برخورد یک راکت در نزدیکی فرودگاه شهر جلال‌آباد |
برخورد یک راکت در نزدیکی فرودگاه شهر جلال‌آباد

بازتاب خبرهای 11 میزان

Image Title
۱۱ / میزان ۱۳۹۷

برخورد یک راکت در نزدیکی فرودگاه شهر جلال‌آباد

برخورد یک راکت در نزدیکی فرودگاه شهر جلال‌آباد، مرکز ولایت ننگرهار، تلفاتی به دنبال نداشته است.

rakite

بر اساس گزارش‌های محلی، شام امروز چهارشنبه(۱۱ میزان)، یک راکت در نزدیکی فروگاه شهر جلال‌آباد برخورد کرده است.

عطاءالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار با تأیید این رویداد گفته است که برخورد این راکت، تلفاتی به دنبال نداشته است.

۱۱ / میزان ۱۳۹۷

برگزاری نشست کابینه حکومت افغانستان و بررسی و تأیید چند طرح و معاهده بین‌المللی

جلسۀ کابینه حکومت افغانستان قبل از ظهر امروز چهارشنبه(۱۱ میزان) به ریاست محمداشرف غنی، رئیس‌جمهوری افغانستان، در ارگ ریاست جمهوری برگزار شد.

arg 2

در این جلسه، طرح قانون تابعیت و هم‌چنین طرح اساس‌نامۀ شرکت طبع اسناد مصئون، طرح فروش گاز مایع ادارۀ نفت و گاز افغانستان، طرح رهنمود مراسلات اداری و همچنین پیشنهاد وزارت مالیه مبنی بر تزئید مبلغ (۱۳۶٫۰۹) میلیون افغانی در بودجه عادی و مبلغ (۲٫۰۰۶) میلیارد افغانی در بودجه انکشافی، به قسم ضمیمه بودجۀ ملی سال مالی ۱۳۹۷، مورد بررسی و تأیید قرار گرفت.

همچنین در این نشست، هشت مورد معاهدۀ بین‌المللی توسط وزیر امورخارجه افغانستان به کابینه ارائه شد که مورد تائید قرار گرفته است.

۱۱ / میزان ۱۳۹۷

اتحادیه صرافان هرات: قاچاق دالر شایعه است

مسئولین اتحادیه صرافان هرات قاچاق دالر به بیرون از افغانستان را شایعه خوانده است.

بهاءالدین رحیمی، رئیس اتخادیه صرافان ولایت هرات به آوا گفته است، قاچاق ارز به کشورهای دیگر شایعه‌ای است که مردم درست کرده‌اند.

dollar

 وی در ادامه گفته است، این موضوع بر بازار ارز تأثیر گذاشته و نیز باعث شده تا دولت به این ولایت طور دیگر ببیند.

 این در حالی است که در روزهای گذشته رئیس نمایندگی بانک مرکزی در غرب کشور در یک نشست خبری از قاچاق ارز از طریق مرزهای مختلف به کشورهای همسایه قاچاق خبر داده بود.

۱۱ / میزان ۱۳۹۷

وزیر داخله افغانستان خواستار همکاری بیشتر رسانه‌ها با نهادهای امنیتی شد

ویس احمد برمک، وزیر امورداخله افغانستان، امروز چهارشنبه(۱۱میزان) در نشستی با شماری از مدیران رسانه‌ها و خبرنگاران در این وزارت، از آن‌ها خواست که با توجه به شرایط حساس امنیتی در آستانه انتخابات پارلمانی، همکاری بیشتری با نهادهای امنیتی داشته باشند.

moi 2

وزیر امورداخله در ادامه با بیان این‌که “دشمنان مردم افغانستان می‌خواهند با راه‌اندازی تبلیغات منفی افکار عامه را تخریش کنند”، گفت: “اگر رسانه‌ها و خبرنگاران در این زمینه دقت لازم به خرج دهند و با روحیه همکاری با نیروهای امنیتی گزارش‌های خود را تهیه کنند، اثرات منفی تبلیغات دشمن کم خواهد شد و مردم احساس آرامش خواهند کرد”.

وی با اشاره به قربانی‌های نیروهای امنیتی و خبرنگاران گفت، در شرایط کنونی ایجاب می‌کند تا روحیه همکاری بیشتری بین نیروهای امنیتی و خبرنگاران به وجود آید.

۱۱ / میزان ۱۳۹۷

سفر معین پالیسی و استراتژی وزارت داخله به قندهار هم‌زمان با حمله انتحاری بر مرکز شهرستان معروف

مقام‌های امنیتی از سفر معین پالیسی و استراتژی وزارت امورداخله به ولایت قندهار خبر می‌دهند.

در یک اعلامیه وزارت داخله در این مورد آمده است، مسعود احمد عزیزی، معین پالیسی و استراتژی این وزارت در سفر به قندهار، کارکردهای پولیس زون ۴۰۴ میوند را ارزیابی کرد. وی در این سفر، تعدادی از مسئولین پولیس این حوزه را مورد تقدیر قرار داده است.

mio

این تقدیر در حالی صورت می‌گیرد که بر اساس گزارش شبکه خبری یک، شب گذشته گروهی از مهاجمان انتحاری توسط یک موتر هاموی، ساختمان شهرستان معروف ولایت قندهار را مورد حمله انتحاری قرار دادند.

مقام‌های امنیتی به این شبکه خبری گفته که بعد از حمله انتحاری، درگیری‌ها تا ساعت ۳ صبح امروز در این شهرستان جریان داشته است.

گفته شده که در این حمله، ۷ پولیس جان باخته و ۶ تن دیگرشان زخمی شده‌اند.