای هوایی افغانستان در چهار ولایت برای سرکوب تروریستان و هراس‌افگنان تمرین‌های آزمایشی انجام دادند.

mod

حنیف رضایی به خبرنامه گفت، نیروهای هوایی برای اولین بار پروازهای آزمایشی شبانه را برای سرکوب هراس‌افگنان در ولایت‌های کابل، هرات، بلخ و قندهار انجام دادند.

وی در ادامه گفت، بعد از این نیروهای هوایی افغانستان قادر خواهند بود تا پروازهای شبانه را برای سرکوب هراس‌افگنان و تروریستان انجام دهند.