تکمیلی/ حمله‌ی انتحاری در نزدیکی مرکز آموزشی موعود در منطقه‌ی دشت برچی شهر کابل |
تکمیلی/ حمله‌ی انتحاری در نزدیکی مرکز آموزشی موعود در منطقه‌ی دشت برچی شهر کابل

بازتاب خبرهای 24 اسد

Image Title
۲۴ / اسد ۱۳۹۷

تکمیلی/ حمله‌ی انتحاری در نزدیکی مرکز آموزشی موعود در منطقه‌ی دشت برچی شهر کابل

حشمت استانکزی، سخنگوی فرماندهی پولیس کابل تأیید کرده که یک حمله‌ی انتحاری در نزدیکی مرکز آموزشی «موعود» در منطقه‌ی دشت برچی شهر کابل رخ داده است.

در همین حال، وحید مجروح، سخنگوی وزارت صحت گفته که تاکنون یک کشته و ۹ زخمی به شفاخانه منتقل شده اند.

pd 13

با این حال، شاهدان عینی گفته اند که این حمله در داخل یک صنف آمادگی کانکور مرکز آموزشی موعود در منطقه‌ی نقاش دشت برچی شهر کابل رخ داده است.

به نقل از این شاهدان، این حمله تلفات زیادی در پی داشته اما آمار آن مشخص نیست.

همچنان گفته شده که شدت انفجار به حدی بوده که سقف صنف درسی نیز پایین ریخته است.

جزییات بیشتر در خبرهای تکمیلی دیگر…

۲۴ / اسد ۱۳۹۷

تکمیلی/ 48 کشته و 67 زخمی، تازه‌ترین آمار تلفات حمله انتحاری بر یک مرکز آموزشی در غرب کابل

بر اساس تازه‌ترین گزارش مقام‌های امنیتی در شهر کابل، آمار تلفات حمله انتحاری بر یک مرکز آموزشی در غرب این شهر افزایش یافته و به حدود ۱۱۵ کشته و زخمی رسیده است.

وزارت صحت عامه به رسانه‌ها گفته است، در حمله انتحاری بر مرکز آموزشی مهدی موعود در حوزه هجدهم امنیتی، در غرب شهر کابل، ۴۸ تن جان باخته و ۶۷ تن دیگر زخمی شده‌اند.

پیش از این، حشمت استانکزی، سخنگوی پولیس کابل به شبکه یک گفته بود که در این حمله، کم از کم ۳۷ تن جان باخته و ۴۰ تن دیگر زخم برداشته‌اند.

photo_2018-08-15_16-41-03

مرکز آموزشی مهدی موعود در غرب کابل، یکی از مراکز فعال در حوزه آمادگی امتحان کانکور بوده و در سال‌های گذشته، دانش‌آموزان متعددی از این مرکز، توانسته‌اند رتبه‌های بالایی را در این امتحان به دست بیاورند.

گروه طالبان مسئولیت این حمله انتحاری را نپذیرفته و گروه داعش که پیش از این مسئولیت چنین حمله‌هایی را به عهده می‌گرفت، تاکنون واکنشی نسبت به این حمله نداشته است.

این نخستین‌بار نیست که یک مرکز آموزشی درغرب کابل هدف حملات تروریستی قرار می‌گیرد، در یک حمله انتحاری گروه داعش بر یک مرکز توزیع تذکره در عقب یک مدرسه در این منطقه، به تاریخ ۲ اسد سال جاری، ۵۷ نفر جان باخته و بیش از ۱۰۰ تن دیگر زخمی شدند.

با وجود انتقادها از کم‌کاری و ضعف امنیتی در غرب کابل و ایجاد یک حوزه جدید امنیتی در این منطقه، حملات تروریستی بر تجمع‌ها و مراکز این منطقه که عمدتا هزاره هستند، هم‌چنان ادامه دارد.

۲۴ / اسد ۱۳۹۷

ریاست جمهوری افغانستان دستور بررسی حمله انتحاری بر یک مرکز آموزشی در غرب کابل را داد

ریاست جمهوری افغانستان حمله انتحاری بر یک مرکز آموزشی در غرب کابل را به شدت نکوهش کرده است.

در یک خبرنامه ریاست جمهوری افغانستان آمده: “تروریستان جنایت‌کار امروز با حمله به یک مرکز آموزشی در ساحۀ حوزه ۱۸ شهر کابل، شماری از شاگردان را که مصروف آموزش و تحصیل بودند، شهید و زخمی کردند”.

این خبرنامه خاطرنشان کرده: “تروریستان وحشی‌صفت با هدف قراردادن مراکز آموزشی و فرهنگی نشان می‌دهند که مخالف آموزه‌های دین مبین اسلام و دستور پیامبر(ص) هستند که طلب علم را به مرد و زن مسلمان فرض دانسته است”.

PD 18 blast

رئیس جمهوری ضمن محکوم نمودن شدید این حمله تروریستی، به مسوولین مربوط هدایت داده تا چگونگی وقوع این رویداد را بررسی نموده، به زخمی‌ها و خانواده‌های قربانیان رسیدگی عاجل نمایند.

بر اساس آخرین گزارش‌های رسمی، در نتیجه این حمله انتحاری، ۲۵ دانش‌آموز کشته و ۳۵ تن دیگر زخمی شده‌اند. اما برخی گزارش‌های تأیید نشده می‌رساند که در این حمله ۳۶ تن کشته و بیش از ۵۰ تن دیگر زخمی شده‌اند.

۲۴ / اسد ۱۳۹۷

تکمیلی/ افزایش تلفات حمله انتحاری غرب کابل به 25 کشته و 35 زخمی

وزارت صحت افغانستان در تازه‌ترین جزییات در مورد حمله انتحاری غرب کابل، به رسانه‌ها تأیید کرده که در حمله‌ی انتحاری بر یک مرکز آموزشی خصوصی در منطقه‌ی دشت برچی حوزه‌ی هجدهم امنیتی شهر کابل، ۲۵ کشته و ۳۵ زخمی به شفاخانه‌ها منتقل شده‌اند.

گروه طالبان هرگونه دخالت در این حمله را رد کرده است.

گفته شده که آمار تلفات به دلیل قدرت‌مند بودن حمله‌ی انتحاری نهایی نیست و امکان افزایش آن وجود دارد.

blast

این در حالی است که برخی گزارش‌های تأیید نشده می‌رساند که تاکنون در این حمله ۳۶ تن کشته و بیش از ۵۰ تن دیگر زخمی شده‌اند.

این انفجار حوالی ساعت ۴ بعد از ظهر امروز چهارشنبه (۲۴ اسد) در نزدیکی مرکز آموزشی موعود دشت برچی شهر کابل رخ داده است.

فرد یا گروهی تاکنون مسوولیت این رویداد را بر عهده نگرفته است.

جزییات بیشتر در خبرهای تکمیلی دیگر…

۲۴ / اسد ۱۳۹۷

تکمیلی/ 14 کشته و 18 زخمی؛ تازه‌ترین جزییات از حمله‌ی انتحاری غرب کابل

وزارت صحت افغانستان تأیید کرده که در حمله‌ی انتحاری بر یک مرکز آموزشی خصوصی در منطقه‌ی دشت برچی شهر کابل، ۱۴ کشته و ۱۸ زخمی به شفاخانه‌ها منتقل شده‌اند.

این در حالی است که برخی گزارش‌های تأیید نشده می‌رساند که تاکنون در این حمله ۳۶ تن کشته و بیش از ۵۰ تن دیگر زخمی شده‌اند.

blast

این انفجار حوالی ساعت ۴ بعد از ظهر امروز چهارشنبه (۲۴ اسد) در نزدیکی مرکز آموزشی موعود در دشت برچی شهر کابل رخ داده است.

فرد یا گروهی تاکنون مسوولیت این رویداد را بر عهده نگرفته است.

جزییات بیشتر در خبرهای تکمیلی دیگر…