آمر و 8 کارمند حوزه سوم امنیتی شهر کابل برکنار و به دادستانی معرفی شدند |
آمر و ۸ کارمند حوزه سوم امنیتی شهر کابل برکنار و به دادستانی معرفی شدند

بازتاب خبرهای 4 سرطان

Image Title
۴ / سرطان ۱۳۹۷

آمر و ۸ کارمند حوزه سوم امنیتی شهر کابل برکنار و به دادستانی معرفی شدند

مقام‌ها در وزارت داخله افغانستان می‌گویند که آمر حوزه سوم امنیتی شهر کابل و چند تن دیگر از پرسونل این حوزه از وظیفه برکنار و به دادستانی معرفی شده‌اند.

نجیب دانش، سخنگوی وزارت داخله امروز دوشنبه (۴ سرطان) در یک نشست خبری در کابل با ابراز این مطلب، هرچند از آمر حوزه نام نبرد، اما گفت که این افراد به دلیل کم‌کاری از کار برکنار و به دادستانی معرفی شده‌اند.

در همین حال، حشمت استانکزی، سخنگوی فرماندهی پولیس کابل به خبرنامه گفت که آمر و ۸ تن دیگر از کارمندان حوزه سوم امنیتی شهر کابل به دلیل غفلت وظیفوی، به ویژه مشکلات امنیتی و ساخت ساختمان‌های غیرقانونی در مربوطات حوزه سوم، از وظیفه برکنار و به دادستانی معرفی شده‌اند.

Najeeb danish

۴ / سرطان ۱۳۹۷

تکمیلی/ تأیید تقسیم انتخاباتی غزنی به سه حوزه؛ تقسیم اوقات انتخاباتی جداگانه برای غزنی ایجاد می‌شود

کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان با آن‌که تأیید می‌کند که ولایت غزنی را به سه حوزه انتخاباتی تقسیم کرده، اما در مورد این‌که این حوزه‌ها در کجا است، چیزی نمی‌گوید.

حفیظ‌الله هاشمی، یک عضو کمیسیون مستقل انتخابات به خبرنامه گفته که مسأله تقسیم‌بندی حوزه‌های انتخاباتی در ولایت غزنی، مسوولیت اداره‌های حکومتی از جمله ارگان‌های محلی، اداره ثبت احوال نفوس، کارتوگرافی و احصاییه است که بر اساس تقسیم بندی نفوس، تقسیم خواهد شد.

sayaid hafizullah hashami

آقای هاشمی همچنان در مورد ثبت‌نام رأی‌دهندگان در ولایت غزنی گفت: «برای ولایت غزنی باید یک تقسیم اوقات جداگانه آماده شود، زیرا این ولایت از دیگر ولایت‌ها عقب مانده و تلاش می‌شود کمیسیون انتخابات در تلاش شبانه‌روزی، مشکل ثبت‌نام را حل سازد».

وی خاطرنشان کرد که تصمیم‌ها در مورد انتخابات غزنی و اعلام یک جدول انتخاباتی، طی دو یا سه روز آینده اعلام خواهد شد.

در همین حال، نعیم ایوب‌زاده، رییس بنیاد انتخابات شفاف افغانستان(تیفا) به خبرنامه می‌گوید: «این خالف قانون است و من فکر می‌کنم این عمل غیرقانونی است و چنین چیزی در قانون نیامده که تنها روی یک ولایت تطبیق شود».

۴ / سرطان ۱۳۹۷

فوری/ کمیسیون انتخابات ولایت غزنی را به 3 حوزه انتخاباتی تقسیم کرده است

حفیظ الله هاشمی، یک عضو کمیسیون مستقل انتخابات به تلویزیون یک گفته که به خاطر حل مشکلات انتخابات غزنی و رسیدگی به شکایت‌های مردم این ولایت، فیصله کرده که در انتخابات پیش‌رو، غزنی به سه حوزه انتخاباتی تقسیم شود.

گزارش شده که این فیصله پس از مشوره با بزرگان این ولایت از سوی کمیسیون و ریاست جمهوری صورت گرفته است.

پیش از این گفته می‌شد که قرار است بر اساس تصمیم ریاست جمهوری و گفتگو با معترضین، انتخابات غزنی در دو حوزه انتخاباتی برگزار شود.

Breaking-1

۴ / سرطان ۱۳۹۷

نی: حکومت در راهپیمایی‌های مدنی، امنیت خبرنگاران را تأمین کند

حمایت کننده‌ی رسانه‌های آزاد افغانستان(نی) از حکومت خواسته که در راهپیمایی‌های مدنی، امنیت خبرنگاران را تأمین کند.

این خواست نی از حکومت پس از آن مطرح شده که شماری از خبرنگاران در ولایت هرات گزارش داده‌اند که در جریان یک راهپیمایی اعتراضی در این ولایت، خبرنگاران با برخورد توهین‌آمیز معترضان روبرو شده‌اند.

نی با نشر اعلامیه‌ای گفته، خبرنگارانی که برای پوشش تجمع اعتراضی در واکنش به کشته شدن یک عالم شیعه در ولایت هرات رفته بودند، از سوی معترضان مورد توهین قرار گرفته و متهم به جاسوسی شده‌اند.

در همین حال، عبدالمجیب خلوتگر، رئیس نی از حکومت افغانستان خواسته: «پوشش راهپیمایی‌های مدنی و رساندن صدای معترضان به حکومت از وظایف خبرنگاران و رسانه‌ها است، اما تأمین امنیت و حفاظت از خبرنگاران در جریان راهپیمایی‌های مدنی، وظیفۀ حکومت است که بر مبنای قانون باید توجه ویژه داشته باشد».

demonstration

۴ / سرطان ۱۳۹۷

باکو گفتگوی مستقیم حکومت افغانستان با طالبان را میزبانی می‌کند/ شورای عالی صلح بی‌خبر است!

رسانه‌های آذربایجان گزارش داده‌اند که قرار است باکو در حاشیه‌ی نشست گروه تماس بین‌المللی، میزبان گفتگوهای مستقیم صلح حکومت افغانستان با طالبان باشد.

نشست گروه تماس بین‌المللی قرار است به تاریخ ۲۸ جون سال جاری میلادی در باکو، پایتخت آذربایجان برگزار می‌شود که حکمت خلیل کرزی، معین سیاسی وزارت خارجه کشور نیز در این نشست به نمایندگی از افغانستان حضور خواهد یافت.

bako

این در حالی است که گروه طالبان همواره گفتگوی مستقیم با حکومت افغانستان را رد کرده و گفته که خواهان انجام گفتگوهای مستقیم با آمریکا می‌باشد.

از سویی هم، شورای عالی صلح افغانستان از برگزاری چنین نشست در آذربایجان ابراز بی‌خبری کرده و دیگر نهادهای دولتی افغانستان نیز تاکنون در این‌باره ابراز نظر نکرده‌اند.