رئیس جمهوری از سه مقام ارشد امنیتی خواسته استعفا دهند |
رئیس جمهوری از سه مقام ارشد امنیتی خواسته استعفا دهند

بازتاب خبرهای 3 سنبله

Image Title
۳ / سنبله ۱۳۹۷

رئیس جمهوری از سه مقام ارشد امنیتی خواسته استعفا دهند

به دنبال استعفای مشاور امنیت ملی رییس جمهوری افغانستان، چند رسانه داخلی افغانستان گزارش داده اند که محمد اشرف غنی از رئیس امنیت ملی، وزیر دفاع و وزیر داخله این کشور خواسته استفا دهند.

طلوع نیوز گزارش داده که در پی حوادث هفته های گذشته، رئیس جمهوری به شمول حنیف اتمر، از ریس امنیت ملی، وزیر دفاع و وزیر داخله خواسته استعفا دهند.

afghan ministers

این درحالی است که ارگ ریاست جمهوری با تائید خبر منظوری استعفای حنیف اتمر گفته است که رئیس جمهور به جای آقای اتمر، حمدالله محب را به عنوان مشاور امنیت ملی معرفی کرده است.

 اما ریاست جمهوری افغانستان در مورد درخواست برای استعفای سه مقام ارشد امنیتی، چیزی نگفته است.

۳ / سنبله ۱۳۹۷

تعویق اعتراض گسترده احزاب در آستانه دیدار امشب رهبران سیاسی با رئیس جمهوری افغانستان

برخی نمایندگان احزاب و جریان های سیاسی در آستانه دیدار امشب(شنبه، ۳ سنبله) با رئیس جمهوری افغانستان، گفته اند که برنامه خود برای دست زدن به اعتراض های مدنی و بستن دروازه های دفاتر کمیسیون انتخابات را به تعویق انداخته اند.

۳۵ حزب و جریان سیاسی در پایان مهلت دو هفته‌ای خود به حکومت، هشدار داده بودند که دست به اعتراض های مدنی خواهند زد و درب دفاتر کمیسیون مستقل انتخابات را به شمول کابل، در تمام ولایات خواهند بست.

hushdar-1-afghan-politics-750x377

حال تعدادی از اعضای این احزاب به رسانه ها گفته اند که به گونه موقتی، دست از این برنامه برداشته اند.

این عضا گفته اند که دلیل این کارشان، ملاقات سران هفت حزب بزرگ سیاسی با رئیس جمهوری افغانستان است که قرار است امشب انجام شود.

قرار است در ملاقات با محمد اشرف غنی، رهبران و شخصیت های ارشد احزاب جمعیت اسلامی، حزب اسلامی، وحدت اسلامی، جنبش ملی، وحدت اسلامی مردم افغانستان، افغان ملت و محاذ ملی اشتراک ورزند و در مورد خواسته های احزاب پیرامون برگزاری انتخابات صحبت نمایند.

۳ / سنبله ۱۳۹۷

فوری/ حمدالله محب به جای حنیف اتمر مشاور امنیت ملی شد

ارگ ریاست جمهوری از تائید منظوری استعفای حنیف اتمر خبر داده است.

هارون چخانسوری، سخنگوی ارگ ریاست جمهوری در صفحه تویتر خود نوشته که استعفای آقای اتمر تائید شده است.

Breaking-3

همچنان چخانسوری افزوده که به جای آقای اتمر، حمدالله محب، سفیر افغانستان در ایالات متحده امریکا به عنوان مشاور جدید امنیت ملی افغانستان تعیین شده است.

۳ / سنبله ۱۳۹۷

تکمیلی/ حنیف اتمر: به دلیل اختلافات جدی با رهبری دولت استعفا دادم

محمدحنیف اتمر، مشاور امنیت ملی افغانستان و از چهره‌های قدرت‌مند وابسته به محمد اشرف غنی، رییس جمهوری این کشور، دلیل استعفای خود را اختلافات جدی با سیاست‌ها و روش‌های رهبری دولت خوانده است.

ساعتی پیش منابع خبری از استعفای آقای اتمر خبر داده و سخنگوی شورای امنیت ملی به رسانه‌ها گفته بود که کناره‌گیری آقای اتمر پذیرفته شده است.

hanif atmar

اما در برگه استعفای آقای اتمر که در اختیار رسانه‌ها قرار گرفته، او دلیل کناره‌گیری‌ خود را اختلاف‌های جدی با رهبری دولت خوانده است.

وی در استعفانامه خود نوشته است: “بنابر اختلافات جدی که با سیاست‌ها و روش‌های سطح رهبری دولت در عرصه حفظ و تحکیم وحدت و اجماع ملی، تأمین صلح و امنیت، مدیریت سیاسی و امورانتخابات، حکومت‌داری خوب و تحکیم روابط منطقوی و بین‌المللی کشور در ماه‌های اخیر داشته‌ام و نتوانستیم در حل آن به تفاهم برسیم، لازم می‌دانم از این وظیفه استعفا کنم”.

این برگه استعفا روز جمعه(۲ سنبله) نوشته شده است.

hanif atmar resign paper

۳ / سنبله ۱۳۹۷

فوری/ حنیف اتمر استعفا داد

لحظاتی پیش، منابع خبری از استعفای محمدحنیف اتمر، مشاور امنیت ملی افغانستان و از چهره‌های قدرت‌مند وابسته به محمد اشرف غنی، رییس جمهوری این کشور خبر داده است.

قادرشاه، سخنگوی شورای امنیت ملی به تلویزیون یک گفته که کناره‌گیری آقای اتمر پذیرفته شده است.

تاهنوز دلیل کنار رفتن آقای اتمر معلوم نیست.

Breaking-3