وزارت داخله لیست 16 نفری جدید افراد تحت پی‌گرد را منتشر کرد |
وزارت داخله لیست ۱۶ نفری جدید افراد تحت پی‌گرد را منتشر کرد

بازتاب خبرهای 25 جدی

Image Title
۲۵ / جدی ۱۳۹۷

وزارت داخله لیست ۱۶ نفری جدید افراد تحت پی‌گرد را منتشر کرد

وزارت داخله از انتشار یک لیست جدید ۱۶ نفری افراد تحت پی‌گرد خبر داده است.

moi

نجیب دانش، سخنگوی وزارت داخله در صفحه فیس‌بوک خویش نگاشته است: “به خاطر وضاحت و تصفیه بعضی موارد، این افراد هرچه عاجل خود را به نزدیک‌ترین حوزه پولیس، قوماندانی امنیه کابل و یا ریاست عمومی مبارزه با جرایم برسانند.”

در این لیست ۱۶ تن به داشتن سلاح، غصب زمین و ارتکاب جرایم متهم شده‌اند.

۲۵ / جدی ۱۳۹۷

منابع در ریاست جمهوری افغانستان: تیم انتخاباتی محمد اشرف غنی تکمیل شده است

برخی منابع نزدیک به رئیس‌جمهور افغانستان به رسانه‌ها گفته‌اند که تیم انتخاباتی محمد اشرف غنی برای نامزدی در انتخابات آینده ریاست جمهوری تکمیل شده است.

این منابع به دو رسانه گفته‌اند، هر دو معاون تیم انتخاباتی محمد اشرف غنی تعیین شده‌اند. با وجود این‌که قبلا حضور سرور دانش به عنوان معاون دوم آقای غنی در تیم انتخاباتی جدید مشخص شده بود، اما این منبع از بردن نام معاون اول او خودداری کرده است.

Ghani

این در حالی است که در یک نوار صوتی که اخیرا از محمد یونس قانونی، عضو هیأت رهبری حزب جمعیت اسلامی افغانستان منتشر شد، او به صراحت از توافق صلاح‌الدین ربانی با محمد اشرف غنی صحبت کرد.

از سوی دیگر، این منبع نزدیک به رییس‌جمهور افغانستان گفته که در تیم انتخاباتی جدید او پستی به نام صدارت یا ریاست اجرایی وجود ندارد و او با دو معاون وارد انتخابات خواهد شد.

این منابع گفته‌اند که تیم انتخاباتی محمد اشرف غنی تا چهار روز دیگر رسما اعلام خواهد شد.

۲۵ / جدی ۱۳۹۷

خلیل‌زاد به کابل رسید

در حالی که برخی منابع از سفر امروز فرستاده ویژه امریکا برای صلح افغانستان به پاکستان خبر داده بودند، زلمی خلیل‌زاد امروز سه‌شنبه(۲۵ جدی) به کابل رسید.

طلوع‌نیوز به نقل از سفارت امریکا در کابل نوشته که آقای خلیل‌زاد در این سفر به کابل، با رهبران حکومت افغانستان و رهبران سیاسی این کشور درباره قدم‌های بعدی در روند صلح به رهبری افغان‌ها، دیدار و گفتگو خواهد کرد.

khalilzad

این در حالی است که پیش از این آقای خلیل‌زاد در سفر تازه خود به منطقه، به امارات و قطر سفر کرده بود.

پیش از این، برخی رسانه‌ها گزارش داده بودند که زلمی خلیل‌زاد و لیزا کورتیس، معاون دستیار ترامپ امروز برای دیدار با سران پاکستانی، به این کشور می‌روند.

۲۵ / جدی ۱۳۹۷

بازداشت پنج تروریست در ولایات سمنگان و تخار

دفتر مطبوعاتی ریاست امنیت ملی از بازداشت ۵ جنگجوی طالب در ولایت‌های سمنگان و تخار خبر داده است.

این ریاست در یک اعلامیه گفته است، نیروهای قطعات خاص ریاست عمومی امنیت ملی در دو عملیات جداگانه در ولایات سمنگان و تخار، پنج تروریست را بازداشت نموده‌اند.

nds

افراد بازداشت شده در ولایت سمنگان توسط ملا انس مسئول کمیسون نظامی گروه تروریستی طالبان جذب آن گروه شده و جهت فعالیت‌های تروریستی و ضد دولتی به  ولسوالی خرم سارباغ این ولایت اعزام گردیده بودند.

اما این افراد قبل از آغاز فعالیت‌های تخریبی و تروریستی توسط نیروهای قطعات خاص ریاست عمومی امنیت ملی شناسایی و بازداشت گردیدند.

 از سوی دیگر، نیروهای امنیت ملی در یک عملیات جداگانه در مربوطات شهر تالقان، مرکز ولایت تخار، دو عضو گروه تروریستی طالبان را که مسئول ترور افراد نظامی و ملکی بودند، همراه با یک میل کلاشینکوف، مقداری مهمات و وسایل نظامی بازداشت کردند.

۲۵ / جدی ۱۳۹۷

احتمال برف و باران نسبتا شدید همراه با سیلاب در سه ولایت افغانستان

ریاست هواشناسی افغانستان از احتمال برف و باران نسبتا شدید همراه با سیلاب در ولایات بدخشان، تخار و قندز به شمول سالنگ‌ها خبر داده است.

Warning afg

این ریاست احتمال می‌دهد که مقدار این بارندگی‌ها بین ۱۵-۲۵ میلی‌متر و احتمال برف‌باری بین ۱۵- ۳۵ سانتی‌متر باشد.

۲۵ / جدی ۱۳۹۷

محدودیت گذشت و گذار وسایط پولیس ولایات در کابل

وزارت داخله از محدودیت جدید در گذشت و گذار وسایط پولیس ولایات در ولایت و شهر کابل خبر داده است.

police

این وزارت در یک خبرنامه گفته است: “به هدف کنترول و جلوگیری از گشت و گذار وسایط پولیس درشهرکابل، به تمام منسوبین پولیس هدایت داده می‌شود، که من‌بعد تمام وسایط پولیس که از ولایات به کابل داخل می‌شوند، یک روز قبل از داخل شدن به ولایت کابل ازطریق اوپراسیون‌های خود یادداشتی را در مورد واسطه متذکره وهدف سفرشان به کابل را با جزئیات آن با ریاست عمومی پلان واوپراسیون شریک نمایند، تا از طریق ریاست اوپراسیون با دروازه های کابل هماهنگی صورت گیرد.”

وزارت داخله در ادامه تاکید کرده که درغیر آن، اجازه ورود به داخل شهر به آن‌ها داده نمی‌شود و افرادی که از این امر تمرد نمایند، واسطه‌شان توقف و با آمر سیت و مسوولین مربوط مطابق قانون برخورد جدی صورت می‌گیرد.