کشته شدن 6 شورشی در ولایت لغمان |
کشته شدن ۶ شورشی در ولایت لغمان

بازتاب خبرهای 20 حوت

Image Title
۲۰ / حوت ۱۳۹۶

کشته شدن ۶ شورشی در ولایت لغمان

وزارت دفاع افغانستان اعلام کرده است که شش شورشی در ولایت لغمان کشته شده است. این شورشیان در عملیاتی که در مناطق باسرام انجام شده، کشته شده اند.
با آن که وزارت دفاع جزییاتی بیشتری در این زمینه ارائه نکرده، اما عملیات های تصفیه ای در مناطق مختلف افغانستان همه روزه در حال انجام است.

۲۰ / حوت ۱۳۹۶

اشتراک 50 زن در مسابقات زنده نقاشی در کابل

برنامه توسعه ای سازمان ملل برای اولین بار در افغانستان مسابقات نقاشی زنده را در میان هنرمندان زن افغان راه اندازی کرده است.
این نهاد توسعه ای سازمان ملل اعلام کرده که این برنامه برای شناسایی استعدادهای برتر زنان در حوزه نقاشی برگزار شده بود و هدف آن نیز تجلیل از زنان به مناسبت هشت مارچ روز جهانی زن گفته شده است.
DX_4DFoWkAEC689
در این مسابقات زنده نقاشی، اشتراک کنندگان زندگی زنان افغان در جریان کار را بازتاب داده اند.

۲۰ / حوت ۱۳۹۶

پرتاپ کفش به سوی نواز شریف در پاکستان

یک دانشجو در پاکستان در حالی که نواز شریف، نخست وزیر پیشین این کشور در شهر لاهور در حال سخنرانی بود، به سوی او کفش پرتاب کرده است.

این رویداد در حالی رخ داده است که روز گذشته نیز یک مرد پس از پرتاب رنگ به صورت خواجه آصف، وزیر امور خارجه پاکستان در شهر پنجاب این کشور از سوی پولیس بازداشت شد.

با این حال، پرتاپ کفش به سوی نواز شریف نتوانسته که سخنرانی او را مختل کند. پرتاپ کننده کفش اندکی پس از این رویداد بازداشت شده است.

۲۰ / حوت ۱۳۹۶

کشته شدن 6 جنگجوی طالبان در ولایت هلمند

وزارت داخله افغانستان اعلام کرده که ۶ جنگجوی گروه طالبان در ولایت هلمند کشته شده اند. این جنگجویان روز گذشته در شهرستان های نادعلی و واشیر ولایت هلمند هدف حمله هوایی قرار گرفته و کشته شده اند.

وزارت داخله همچنان اعلام کرده که در جریان این عملیات یک میل سلاح، دو عراده موتر سایکل، ۲۷ حلقه ماین، دو واسکت بمب گذاری شده و مقدار زیادی مواد انفجاری از سوی نیروهای پولیس کشف و از بین برده شده است.

این وزارت گفته در این عملیات به نیروهای امنیتی افغان و غیرنظامیان آسیبی نرسیده است.

۲۰ / حوت ۱۳۹۶

کشته شدن 171 شورشی در 12 ولایت افغانستان

وزارت دفاع افغانستان اعلام کرده که در ۲۴ ساعت گذشته ۱۷۱ شورشی در ۱۲ ولایت این کشور کشته شده اند. این وزارت گفته که در نتیجه عملیات مشترک نیروهای امنیتی و دفاعی افغان در ۲۴ ساعت گذشته ۱۷۱ شورشی به شمول ۶ جنگجوی داعش کشته و ۱۲۶ شورشی دیگر زخمی شده اند. در جریان این عملیات همچنان ۱۱ شورشی دیگر بازداشت شده اند.

وزارت دفاع در مورد تلفات نظامیان افغان در جریان این عملیات چیزی نگفته است.

نیروهای امنیتی و دفاعی افغان همچنان در ۲۴ ساعت گذشته مقداری سلاح و مهمات شورشیان را به دست آورده اند.