انتخابات در تمام 67 مرکز رأی‌دهی ولایت لغمان برگزار شده است |
انتخابات در تمام ۶۷ مرکز رأی‌دهی ولایت لغمان برگزار شده است

بازتاب خبرهای 29 میزان

Image Title
۲۹ / میزان ۱۳۹۷

انتخابات در تمام ۶۷ مرکز رأی‌دهی ولایت لغمان برگزار شده است

رییس کمیسیون انتخابات لغمان به خبرنامه گفت که تا فعلا آمار دقیقی از چگونگی روند رأی‌دهی در این ولایت درست نیست.

نورالدین فطرت افزود، امروز انتخابات در زندان مرکزی، یک محل در فرماندهی پولیس برای افراد نظامی و یک محل دیگر برای کوچ‌نشینان برگزار شده و به پایان رسیده است.

 رئیس کمیسیون انتخابات لغمان در ادامه گفت، در ۶۸ مرکز در این ولایت روند رأی‌گیری انجام شده است.

laghaman

وی تاکید کرد که در شهرستان‌های قرغه‌ای و مهترلام، مشکلاتی در رابطه به سیستم بایومتریک وجود داشت که آن هم تا ساعت هشت صبح برطرف شد و روند انتخابات به صورت عادی جریان یافت.

آقای فطرت خاطرنشان کرد که در سایت انتخاباتی گل پادشاه الفت، حمله‌ای از طرف افراد مسلح صورت گرفت که این مرکز برای ۱ ساعت و ۳۰ دقیقه بسته شد و بعد از دستگیری مهاجمین، دوباره به روند کار خود ادامه داد.

۲۹ / میزان ۱۳۹۷

حضور زنان بیش از مردان در انتخابات پارلمانی ولایت بامیان

رییس کمیسیون ولایتی انتخابات در بامیان می‌گوید که حضور زنان در انتخابات پارلمانی این ولایت، بیش از مردان بوده است.

علی‌شاه مصباح با بیان این موضوع به خبرنامه، افزود: تمام مواد ضروری انتخاباتی از شهرستان‌ها به مرکز ولایت انتقال پیدا کرده  است.

bamiyanin

وی گفت که روند رأی‌دهی در ۲۱۹ مرکز از ۲۲۰ مرکز تثبیت‌شده(شامل۵۲۰ محل)، صورت گرفته و یک مرکز باقی مانده، در شهرستان شیبر موقعیت دارد و شامل ۲ محل در قریه سرقندی باغک است. آقای مصباح افزود که انتخابات در این مرکز برگزار نشده است.

۲۹ / میزان ۱۳۹۷

امروز نیز زمینه برگزاری انتخابات در 8 مرکز رأی‌دهی ولایت سرپل فراهم نشد

سخنگوی والی سرپل می‌گوید که تا هنوز آمار ابتدایی رأی‌دهندگان در این ولایت مشخص نشده، زیرا بسیاری از شهرستان‌های این ولایت صعب‌العبور بوده و در برخی نقاط دیگر هم آنتن‌های مخابراتی به درستی کار نمی‌دهد.

ذبیح‌الله امانی در گفتگو با خبرنامه افزود، تا هنوز تمام اوراق رأی‌دهی به مرکز انتقال نیافته است.

sarepool

وی خاطرنشان کرد، در ۸۱ مرکز رأی‌دهی در این ولایت ثبت‌نام رأی‌دهندگان صورت گرفته بود که از این میان، روز گذشته به دلیل درگیری‌هایی که وجود داشت، در ۸ مرکز انتخابات برگزار نشد.

سخنگوی والی سرپل افزود که این ۸ مرکز امروز نیز بازگشایی نشد.

۲۹ / میزان ۱۳۹۷

حملات طالبان و بسته ماندن چندین مرکز انتخاباتی در ولایت غور

سخنگوی والی غور به خبرنامه گفت که از تمامی ۱۶۸ مرکز انتخاباتی در این ولایت، انتخابات پارلمانی در ۱۴۱ مرکز صورت گرفته است.

عبدالحی خطیبی  در ادامه گفته است، در ۲۷ سایت دیگر به دلیل ناامنی و تحرک طالبان، مردم نتوانستند در این پروسه شرکت کنند.

ghor

وی افزود، قرار بود امروز یک‌شنبه(۲۹ میزان) ۷ مرکز رأی‌دهی که شامل ۴ مرکز شهرستان دولینه است، باز شود، ولی طالبان با افزایش حملات، مانع باز شدن این مراکز شدند.

این در حالی است که این عمل طالبان با واکنش نیروهای هوایی افغانستان روبه‌رو شد و در نتیجه حملات هوایی، ۶ طالب کشته شدند و ۲ مرکز رأی‌دهی باز شود، اما دو مرکز دیگر هم‌چنان بسته باقی مانده است.

خطیبی در ادامه افزود، تا هنوز آمار دقیقی از رأی‌دهندگان در این ولایت در دست نیست.

۲۹ / میزان ۱۳۹۷

انتخابات در نیمروز؛ به استثنای دو ولسوالی صندوق ها به مرکز ولایت انتقال یافته

مقامات محلی در دفتر انتخابات در ولایت نیمروز اعلام می کنند که روند رای‌دهی در این ولایت در روز نخست انتخابات به پایان رسیده بود اما امروز بیشتر صندوق‌های رای به مرکز این ولایت منتقل شده است.

nimroz

قدرت الله نقش‌بندی رییس دفتر ولایتی کمیسیون انتخابات نیمروز گفت که انتخابات در روز نخست ساعت ۷ صبح در بیشتر مراکز رای‌دهی آغاز شد و تا ساعت ۷ شام ادامه داشت.

آقای نقش بندی به خبرنامه گفت: “در حال حاضر تمام صندوق‌ها به مرکز نتقال داده شد است. تنها دو ولسوالی که به صورت هوایی انتقال پیدا می‌کرد هنوز صندوق‌های آن انتقال داده نشده است.”

به گفته‌ی آقای نقش‌بندی هنوز آمار دقیق از میزان رای‌دهندگان در این ولایت شمرده نشده و این آمار تا فردا دوشنبه، مشخص خواهد شد.